Buburuze de mart-apr 2013 (17)!

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Pup toate fetele
N-am mai scris de mult, dar va citesc cu drag si invat din "aventurile" voastre; mi se pare incredibil ca THE BIG DAY este atat de aproape pentru noi toate...am emotii maxime
Eu am programarea pentru cezariana pe 11 martie in sapt. 37, dar dr meu imi spune ca am sanse sa ajung acolo cam 40% fiind sarcina gemelara. Cel mai probabil voi naste in sapt 35 intre 18-25 feb.
Am fost la eco acum o saptamana si bebeii mei aveau fiecare aproape 2.200 gr, placente gr. 2-3, col ok-inchis.
In rest, eu sunt happy...am o burta mare ...cam 8 kg de burtoi..haha..bebeii vreo 5 kg...placentele vreo 2...lichidul...
Emilia suntem la pag. 5 la Miss odissea sarcinii...te-am votat, ca te-am recunoscut de pe Picasa...eu sunt ultima poza de pe pagina.
Joi am intalnirea cu anestezistul si neonatologul, voi naste la Regina Maria, parca elenaionascu si liza vor naste acolo din ce am retinut, poate ne intersectam pe acolo fetelor
Mi-am pregatit si eu toate cele pentru bebei, hainute, prosoape, lenjerii...spalate, calcate...am cumparat cam tot ce ar fi necesar pentru inceput...mai am o dilema, fetele care sunt mamici poate ma lamuresc, si anume: cu ce incalzesc laptele din biberoane ? ati avut incalzitor, sau cum ?
Fetelor, va pup, aveti grija maxima de voi si de burtici si astept sa citesc numai vesti super bune de la voi toate



33+ gemeni
Clexane 0,6 , Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa, Duphaston
AMR 27 zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Gata am votat!
Mara Doamne ajuta sa fie bine! Multa sanatate la smecherel!
Katy eu cred ca trebuie sa scoatem cat de curand motatele! Eu am inceput sa fac terapie bowen pentru piciorul stang pentru circulatie, ca sa fac varice prea urate si se pare ca la mine a dat rezultate din 2 sedinte. Plus ca am dat inapoi cu 1 kg, cred ca asta a fost apa , m-am mai dezumflat.
Casandralin si eu asa as face. Daca nu vrea sa vina, treaba ei, sa stea acasa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34
saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Eva, eu nasc la Medlife si mai mult ca sigur dupa tine daca zici ca se va intampla asa curand. Oricum bebeii tai sunt maricei, a mea a avut tot 2200g in saptamana 32 si e singura

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Eva - wow ce aproape esti...Doamne ajuta! Deci saptamana viitoare scoatem motate gemenistice.

Referitor la incalzit...io personal i-am facut cu apa la temperatura camerei cat timp i-am dat LP...acum pe asta de vaca il incalzesc la aragaz...dar tare-i bun un incalzitor din ala...chiar fetele aveti idei de ceva ieftin si bun

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si32+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

liza, ahhh Medlife, eu am tinut minte RM...pai le-am dat sa pape Clexane 0,6 la bbi mei, d'aia sunt asa mari...hahahhihi
piscotel, da,dintre fetele cu gemenasi, tudoralexa si tusferi, eu voi naste prima...as vrea sa ajung totusi in sapt 37...sa vedem...
O zi frumoasa fetelor!!si hai sa vina primavara mai repede ! abia astept 1 martie

33+ gemeni
Clexane 0,6 , Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa, Duphaston
AMR 27 zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna burtici!!!


eu am laptopul stricat
Daca credeti ca va descurcati careva cu creearea de capitol nou parola userului comun e acceasi ca pe picassa.gasiti instructiuni pe prima pg.eu am incercat de de pe tableta insa nu am reusit

Va pup pe toate
O zi frumoasa!!!!!!

Cosmi 31+ David Andrei
Incet incepem AMR-ul!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

hello, burtici!! o saptamana usoara sa avem
noi am fost ieri la eco si printesa are 1700 gr, nu cred ca va avea la nastere mai mult de 2600, dar noi sa fim sanatosi ca o face mama mare.

asa nerabdare m-a apucat, parca nu mai trece odata timpul asta, m-am saturat sa astept.


aura, mami lui Tudor 09.09.2010 si Ioana AMR 5 SAPTAMANI SI 5 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Eva am scos .
Deja sunteti in siguranta, bb sunt dolofani asa ca atunci cand vor dori sa faca cunostinta cu voi vor fi pregatiti

32+ AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2013 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput