Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

noi am cumparat prima data un carucior cu roti mari, cu suspensie, 3 in 1, eram cea mai fericita cand l-am achizitionat, dar cand a venit bebe mi-am dat seama ca e ingrozitor de greu de folosit pt mine. abia reuseam sa il dau jos din portbagaj , cumparaturile stateau mereu in masina pe scaunul din fata sau pe jos. l-am folosit 1 an si apoi ne-am cumparat unul brevi, ce se strange tip umbrela, am cautat sa fie cel mai mic, cel mai usor posiibl, tineam copilul intr-o mana si carutul sub brat. le am acum pe amandoua si le folosesc din nou

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
16+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=oana&year=2013&month=7&day=17&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

paula chiar ma gandeam la tine, am si eu aceiasi problema cu dr meu, m-a anuntat ca e plecat din tara primele 2 sapt din iulie, deci voi naste cu altcineva. sunt asa posomorata, ma simteam f bine cu el

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
16+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=oana&year=2013&month=7&day=17&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Carucior am si eu din acela cu roti mari si cu suspensii, am putut merge peste tot cu el, orice fel de drum, singurul inconvenient era ca ocupa tot locul din portbagaj iar cand trebuia sa mergem undeva era plina masina de bagaje ca nu incapeau din cauza caruciorului. E f util caruciorul asta dar e de preferat sa mai fie unul cu care sa poti merge cu masina, sa se stranga bine si sa nu ocupe mult spatiu. Sa se poata intoarce adica sa poata sa stea copilul si cu fata la tine si cu spatele si sa fie usor de manevrat.

Stefania 18+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Oana m-ai distrus cu clatitele,ma gandesc la ele de cateva zile,dar mi-e nu stiu cum sa-l pun pe sot sa-mi mai faca si clatite.
Acum el saracul face tot,mancare,curatenie,cumparaturi,are grija de copil.....pana mai imi revin si eu.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

monica pai da repede o comanda la sotulache, eu am facut compozitia si al meu barbat le-a executat cu tigaia, e as la asta

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
16+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=oana&year=2013&month=7&day=17&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Mony bine ai revenit !! Ma bucur ca ai trecut cu bine.
Si eu azi fac clatite...si cum zice Paula ma ajuta ideile fetelor.
Si chiar daca sunt genul care fac de mancare intre 2 contractii, recunosc ca daca nu am chef, poftele mi le fac si din carrefour sau alte locuri unde gasesc gatit .Variante exista mereu. :)



Elena & Denisa (26.10.2004)
19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanka80

monica pai da repede o comanda la sotulache, eu am facut compozitia si al meu barbat le-a executat cu tigaia, e as la asta

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
16+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=oana&year=2013&month=7&day=17&babycount=1




Aceeasi metoda si la noi.
Si la final fac si o omleta ca sa am cina asugurata.

Elena & Denisa (26.10.2004)
19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor

oanka felicitari pentru rezultate , nu am stiu ca faci si tu amnio ..bine ca a iesit bine totul

mony , ai scapat , ce bine , acum linistita si totul va fi bine

maria apropo de DT si TT , dar vad ca ti-a raspuns paula , asa este la subsol mergi pana in capat acolo vis a vis de blocul operator , sti tu , sa incerci sa ajungi mai repede decat esti programata cu 10 minute sa apuci sa completezi formularul , vezi ca sunt pe masuta din colt , sa ai un pix la tine , pe masa nu cred ca este , si intri la recoltare de sange , cam 10 fete in serii , apoi se face eco , eu am cerut rezultatele pe mail sa nu astept , in 3 ore am avut raspunsul . BAfta multa

ce bine ca discutati de carucioare si patuturi , eu care sunt la prima sarcina habar nu am incotro sa ma indrept , sunt bine venit sfaturile




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Salut!

Sa vad ce-mi aduc aminte din ce s-a scris.

In primul rand, cu intarziere, La multi ani, Mony! Sa fii fericita alaturi de familie. Si bine ca ai terminat cu cerclajul. Recuperare rapida!

Am vazut poze cu burtici foooaarte dragute.

Paula, Oanka, felicitari pentru rezultatele de la amnio!
Paula, felicitari si pentru baietel! Si eu simteam ca la mine e fetita, dar cica nu. Nu cred, totusi, ca se mai schimba ceva.

Despre perna. Eu am o perna de gravide, pe care am folosit-o in sarcina trecuta si mi s-a parut foarte utila. am folosit-o dupa aia si la alaptat si il mai puneam si pe Alexandru pe ea din cand in cand.

Patut: eu sunt pro patut din lemn. Al nostru are doua pozitii, doua bari detasabile, pe care acum Alexandru le da singur la o parte pentru a iesi, lada dedesubt si se transforma si in pat junior. Mi se pare o alegere foarte buna. Avem si patut pliabil, pe care il tinem la mama, unde am petrecut destul de mult timp. Dar am cumparat o saltea separata. Pe termen lung nu poti sa lasi copilul sa doarma pe salteaua aia subtire. Intr-adevar, se ridica mult mai usor la patutul din lemn si i-a luat un pic mai mult timp sa se ridice la cel cu plasa. Nu s-a lovit niciodata.



Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 16+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Masuta de infasat: Noi am adaptat o comoda pe care o aveam. Am luat salteluta, i-am facut un suport de lemn si am montat-o pe comoda. Aveam sertarele cu hainutele dedesubt. Mie mi s-a parut extrem de practic.

Cadita: am avut o cadita cu suport de metal. Ii faceam baie in camera, pentru ca baia noastra era foarte mica si nu ne puteam desfasura. Cadita nu avea suport anatomic pentru copil. Mi se pare cam incomod, in schimb am avut ceva de genul asta: http://www.aubert.com/toilette/transat-de-bain-ergonomique-aubert-concept,fr,6059624.html Mi s-a parut foarte practic si util.

Carucior: Am avut un 3 in 1 de la Concord. Scump, dar am fost foarte multumiti de el, si cum aveam inca un copil in plan, credem ca a meritat investitia. Nu este mic, dar dintre astea cu roti mari se strange bine. Altele nu ne prea incapeau in portbagaj. De pe la un an si un pic am inceput sa folosim unul sport (Maclaren), de care sunt foarte multumita. Inca mai apelam la el din cand in cand.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 16+

Poze


Mergi la inceput