MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

si eu is pro masline..si le spune 20-30 pe zi ca totusi au fat mult...dar cred ca is sanatoase...parerea mea...

pana la urma insa nu am mancat masline ca vroiam ceva proteina..asa ca am balotat juma de carnacior la cuptor cu niste paine de tarate...mi-am facut un fel de hot doc...si acu balotez juma de castravete cu sare cred ca asa o sa fac de maine...si anume o sa-mi tai castravete sa mananc la munca pe la gustari sau cand mi se face a rontai ceva

deci is foarte nervoasa...o plomba de mi-o facut-o aci...cred ca nu a astupat cum trebe sau nu o facut treaba cum trebe ala ca acu abea pot manca pe partea aia ca simt o durere asa in surdina, cred ca o pilit prea tare acolo ca atunci cand sparg si un pufulete simt o chestie nashpa......acu abea astept sa ajung acasa sa-mi fac cum trebe (SPER) ca mor de nervi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

scuze ca sunt asa pe scurt, dar am mare criza de timp, sper sa-mi revin curand :)

Incerc sa reconstruiesc:

Ieri:
MD: doua felii cascaval cu rosie parca
P: mancarica de mazare, morcovi, champignons si rosii cu ceva carnita afumata parca (nu am facut eu)
G: mere
C: nu mai stiu

Azi:
MD: paine integrala facuta in casa cu felii de castraveti
P: chilli con carne (deci automat si cateva boabe porumb... si o gramada de fasole)
G: mar, para verde si tare, o bucatica de cioco 85%
C: doua linguri branza de vaca cu rosii uscate

Si acum un pahar de vin alb

O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Si eu pe fuga ca de obicei

Diana, mai aminteste-ne te rog pana duminica, sper sa nu uit

Cristina, mortala Anca cu unghiile roz

Ariel, la cat esti de conforma, daca renunti si la desert sigur slabesti

Amironeanu, mai bine fara indulcitor. Votez pt orez cu lapte

Brandu, go back to the dentist

Lorelei, Gena, unde ati disparut?

Musai sa recitesc cartea lui Monti ca eu nu stiam de masline Prima carte e cea care e pe prima pagina?

Meniu ieri:
MD: cascaval. rosii cherry
P: friptura de porc, telemea, ardei cu varza( by Dana )
C: pulpa de rata cu varza rosie calita si sos de portocale( la un restaurant de fitze) plus doua pahare de vin rosu

Azi inca nu stiu. Si ar trebui sa ma mobilizez ptt meniul de saptamana viitoare dar nu ma pot aduna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Neata fetele,

eu is tot asa de ocupata, dar conforma...sunt happy cand vad ca sunt hainele largi, dar trista ca trebuie sa cumpar si bugetul e limitat, dar ne descurcam noi.
In rest... ok
Meniul de ieri:
MD: fulgi ovaz+lapte(1.5)+ scortisoara, cafea
G; mar
P: spanac +2 oua ochiuri
C: ciorba de burta, un pahar vin rosu.

Meniul de azi:
MD: lapte 3.5
G: portocala+2 kiwi
P; sarmale( carne vita+Quinoa)
C: ciorba de burta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata

mai, eu stiu de la prima carte ca maslinele sunt glucido-lipidice deci no-no. acu daca mi-au ramas prostii in cap comentati-ma

iar stagnez, dar stiu de ce - ieri din cauza migrenei oribile am mancat un kinder delice plus o briosa (ca facusem cu iepurasii). deci macar stiu de ce

revin
sa aveti o zi tare buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Meniul zilei:
- dimineata-iaurt
- -ora 10-o conserva de ton
- Prinz cascaval si felii sunca curcan
- Ora 17- Brinza
- Cina cascaval si felii sunca curcan,poate ou
Ca tot vine sf de saptamina ,sper sa nu maifac exces de zel.Eu cind stau acasa reactionez eronat la tentatii.Mai bine m-ar forta sa vin la birou.
O zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro chiar asa...back to the dentist...deja am pus-o pe mama sa-mi faca programare....nu intelg ce e cu bafta asta a mea..dupa ce si asa am maselutele in pioneze...mai imi fac si prostii dentistii astia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bafta la dentist!! hai ca nu e deloc sperie-ciori, zau!

Dulcetico, ala la matale e meniu de la dieta hiperproteica? ca Monti ar zice fro doo . ca n-ai legume, ca n-ai glucide diloc...

si ca sa scoateti biciu' va zic ca am mancat o bomboana.
la pranz am salati de castravete+ardei+rosie si carne de puiule la cuptor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

bafta la dentist!! hai ca nu e deloc sperie-ciori, zau!

Dulcetico, ala la matale e meniu de la dieta hiperproteica? ca Monti ar zice fro doo . ca n-ai legume, ca n-ai glucide diloc...

si ca sa scoateti biciu' va zic ca am mancat o bomboana.
la pranz am salati de castravete+ardei+rosie si carne de puiule la cuptor.

Da!
Nu vreau s-o tin mult,ca nu pot,doar sa misc putin acul in jos si apoi introduc legume.
Bomboane?De care?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

din alea cica "belgiene". facute prin Polonia cred, dar bune

Mergi la inceput