Piersicute de iulie august (26)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ada, eu le dau asa:

- la prima masa 1 cupa de cereale de orez in 60 ml lapte, apoi in alt biberon pun 120-140 ml lapte - le dau biberoanele unul dupa altul
- la a doua masa piure de fructe (eric manaca 100 grame - ar vrea mai mult, dar nu ii dau; marc mananca prost, cam 40 grame, si alea date asa, cu insistenta) - la jumate de ora le dau 180-200 ml lapte. il beau tot
- la a treia masa piure de legume. acum m-am intors la morcov + pastarnac, ca momentan nu am altceva bio. eric mananca aprox 80 grame (ar vrea mai mult, dar nu-i dau). marc, bineinteles, manaca prost, cam 30 grame, si alea cu chinuiala din partea mea. la jumate de ora, 180-200 ml lapte pe care il beau fara probleme
- restul de 3 mese dunt din lapte. 180-200 ml.
apa nu prea vor sa bea, nu stiu cum sa ii fac sa vrea...

lui nectarel i se vad dintii sau gingia sta sa pocneasca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

michelle, merci mult
Ada - temperatura 37 rectal e normala. Ana mea are 37 cu 4 tot timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

M-a terminat, sta numai cu mine, a dormit pe mine, altfel nu. Il chinuie rau dintii, i-am deja a 2 a doza de Tylenol.
Ioana, sunt oglinzi speciale care se pun deasupra scaunelului de masina, se fixeaza in spatele tetierei.

Gata, plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ti-am zis eu Ioana ca sunt surori. Si a mea are in mod normal 37.2-37.4 Pediatra a zis ca e ok, ca sunt copii care au temperatura corpului mai ridicata decat alti si ca seara se descarca nu stiu ce hormoni ceea ce duce la o usoara crestere a temperaturii. Acum depinde cum e Nectarel deobicei, daca in mod obisnuit are 36.6, atunci 37.0 poate sa te determine sa o monitorizezi mai des.

Noi azi am continuat programul de somn, maxim 2 ore treaza, apoi somn 1ora jumatate-2 ore. M-a suparat ca azi mi-a vomitat de 2 ori, odata dim si o data seara. Parca i s-a mai dus tusea.

Sa aveti o noapte buna ceea ce-mi doresc si mie!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Balanta, ce bine mananca puii tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana3110

michelle, merci mult

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
cu placere.
Vezi si pe mailul comun modele de culori pt gluga, in functie de culoarea carrier-ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Ada, poti sa-i dai si tu borcanele, nu vad de ce nu. Dar idee e sa manance si cevanon-borcanel :)
Laura - eu am luat borcanel cu dovleac bio de la.Holle, am gasit in Auchan. Au multe sortimente cu dovleac si nu numai. Aveau si broccoli, mere, morcovi, carnitza etc. Sunt borcanele de 190 ml dar nu mai stiu exact cat costa...ma uit pe bon si iti zic maine. Ca meniu, noi papam dimi fructe, pranz legume si seara cereale, in rest lapte :)) de sapt viit incepem.cu branzik si apoi pui de tara k me trim socrella.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Multumim pt pupici , s-a mai linistit un pic, dar tot nu ma lasa sa plec de langa el.
Acuma zdrangane la pianul lui...

Laura, acum am vazut intrebarea ta, sunt chioara... Eu ii dau Camilia fiole, aici numai sub forma asta am gasit. Se pot da 3 sau 4 pe zi, ii dau 3 sa fiu sigura ca nu depasesc doza.
L-am ametit cu combinatia Camilia-Orajel (din ala care amorteste gingia) si Tylenol, dintre toate cred ca Tylenolul (paracetamol) l-a ajutat mai mult.

Ada, sigur ca poti sa ii dai fructe la borcanel. Vezi sa nu aiba amidon, zahar si alte prostii de genul.

Azi am incercat sa-i dau spanac, esec, dupa aia m-am gandit ca la eruptia dintilor n-are rost sa insist cu solidele. Nici cerealele de dimineata nu prea le-a mancat. Doar fructe (piersici-prune), din astea ar manca oricand.
Ca fructe vreau sa-i mai introduc kiwi, zmeura, afine, toate la borcanel deocamdata. Dar sa se linisteasca cu dintii mai intai.

Ma duc ca ma striga : ma-maaaaaaaaaa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna dimineata fetelor!

Dau si eu o cafeluta aburinda si un ceai aromat! Sa aveti o zi buna!

Eu tocmai am aflat ca o supar pe socrela. Sunt atat de rea incat 2 vorbe si e acasa si plange, parca ar avea depresie postnatala. De ieri cand am aflat, sunt un car de nervii......
Am sperat ca somnul de peste noapte o sa ma linisteasca, dar inca ma doare capul.
Incerc sa ma bag in pat sa mai trag un pui de somn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

Vreau si eu oglinda retrovizoare, de unde iau si cum o pun?

Michelle faci mishto de mine, nu?

Eu am slabit 15 kg in 3 sapt dupa al doilea si asa as fi vrut si acum

Soacra e la menopauza cred,
eu cand m-am op de tiroida am primit un mega sfat la externare, ti-l transmit si tie: Draga mea fii mai nesimtita!



Michelle vreau si eu un carrier!!

Delia vreau si eu un carrier! Cum fac?!

Am ramas doar cu V si Bb! Parca sunt in vacanta, e o liniste la mine in casa de imi tiuir urechile
Deci va rog mamelor cu 2 copiii sa nu va mai vaitati

Va puuup

Mergi la inceput