MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

buna,

Sunt pe fuga dar vreau sa zic sensul.

Dimineata doua felii cascaval incalzit. Pranz doi carnaciori si o portie enorm de Salat de cruditati. Stare mar. Seara nu stiu, ceva branzeturi si prosciutto cu ardei, sper.

Revin maine cu ceva timp ;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

hai ca azi desi pe coclauri nu am fost asa porc

Md:paine de tarate cu brinza, si 3 crenwursti cu dijon
G: lapte cu cacao
P: cascaval, sushi
G:nectarina si un foietaj
C: carne de curcan cu taitei de fasole...facute in tigaie cu niste soya sos deasupra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Hello and good by

Azi plecam la Arieseni Ne auzim luni. Sa aveti un weekend de milioane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Neata grupului,

dupa cum spuneam ieri sunt extrem de obosita, am audit, iar de luni vine si auditul din Israel... oricum sunt conforma..

Meniul de azi:
MD: portocala si kiwi(nu am pofta de altceva)
G: morcov
P: spaghete integrale cu rosii cubulete, oregano si cili(putin)
G;ceai
C: un castron mic de ciorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Puishor, distractie faina! Te astept back cu detalii.
Bravo, Brindusik si Carmen, ptr conformitate
Adina, de ce mananci cascavalul incalzit? Cum vine aia?
Andanii, ce faci? Tot busy?

Pot sa zic si meniul meu de azi, ca-l stiu:
MD: Paine vitastar cu kefir
P: ciorba de perisoare si gratar de pui cu varza dulce (gatita, nu salata)
C: fructe
Va si
Un we minunat sa aveti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va doresc zile libere placute

puisorule distractie faina pe munte ..... frumos la Arieseni

brandusik cum sunt taiteii din fasole ??? ce gust au ???

ninha oare unde putem si noi gasi taitei de fasole-n Timisoara ???
daaa, sunt busy tare zilele astea si putin far' de chef ca m-am cantarit si desi consider ca am fost cuminte in ultima vreme si fac miscare zilnic n-am mai slabit nici un gram dar nu disper , merg mai departe la fel de cuminte si nu se poate sa nu-si dea drumul si la mine scaderea

meniul de ieri:
md. turtite din ovaz, ou cu iaurt
g. -
pr. oua umplute cu ficat de pui, branza, frunze patr, iaurt + ardei iute
g. lapte cu cafea
ci. peste ton conserva, branza telemea, ceapa, rosie

carmen mult spor si succes cu auditul

adinag cred ca ar fi mai bine sa scrii meniul din ziua care a trecut asa ca si mine atunci cand sigur stii ce ai mancat ... observ ca nu prea stii exact ce o sa mananci ... si-atunci o sa apara un meniu de la a la z fara: nu stiu, probabil, sper si alte formulari de genul asta .... sper sa nu te superi pe mine dar e tare greu sa urmarim un astfel de meniu

somleac iti doresc spor la treburi ... dupa ce te eliberezi o sa te linistesti si-o sa apuci sa-ti gatesti tu mancarici bune si conforme

dulcetica eu sincer nu prea inteleg nimic din ceea ce ne scrii ... asa telegrafica esti ... uoffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani despre taiteii de fasole..ce pot spune e ca 1. sunt transparenti si ar arata super intr-o supa; 2. nu au deloc gustul ala de faina...daca stau bine si ma gandesc nu au nici un gust daca nu le pui ceva langa

am vazut ca te superi pe adina ca nu scrie meniul complet...sper ca nu te supi si pe mine ca si al meu e plin cu "poate" sau " mai mai gandesc"...adevarul e ca la sfarsitul zilei imi vine cateodata greu sa-mi amintesc ce am mancat in ziua respectiva da apai cu o zi inainte..ceea ce ma face pe mine sa ma gandesc ca ori memoria mea e stricata ori mananc prea mult

ninha unde ma vezi tu conforma ca imi vine sa ma dau cu capu de toti peretii(la propriu) nu-mi mai vine sa mananc nimic...ca parca mananca numai prostii si nici de gatit nu am timp

deci meniul azi:
Md: niste afine, lapte cu fulgi de ovaz
G: un enetrgizant(is asa de obo ca daca simt numai mirosu de cafea vomit instant)
P: sanwich cu paine integrala si brinza si sunca de praga (e cumparat)
G: portocala
C: salata de rosii, castraveti si anghinare si probabil o felie de paine de tarate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

Andanii, a iesit o varza pentru ca am scris de pe mobil, in graba, nu am recitit, din acelasi motiv, si a folosti completarea germana, incat nici eu nu inteleg ce am scris...

Deci, meniul de ieri:

MD: doua felii de cascaval incalzit
P: doi carnaciori cu salata enorma de cruditati
G: un mar
C: ceva branza feta cu un rest din salata aia

Eu recunosc ca am aceeasi problema ca si Brandusik, uit ce am mancat cu o zi inainte . De aia ma grabesc sa scriu de cum stiu. Dar ai dreptate ca e greu de urmarit.

Ninha, mie imi place cascavalul incalzit. Il mananc si asa, clar. Dar la capac, cum se zice, e tare gustos, si parca e mai satios (pentru mine...). Insa cand nu am timp sa il fac la tigaie, il mai bag si la microunde scurt (stiu, microundele sunt pfui, dar am probleme cu timpul mai ales dimineata).

Deci revin mai tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

brandusik offf, chiar am cautat taitei d'astia din fasole mung si nu am gasit in nici un magazin ... doar de orez sau faina fara ou ... mai caut
pai tu ai in meniu probabil dar e scris mai cursiv si in paranteza comentarii deiverse deci se poate urmari totusi intreg meniul
mie nu mi-e greu sa tin minte meniul de pe zile intregi in urma ... e un exercitiu de memoriu pana la urma

adinag e ok, am inteles ... nu e nici o problema, oricui i se poate intampla ... te rog insa pe viitor sa-l scrii mai compact asa cum l-ai scris acuma ... iti multumesc pentru intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani tu cred ca reusesti sa tii minte si din cauza ca mananci putin(adik ca si obiecte ai programul strict) si mai esti si conforma...dar io cum calc stramb every day..cateodata cred ca din rusine nu mai tin minte

Mergi la inceput