Piersicute de iulie august (26)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

felicitari bebelusilor vorbereti si umblatori, Ecaterina ne bucuram ca esti bine

Ana mea a papat ieri si azi gulie, vad ca ii place, nu comenteaza.

De umblat nu se ocupa, de vorbit nici atat, doar in limba ei, mai ales dupa ce sta singura si ma duc s-o iau, atunci ma cearta maxim.

Ii ploac copiii foarte mult si ii place sa dansez cu ea in brate, bineinteles ca muzica populara, bagam cateva sarbe prin casa, ea chiuie intruna ii place la nebunie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

aaaaaaa si mie mi-a zis pediatra sa-i fac branzica si iaurtul din lapte de vaca, si sa caut daca se poate de la sat, daca nu, atunci sa iau de la automate, nu din magazin de la cutie.

Fetelor voi cum le dati dovleacul, copt si asa singur sau il combinati cu alte legume?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Ile, si pe mine ma zgarie si ma ciupeste cand suge de m-a facut praf! Trebuie s-o tin de maini.

Muraturica, cum a fost masajul?

Carmen, nici eu nu pot sa ma spal pe cap cand sunt singura cu bb. Ea cum poate? Si incurcatul medicamentelor e cel mai grav!

Valy, bine ca a gasit o metoda da pape!

Fleur, pupam Ericutul sa-i treaca repede burtica si durerea de dintisori.

Piticuta mea face nani acum. E al doilea somn azi. La ambele la fel: 30 min normal, restul cu tzatza in gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

iuli, branza din lapte praf nu vreau sa le fac fiindca nu vad nimic nou pt bebe-i: lapte praf beau, vitamina c iau, calciu isi iau din lapte. prefer sa mai astept pana cand am voie sa le introduc branza din lapte de vaca.
ca_milla, ce m-ai distrat cu sarbele . la ai mei le place sa le cant .
eu dovleac le-am dat de la borcanel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Balanta, am inteles. Eu ii dau branza cam de 3 ori pe sapt pt ca noi suntem tot la ~ 450-500 ml lapte pe zi si pediatra insista sa ii bagam ceva concentrat. Plus ca nici calciu nu luam. Vit C cum le dai? Am luat si eu, dar nu i-am dat inca.

Camila, eu dovleacul l-am copt in cuptor. E foarte bun, eu consum cantitati serioase .
Pt bb tai din dovleac o felie si o pui la copt in cuptor in ceva vas ceramic. Sau tai cubulete si pui la abur, cu celelate legume. Eu am combinat dovleac cu dovlecel si praz. Mare hit. Dupa ce tai din dovleac, tii restul la frigider in folie, sta si doua sapt. Nu iti recomand dovleacul alb, rotund, ci pe cel placintar, portocaliu, lunguiet.

Fleur, am scris simultan. Trebuie sa fac si eu trainingul asta cu bb in masina. First, sa imi iau oglinda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Iuli parca tu ziceai ca vrei sa-i dai sau ii dai ulei de in piticotului.

de la ce varsta ii dai?

eu am inceput cu cel de masline.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Camila, ii dau deja cam de doua sapt ulei de in. O zi de masline, o zi de in - cate o lgt in piure. De sapt viitoare incepem si cu ulei de peste. Ms, Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

iuli, fiindca au avut anemie severa de la nastere, le-am dat vit c naturala (2 pic/zi) pe langa fier, ca cica asa se absoarbe mai bine fierul. acuma le dau mere si pere cu adaos de vit c (borcanele de la hip).
unde se gaseste dovleac crud pe vremea asta? ca as lua si eu.
ai mei mananca lapte intre 1000-1200 ml/zi.
ca_milla, tu de unde ai luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Wow, Balanta, ce bine mananca ai tai! Al meu zici ca e o balerina. In fine, una de-aia de rupe scena .
Eu dovleac pt bb iau acum de la cei care imi livreaza legume bio. In rest, pentru mine, iau de la piata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

ilenutza - mi se pare mult 1 kg/ saptamana.
Eu as tine ceva cu 1 kg/ luna :))

carmen - si eu mi-as pune camere. Tu ai in toate camerele, sau cum?
Aoleu si mie mi s-a intamplat sa incurc sticlele, nu am citit deloc, eram ferm convinsa ca ii pun Nettacin in ochi Biancai si ii pusesem vit d :((((
Macar a ta nu a gresit chiar asa grav

vera - pai tocmai, nici eu nu am incredere in nimeni. Nu as putea sa o las fara camera video
Ceva in genul asta o sa luam noi
http://www.aliexpress.com/item/High-defition-1280-960-LED-Alarm-Clock-Camera-DVR-Hidden-With-Remote-Control-Motion-Detection-30fps/465087004.html

roxy - sa va fie de bine shopinguiala. Noi suntem veterane, de 5 luni :)

ioana - cum a fost drumul cu masina?

iiuli - eu nu am oglinda, dar nu zice nici pas. In ultima vreme am mai pus-o in fata sa o vad. A mai pus cineva scoica in dreapta, fata? Stiu ca parca Freedelia zicea ca mergea asa.

Bumbitza si cine mai vrea carrier de la Delia - vine cineva in Ro peste 10 zile, in Bucuresti. Sta doar 3 zile si nu e roman. Scrieti-mi mie sau ei daca doriti.


Mergi la inceput