Acel "Fir-ar..."!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Dana, de ce nu ai subliniat cuvantul "impuna"? Pt ca in jurul acestui cuvant m-am raportat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Dana, de ce nu ai subliniat cuvantul "impuna"? Pt ca in jurul acestui cuvant m-am raportat.

Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy



ptr ca de pe forum nu poate sa-ti impuna nimeni ceva, este o dicutie cu bune si rele.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Nu poate, dar "incearca" s-o faca...asa cum am scris initial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

N-am sa inteleg in veci de ce, in 99% din discutii se formeaza 2 tabere, pro si contra.



Pentru ca unii sunt de acord si altii nu. Nu-i logic asa?
Ce te faci cand cineva e si pro si contra...asa ca mine
Uite, eu cred ca Tom si Jerry (&comp) sunt dragute (cu tigaile lor cu tot), iar povestile maghiare cu fusta-n cap pe camp, in fata ciobanilor, sa si le tina pentru educarea vlastarelor de unguri.
Sau credeti ca daca-mi spuneti voi ca e ok asa, eu o sa zic: da mai, or avea dreptate...
Sa fim seriosi.

Edit: ei, recunosc, uneori tin cont si de alte opinii decat ale mele...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Rufus...am incercat sa ma fac inteleasa insa incep sa cred ca ori n-am reusit ori se despica firul in 4...n-am nimic cu discutia, ca doar nu-s absurda...problema e de acceptare si de impunere....adica, de ex., daca eu accept ca tie ti se pare ok Tom si Jerry in timp ce mie imi inspira violenta, accepta si tu ca mie mi se par alea unguresti ok, chiar daca tie iti inspira altceva decat imi inspira mie...ok, ascult motivele pt care nu ti se par ok...dar sa vii sa-mi tot repeti..."ba, nu e ok din motivul X, y,z (motive care la mine nu au acelasi impact ca la tine)" ...dam in altceva.
(Recunosc ca nu m-am uitat la alea unguresti, never....si nici copilul...nici n-am curiozitatea asta insa ne uitam cu placere la Tom si Jerry, Clopotica, Capra cu 3 iezi, Cartea junglei si altele de pe Disney Junior)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Rufus...am incercat sa ma fac inteleasa insa incep sa cred ca ori n-am reusit ori se despica firul in 4...n-am nimic cu discutia, ca doar nu-s absurda...problema e de acceptare si de impunere....adica, de ex., daca eu accept ca tie ti se pare ok Tom si Jerry in timp ce mie imi inspira violenta, accepta si tu ca mie mi se par alea unguresti ok, chiar daca tie iti inspira altceva decat imi inspira mie...



A, bineinteles ca accept sa ti se para altfel decat mi se pare mie (ca sa nu mai spun ca nici nu-ti trebuie tie acceptul meu, dar asa vine vorba).
Din punctul meu de vedere, discutia a curs asa: b.nica a postat o nemultumire a ei, discutia s-a extins la Tom si Jerry, eu (ca si altii) am zis ca mi se par ok, altii au zis ca nu-s ok; apoi a venit vorba de fuste ridicate, mai apoi de fuste ridicate pentru profit si iarasi unii au zis ca-i normal, iar altii au zis ca nu e asa.
Si ai venit tu sa spui ca nu intelegi neam de ce's doua tabere.
Si ti-am raspuns. De ce n-ar fi?
Nu mi se pare despicat firul in 4, dar n-am nimic impotriva ca tie sa ti se para.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bun si atunci Tom si Jerry sunt sau nu periculoase?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Bineinteles ca sunt...n-ai vazut ce patesc cei doi, bietii de ei?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Bun si atunci Tom si Jerry sunt sau nu periculoase?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."




Din ce punct de vedere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cred ca poti fi in pericol sa te strici de ras...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput