relatia tatal-copil dupa divort

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_lex82

Stii ce e cel mai dureros?
Cel mai dureros e ca unii copii nu se pot impaca niciodata cu lipsa unuia din parinti...Eu sunt genul ala de "copil",,si acum la 30 de ani..dupa ce ai mei au divortat acum 28 de ani eu inca nu ma pot impaca cu ideea..inca il mai astept parca..inca mai plang de dorul lui..si am 30 de ani...E asa o durere de mare sa simti lipsa de afectiune a unui parinte...e de neinlocuit acest tip de dragoste..Dragostea parintilor iti da incredere in tine, te face sa te simti protejat si important...Pacat ca inca sunt multi adulti care nu inteleg cat rau pot face unui copil cand nu se mai intereseaza de soarta lui..


Interesant ce spui. Il cunosti pe tatal tau? (spoi ca au divortat cand aveai 2 ani). Ce relatie ai avut cu el in toti anii astia, pana la maturitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

in seara asta cand am iesit de la servici m-am oprit si mi-am luat fata acasa, iar cand am intrat pe usa mi-a spus "mami eu te iubesc foate muut" si ca i-a fost dor de mine, dar a dormit bine cu tati ei. m-am bucurat foarte mult cand am auzit si am hotarat impreuna sa o mai las la el peste noapte de doua,trei ori pe luna.

nu sutn egoista, am spus ca imi este greu fara copil acasa, nu am spus ca imi pare rau ca a plecat, nu am spus ca nu vreau sa o mai las vreodata la taica-sau...DA stiu si sunt foarte constienta ca este si copilul lui..noi am hotarat sa crestem copii impreuna fara sa ne dam in judecata, fara sa plateasca pensie alimentara. eu ii dau o lista lui taica-sau cu tot ce am nevoie pentru copii iar el cumpara
oricat de mult as suferi eu fara fata langa mine, nu as putea sa o privez de timpul petrecut alaturi de tatal ei, sau chiar bunici,veri, si alte rude.

va multumesc frumos pentru raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Egoismul asta nu e unul controlat, e unul existent in noi (fiecare avem o doza de egoism, mai pronuntata sau nu, existenta pt un fel de protectie a individului). Si eu am egoism, nu-s painea lui Dumnezeu....si mai ales cand vine vb de copil.
Vezi, copii dau dovada de maturitate emotinala, ne dau uneori niste lectii de viata ft frumoase.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

normal ca iti e dor de ea doar e bucata din tine.iti e dor si cand esti la munca daramite cand o noapte intreaga doarme la tati

Mergi la inceput