Fiv Turcia - 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Vreau_bebel multumim frumos pentru informatii.
In legatura cu plata la autostrada in Turcia. Se cumpara de la PTT (posta lor - gasesti una si la intrarea pe autostrada cand pleci din Istanbul pe partea stanga, dupa statia de taxare) un card electronic care o parte se lipeste pe parbriz, cealalta o ti in talon. Acesta are valoare minima 35 TL si se elibereaza pe baza talonului masinii. Totdeauna trebuie sa va incadrati pe banda tip HGS, banda pentru cei care nu au abonament. Daca nu ai acest card in momentul in care treci se aude un piuit semn ca ai trecut fara sa platesti. Noi la dus nu am avut cardul si ne-a scris la trecere ca amenda este 79.50TL. Daca amenda nu ajunge la Vama inainte ca iesiti din Turcia, nu o mai platesti niciodata.

Am si eu o rugaminte. Am inteles ca ai fost vineri la consultatie. care este urmatoarea data cand trebuie sa mergi la Tayfun. Eu as vrea ca dupa consultul din ziua 2 sa ma intorc in tara si sa stau in Turcia doar in perioada in care monitorizarea este mai frecventa.
In ce parte a Istanbulului esti cazata? Eu am stat la un Hotel din partea veche - Sultanahmet se numeste zona si era undeva la 40-45 Eur/ noapte cu mic dejun. De la el ajung pe jos la feribot.

Bafta multa tuturor si sper sa imi vina CM cat mai repede sa vin si eu la Acibadem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Cristinaddr, tu cand ai mai fost in Istanbul si cu ce ocazie? Ai fost la o prima consultatie? A trebuit sa stai mai mult? Te intreb deoarece eu m-am gandit ca ma duc si ma intorc in aceeasi zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Cristinaddr, Vreau_bebel tot in partea Europeana s-a cazat. Tot in zona Sultanahmet .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna dimineata dragele mele.
Nelay_star peste fix o saptamana esti in avion.Va trece repede timpul cu bagaje, pregatiri si cu noi.Ce hotel ai ales?

Cristinaddr mult noroc, te asteptam cu vesti bune!

Ciuripica ma poti ajuta cu info despre tipul analizelor cerute la intalnirea din febr de DR Tayfun?Ramai la procedura pt august?

Vreau_bebel ce tratament faci acum?iti faci singura injectiile?
Fi pozitiva si increzatoare, suntem alaturi de tine.

Va pup pe toate turcoaicele de aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Am fost pe 2 feb 2013 la Tayfunel la un preconsult. Am zis ca mai bine merg la el sa vad ce si cum. Eu speram ca pe data aceea sa-mi si vina CM si sa pot face si analize. Dar nu a fost sa fie. Asa am ajuns la concluzia ca decat medici cu renume in Romania mai bine mergi la cei care sunt mai putin cunoscuti sau pleci la turci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Hatice, Tayfun mi-a zis ca deoarece am RIF ar trebui a fac niste teste de imunitate si genetice. Da raman la procedura din august, deorece rez la analize vine doar peste 2 luni. Am zis sa merg mai repede la analize deaorece daca e necesar sa fac ceva tratament sa am si timp la dispozitie pana in aug.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Ciuripica, la cate nereusite se considera ca ai RIF?
eu am 3 cu tot cu 1 FET.dupa parerea mea si eu sunto candidata la RIF.
Eu inca nu am primit raspusul medicului, sa vedem opinia lui despre cazul meu.L-am timis pe 28 ian.voi l-ati primit repede?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Draga mea, Hatice,
cred ca a luat in considerare faptul ca eu am avut 3IA+ 2FIV+ 2FET cu rez <0,1.
Despre raspuns, eu i-am scris vinerea si luni aveam raspunsul. Am trimis pe adresa lui Semra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Eu i-am trimis istoricul meu medical in engleza atasat la e-mail. Mesajul l-am scris si in romana si in engleza. Eu cred ca ar trebui sa mai trimiti inca o data e-mail-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Ciuripica ai trimis pe adresa Semrei sau pe a lui Tayfunel. Cand am fost la consult ii povestea cumnatului meu ca este f aglomerat. Eu am trimis si Semrei si Anei Herkmen <AHerkmen@acibadem.com.tr>. Si la ele s-a intamplat sa raspunda mai greu. Cand nu mi-au raspuns am retrimis mail-ul.

Mergi la inceput