Swiss chard?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Principe, multumesc de explicatii pentru bollos (am inceput sa mai prajesc, dar in ulei putin (de nuca de cocos) si rar mi se intampla) . Mi-ai facut pofta cu bollos pelones :).

He, he, m-ai omorat cu descrierea... comparatia cu corpul de femeie, Crista. Din totdeauna, tare dragute povestile tale de la bucatarie!
Mi-am facut curaj si-am rontait o frunza cruda de chard. Mi-a placut (la tulpini nu m-am bagat, de altfel cred ca ele sunt de vina in amestecul meu cu orez; asa ca le voi omite pe viitor). Mie mi s-a parut ca aduce cu macrisul iepuresc si sfecla. Am pus in supa (frunze), f. gustoasa a iesit! Am sa fac si sarmale (inclusiv ce ati amintit voi toate mai inainte - cu frunze-), daca a trecut de control in supa. Multumesc.

Scarmanus, as vrea retetele daca te lasa sa le scrii romanii cei talentati si mai ales fetita :). Ma declar multumita cu ingredientele pentru tarta.

Mersi, Diana.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

ML, iubita, ingaduie-ma un pic, ca intre timp a venit pe lume fecioru' si ma dau de ceasu' mortii cu alaptatu'. Am trecut sa zic ca nu te-am uitat dar ca am nevoie de o juma de ora libera, ceea ce nu am inca.
Pusiche.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Auz bine ? Fecioru'? Pai parca abia te-am felicitat de fetita?...
Multe multe pupaturi si reinoite felicitari de-am inteles bine!
Vezi de copii, poate sa astepte verdeata mea.

Mergi la inceput