LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Roxy
Mie pediatrul copiilor mi-a zis sa-i dau si lui Luca pana la 4 ani. Merg cu ei cam de 2 ori pe an si la un pediatru la o clinica particulara (un pediatru din ala de se zice ca-i cel mai tare pe la noi prin oras). Si el mi-a zis sa-i dau in continuare 2 pic vara, 3 pic iarna, dar sa nu-i dau in perioada in care ii dau Osteocare. Pe care i-l dau 5 luni de toamna iarna (cate 10 zile pe luna).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza un si pentru tine pentru ca meriti
si un si pentru tunsuliciul de Cristinel si buburuza Ctaa. asa eram si eu in adolescenta cu caciula

ally am vazut ca ai intrebat de mine. a venit si cea de-a 2 a rochie? l-ai tuns pe Duracell? eee...sa-mi zici ce par ii va creste...muuuult mai frumos si cu firul de par altfel decat pana acum...asta daca zici ca nu l-ai tuns niciodata. la noi s-a vazut clar diferenta dupa tunsori

somleac am ras la faza cu sotul tau....ca face pipi ca fetele cu Ilinca langa el

ina hai ca ai fost tare si tu cu sotul si mancarea si , bineinteles, madam soacra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza ce super ca ati mers la patinoar asa ma oftic ca eu n-am ajuns iarna asta. dar nu-i timpul pierdut. si patinoare avem din belsug si sub padure si in oras si in Poiana...numai sa mergem ce scump este la voi. ce dulce a fost Cata, ofticata mica! normal ca s-a ofticat

catank este mai bine Ioana acum? am tot citit ca a avut ba febra, ba caca moale...si eu i-am dat orez crud cand facea moale. este bun.

deea si eu zic la fel ca somleac, ce daca este slaba. cum vrei sa fie, grasa? lasa ca este fetita. bine, sa si manace ce are nevoie ca sa creasca. eu de la inceput am insistat sa-i dau eu, chiar ii zic ' mai intai iti da mami si apoi papa fetita singura' si asculta, papa repede si la urma o las pe ea sa pape ce mai ramane, dupa ce ii dau eu grosul ca lumea sper sa reusesti cumva s-o pacalesti, trebuie sa o faci sa stea mai mult la masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally ce guma mesteca Duracell? a gasit el guma? ce m-ai facut sa rad...

fetelor, mierea se considera tot o chestie de imunizare? eu ii dau miere aproape in fiecare diminata. avem miere de la un mosulic cu stupi avem si propolis dar nu-l luam decat la nevoie, nu asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy- intr-o dimineata a avut febra, apoi 2 scaune usor moi, ..a doua zi nimic, fara febra, fara scaun toata ziua. A mincat si I orez crud plus cateva porumbe....din alea de-ti fac ''gura punga''...nu a mai avut probleme, multumesc Domnului!

Mama-mama dar ce-ai recuperat

Fug sa o spal pa I si ne bagam la nani.

Pupici si noapte buna mamici, ...si fluturasi!
p.s. apropos de fluturasi, ...pe langa jucariile primite astazi,am luat si un set de fluturasi mici si mari, ...abia astept sa-i aplic pe perete...si un cort, avem nevoie cand plecam cu stupii ...eu cu I sa avem unde sta la dos, ..sa fugim de albinute cand nu au de cules

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, chiar ca ti-ai facut temele la zi
Si eu simt ca parca se duce timpul..ca voi fi la serv si nu voi mai avea timp de nimic. mereu se ia mama de mine pe tema asta....cica lasa, ca te duci la serv, nu la razboi Cu siropurile de imnunizare oricum nu ajungi sa te gandesti la ele decat dupa perioada de raceli, iar un copil care nu raceste automat consideri ca are imunitate crescuta si nu te gandesti sa-i dai ceva. Degeaba nu cred ca da nimeni, adica fara sa fi patit ceva.

catank, sa folositi cu placere jucariile, poate ne pui si noua poze sau link-uri cu ce ai luat. Cata nu vre as afaca puzzle, ia piesele si se joaca cu fiecare in parte...le pune sa mearga, le leagana, mangaie, cand vreau sa-i arat sa le pun eu, nu ma lasa. Noi avem din lemn cu diferite gaze si o fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

Vad ca L n-a mai facut febra, slava Domnului, dar e pe panadol la 8 ore!

Mada nici L nu face puzzle, nu coloreaza, nu se uita pe carti, nu asculta povesti/poezii etc... nici macar n-o intereseaza, poate sa faca toata casa puzzle sau sa coloreze si eu si tati si altii ca ea isi vede de treaba ei!

Am pus acum cateva poze cu burtica mea de 18S





Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza am vazut pozele de la patinoar ce scumpi sunt copilasii Cristi era tare mandru pe patine tu arati asa bineeee....si la fata parca te-ai mai schimbat, ai slabit mult si iti sta tare bine asa!

catank si unde plecati cu stupii? ce fain, o sa stai la cort asa imi plac iesirile astea....acum cu Anastasia nu stiu daca m as mai aventura cu cortul cum faceam mai demult pe varf de munte dar mi-ar place

ally am citit mai bine...nu a mestecat guma ci o avea in par multumi de mesajul de la andreea - asa rau imi pare ca nu mai ai timp sa intrii, vad ca esti ocupata cu serviciul. ai si slabit...la servici mananci si tu ceva mai consistent? sau covrigi? te asteptam cand ai timp si un pentru Rares.

va scrisesem inainte dar am sters... este ok oare sa dam chestii de imunizrae asa fara sa fie nevoie? adica, daca organismul nu are nevoie, este sanatos...pentru ce sa dai?
am citit si auzit ca nu este indicat decat in anumite cauze: raceli, imunitate scazuta.... pentru ca altfel, organismul se leneveste si nu mai lupta el singur contra bacteriilor. asteapta stimulente...
voi ce credeti?

ina oaaa...n-ai mai mancat cartofi din 2011? pai de ce? ca doar cateodata de pofta merg. nici noi nu mancam prajeli de nici un fel dar cateodata, in week-end facem cartofi prajiti, de pofta asa mmmmm...si ce buni mai sunt
este bun uleiul de palmier si foarte accesibil.

miki cat ai si tu de lucru, la ce ore ajungi acasa....dragutul Vlad, i-a fost dor de tati...cand ii vezi cat de mici sunt si cate sentimente au si ce puternice

ailed eeee...acum esti 'mami' stiu ca suna frumos, superb chiar Anastasia are un accent pe 'mi' de iti vine sa o pap asa imi place cum ma striga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Mada,Yasmi multumesc de retete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

yvy ce frumoasa e burtik!! ce frumoasa este graviduta!!!

Mergi la inceput