M-am hotarat.............adoptie(87)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns remusp spune:

Chiar te-as ruga , daca poti sa-mi trimiti adresa de mail, asa este mai bn intreb , dupa cre ma pot duce iar la dagsp cu raspunsul la adevernta de sal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printe spune:

secretariat@adoptiiromania.ro
asta e adresa de la ORA. Vezi ca ei trebuie sa-ti raspunda in 30 zile, dar iti raspund.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui remusp

Alaltaieri a fost sotia si chiar asa i sa spus 1500 de fiecare , dupa acre i sa dat o foaie de buget, cu cheltuielile aferente, tipa de la dgasp era f acra, Eu am sal de 900 brut si sotia de 1500 brut, veniturile noastre sunt mult mai mari dar nu avem cum sa dovedim

Scuze ca intreb, cum de sunt veniturile mai mari? Aveti cumva si firma proprie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

woooow, un tatic care lupta sa adopte! ce improspatare pe forum! o idee ar fi sa il contactezi pe bogdan panait pe facebook, iti va raspunde prompt la orice intrebare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remusp spune:

Buna, scuze ca iti raspund asa de tarziu, nu avem firma , sunt de meserie electrician si mai fac si in particular cate ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remusp spune:

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Bine ai venit in micul nostru grup. Eu va doresc sa aveti un drum cat mai scurt pana la copilul vostru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_ro spune:

Manuelita, n-am cerut copil olimpic, dar s-a nimerit sa fie o superistetica si dezghetata si frumoasa foc Gloriuta noastra. Noi am cerut sa fie fetita (la Victor vroiam orice, dar apoi, avand baietel, am cerut fata), pana in 2 ani, sanatoasa si sa nu fie de etnie roma. Nu spun asta sa supar sau sa creea interminabile polemici, pur si simplu asta am cerut... Sotul meu e brunet si are ceva complexe legate de asta, desi n-ar recunoaste, iar familia lui are niste preconceptii foarte "inguste" si am vrut ca ai nostri copii sa fie acceptati fara rezerve de familia extinsa, ceea ce s-a si intamplat. Ne-am ales cu un baiat blondut si cu o fetita brunetica, care seamana fiecare cu noi, cu cate o bunica... cred ca daca erau nascuti de mine erau cam la fel... Gloria a ajuns acasa cand Victor avea 4 ani si 2 luni, desi ne-am atestat inca de cand adoptia lui nu era gata si pt al doilea copil. Am asteptat asa mult la al doilea pt ca aveam deja unul si ne-au pus in coada listei, poate renuntam... dar am perseverat si cand m-am saturat sa astept m-am dus peste dpc, telefoane peste telefoane, pana s-au plictisit de mine si ne-au bagat in seama. S-o auzi pe Glori cum zice: "multumesc, Doamne-Doamne ca m-ai trimis pe pamant, la mami si tati, sa ma iubeasca", pe Victor care nu ma scoate din "te iubesc, mami", sa-i vezi pe ei ce se iubesc...
Repet, doresc fericirea asta tuturor celor care adopta, compenseaza orice ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Ok, am inteles,, a durat atat ptr ca ati cerut copil cu caracteristicile cele mai solicitate. Plus ca mai aveati unul.
Prost e ca vad pe la fetele noi ca si daca ai cerinte mai putin exacte sa zi, tot fff mult dureaza......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

dacris serios iti raspunde si pe facebook? eu i-am trimis acum cerere de prietenie, sunt curioasa daca imi accepta;)o seara buna

Mergi la inceput