Piersicute de iulie august (26)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Michelle, nu! Nici nu as avea cum, fara plansete. El are rutina lui, dupa care merg si eu, adica nu e chiar haotic programul lui. Adoarme cam la aceeasi ora, se trezeste la aceeasi ora, si ziua e treaz cate 2-3 ore odata. Regula de baza este: cand ii e somn, doarme, cand ii e foame, mananca :). Pana la 1 an nu vreau sa intervin in nici un fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

Mi-a dat o amica o dieta si o tin de 4 zile si sunt incantata ca nici laptele nu a scazut deci sper sa intru in primavara cu cateva kg in minus.

Bb I e clar dintoasa colectiei de piersicutze cu 6 dinti
Pielea ii este f sensibila, i s-a maronit usor la subbrat acolo de unde o sustinem, incerc ca gandesc pozitiv ca nu este nici o problema decat sensibilitate .Am fost la dr Cristodulo, dra la Colectina, renumita in tara pentru diagnostice puse corect, si m-a linistit ca nu e nimic.Doamne ajuta




sigur nu e grav!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ilenutza, nu mi-a zis. Chiar ma gandeam ca nu mai tineam minte cui i-am dat nr ei ca l-am mai dat cuiva. Am uitat si eu sa o intreb. Sa-ti fie de bine. Ti-a placut?
Ce e cu 4 tavi de lapte ca nu am inteles?
Legat de dieta, io daca mananc atata cat scrie acolo, precis ma fac de 200 kg. 9 felii de paine nu mananc nici intr-o luna. Dar chiar slabesti mancand asa ceva?

Fetelor, io tot am senzatia ca am uitat sa raspund cuiva. Daca e asa, sa ma trageti de maneca va rog :)
Ca mi-am adus aminte- Ina merci de oferta cu laptele dar vad ca tot asa face kk indiferent de marca.
azi am mai dat de una - ea regurgiteaza destul de des dar azi a regurgitat dupa ce a papat morcov si slapte, a dat afara un fel de shake de morcov cu lapte .

Am dormit si noi afara 1 ora. Eu o culc in casa si dupa aia o scot pe terasa in carucior, cu fata la geamul mare sa o pot avea sub ochi

Sa va povestesc ceva. Stiti povestea cu jobu din Kazakstan...ei ce credeti...azi dimineata ma suna head-hunterul din Australia, ca cica nebuna aia vrea sa mai vorbeasca cu mine inca o data . Si el tot insista sa accept. Nu prea stiu ce sa fac ca nu prea vreau dar mi-e jena si de el saracu ca atata s-a agitat pt povestea asta de nu-mi vine sa cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetele.
Dau o felie mare de tort caci azi face puiul meu 6 luni frumoase si pline de bucurii pentru noi.

Fleur pupam micul curajos.

Muraturica concediu placut.

Ioana nu te costa nimic inca o intalnire, cine stie ce iese.

Michelle in privinta meselor cu solide Silvi are un program, in sensul ca mananca la aceleasi ore, cand vin eu acasa se duce tot orarul ca suge cand are chef. La somn singurul program este ca se culca fff tarziu pentru gustul meu , dar oricat incerc sa il schimb nu reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

FLEUR ce faci? chefuiesti? acum esti fara bebel acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ina, da ! Tocmai am baut 1/2 de pahar de vin!
L-am lasat pe bb dimineata la cresa, tot numai un zambet si veselie. Sper sa fie ok si azi, ca il las mai mult, si la programul de somn.
Mai sunt 2 ore si il iau.

Program? De somn si-a facut el singur, 7-8 seara nani, in ultimul timp trezire la 10-11, ca n-a supt destul la "cina", o siesta maximum peste zi, pe la 12. Oricum de acum totul se schimba datorita cresei. Sper sa aiba un program mai ordonat.

Eu nu prea am facut eforturi in acest sens, decat programul de mese solide. Acum are 2 pe zi, vom trece la 3 odata cu cresa (adica la cresa papa 2 mese si inca una seara acasa).

Va pup,ma duc sa ma intind un pic...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ioana mi-a placut sa stii
Asa ref la lapte-batoanele facute le-am modelat si mi-au incaput in 4 tavi
Se amesteca in parti egale grau cu orz si ovaz macinate mai mare, se prajesc putin in tigaie si se amesteca cu 300 g unt, 300 g miere si 30o g orez integral fiert.
Sunt f bune la gust, eu am mai amestecat o parte si cu merisor si seminte de in, le -am modelat ca pe cookisuri

Porumbita ms de incurajari

Ioana trimite-l pe sot sa ia de la mine daca vrei

Fleur benchetuieste sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Eu faceam batoane/ fursecuri/ cookie-uri din ochi cu ce aveam la indemana cu fulgi de ovaz, in, seminte de susan, floarea soarelui, dovleac etc, curmale, smochine, nu mai adaugam deloc indulcitor si "legam" compozitia cu albus de ou.

Roxy - biscuitii din cereale ii faceam tot "din ochi" pana obtineam un soi de aluat. Puneam restul din cutia de cereale, faina alba, unt.
Intindeam foaia si taiam fasii gen figer food.

Referitor la program, eu la Bianca m-am stresat f tare, ca nu manca nicicum, ba era prea somnoroasa, ba prea flamanda, si refuza din start supa mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ieri i am dat prima data (pe la 19:30) si cereale cu lapte de al meu; ma mulg 50-100 ml pe zi, ca e pauza mai mare intre mese datorita diversificarii si ii dau cu cerelale; de fapt un fel de orez
http://www.rossmannversand.de/produkt/287798/babydream-bio-getreidebrei-hirse.aspx?id=82841
dupa vreo sapt o sa amestec lapte cu apa si apoi treptat las doar cu apa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

biscuitii astia ii dau:
http://www.iobimbo.it/it/catalogo/io_mangio/alimentazione/biscotti/scheda_prodotto/496_plasmon_biscottino_bineron_primi_mesi_200g

sincer ma ia si jena ce multe faceti voi in bucatarie !

Mergi la inceput