Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Paul a adormit la 20,30 si s-a trezit acum cu chef de vorba si de alintat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Si Andrei tuseste pt ca se ineaca cu saliva.
Azi am avut o zi buna, noaptea a fost cu o singura trezire deci mi-am revenit.
Va doresc o noapte linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Deci nu pot sa cred ca am pierdut tot mesjul

Si am scris o gramada

Parca am 2 maini stangi

Ideea era ca si Andrei a avut vreo 2 sapt cand mai tusea ,dar cred ca de la saliva in exces,ii multumeam Papelusei de info despre ml de mancare ,ii ziceam Oliviei ca mi/era dor sa le aud si a fost nostima faza cu nepotul si vestea buna....si Stela ca am lasat mesajul ala cumva sa ii iti iau apararea si sa nu te simti nu stiu cum ca Mateias nu tine capul bine....al meu nu se roteste deloc de pe o parte pe alta...si nu imi fac nici un fel de problema.Prin somn cand vrea intors maraie.Cum il intorc tace.E un puturos :))))

Off ce nervi am

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Stellutz, a dormit ok, cam 3 treziri pe noapte.

Mi-am facut la nervi cu nepotu de am zis ca o iau razna! Nu e deloc atent, zice da, da, dar gandul e in alta parte.

Si Maya se ineaca cu saliva intruna si stranuta de cel putin 5 ori/zi, dar m-am obisnuit ca "asa e modelul"

Acum a adormit la tzitzi. Incerc sa o pun in patut.

Va pup! Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Nu retin daca s/a postat ,dar mi se pare interesant http://diversificare.ro/alimente/2011/06/tabelul-diversificarii-alimentatiei-pentru-bebelusi-si-copii/

Pupici si somn usor !

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

ciao, sper ca dormiti la ora asta!

am intrat sa-i felicit pe sarbatoritii zilei de azi: Luca, David Cristan si Daniel!

Kytana, ce faci bun azi?

Carmen, am vazut pozele noi, ce copii frumosi aveti! Sa va traiasca!
Poate mai pun si celelalte fete poze, sa ne cunoastem mai bine.

s-aveti o zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna dimineata,
imi actualizati si mie la 4 luni dimensiunile???? 7450 gr si 66 cm.
Multumesc, sa aveti o zi perfecta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui nu_mai_stiu

Nu retin daca s/a postat ,dar mi se pare interesant http://diversificare.ro/alimente/2011/06/tabelul-diversificarii-alimentatiei-pentru-bebelusi-si-copii/

Pupici si somn usor !

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png


ANDREEA:pt link. Site-ul e pe gustul meu.
KYTANA:saru'mana pt pozica,si eu ma bucur cand schimbati pozele din profil.
STELLA:la prima fetita , la controlul de la 7 luni, pediatra a zis urgent kineto, copilul nu sta nesustinut in fundulet(pediatra cam trilulilu, drept sa zic). m-am speriat , dar am lasat copila in pace, in cateva zile statea fara probleme, in conditiile in care mergea in 4 labute de pe la 6,5 luni.deci...copii fac salturi neasteptate si super rapide. Acum sincer daca ai 2-3 medici care recomanda sa faci kineto , nu cred ca e de lasat copilul in ritmul lui....

Nu mai stiu cine a pus testul cu achizitiile, il stiam de la prima fetita, cat m-am stresat cu el, nu m-am abtinut si l-am facut si pt cea mica, bineinteles dezastru...deci , cine nu l-a facut, mai bine sa uite de el, mie sincer mi se pare o aberatie. Nu vreau sa se supere cine l-a pus, intentia e f buna, doar ca testul e

La multe lunite piticilor zilei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

La multe lunite sarbatoritilor!

Aseara a avut primul somn de 4h, apoi a inceput frecusul din ora in ora
La 6 l-am trimis pe sot in alta camera si am luat-o langa mine ca deja nu mai puteam!

Acum am mai bagat o masina la spalat.
E miorlaita intruna, vrea numai in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Neataa!

Multumim de urari si La Multe Lunite tuturor sarbatoritilor

Si la noi tot primul somn a fost cel mai lung, de 3.5h, apoi frecus-frecus, pana la 08.00 cand l-am luat langa mine, l-am giugiulit, l-am schimbat, a papat, a dat jumatate afr ca e haplea, ne-am mai giugiulit si l-am pus la nani ca se freca cu fatuca de hainele mele.
Acum trebuie sa-mi trezesc si sotiorul si nush cum sa fac sa nu se trezeasca si pingu mic. Sper sa imi iasa.

Abia astept sa ma uit si eu la link de diversificare

Fetelor noi putem manca brocoli? conopida? Vreau sa fac o reteta cu conopida si carnita de oinc-oinc cu curry pe pat de orez cu legume. Nici eu nu mai stiu ce sa mai gatim.

Va pup si daca nu face nimeni intre timp capitol nou, dupa ce termin de papat, fac eu.

Mergi la inceput