Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *8*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, eu vb doar de a mea si de cum ô vad eu in anumite circumstante:)

Sa vezi articolul cu mancarea de pe emigranti..conform autoarei nu ar trebui sa dam la copil nici paste, nici branza nici paine..nici...nici.... aer doar. limonada cu ghimbir.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Nimeni nu a acuzat pe nimeni de nimic. Fiecare ia niste decizii pe care si le asuma. Mi se pare ca va justificati prea mult. Poate incercati sa va convingeti pe voi insiva? Altfel nu-mi explic. Fiecare povesteste ce face ea si nu tin minte sa fi vazut pe cineva ca a certat o alta mamica aici ca nu face ce trebuie. Dar nici nu inseamna ca daca una din voi face ceva ce alta nu aproba, ar trebui sa o si laude, nu? Pentru ca in final, noi si copiii nostri culegem eventualele roade, bune sau rele ale deciziilor luate. Faptul ca altcineva a fost de acord cu deciziile respective la un moment dat e egal cu un mare zero pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Uite ca ai ghicit Mihaela,incerc sa ma conving pe mine ca e bine cum fac ! Daca spunem cum facem nu-i bine, ca acuzam alte mamici ca fac altfel,daca nu spunem inseamna ca ascundem ce se intampla de fapt . Eu sunt convinsa de cand eram copila ca alimentatia este foarte importanta,dar acasa nu aveam cu cine sa vorbesc. Ai mei erau ferm convinsi ca daca nu ai carne la fiecare masa esti sarac , ca daca ii faci cartofi prajiti copilului des si daca ii cumperi tot ce apare nou in materie de dulciuri, nu il faci sa se utie cu ofta in grua copiilor. Si acum mai aud " lasa sa manance el de toate ,ca eu nu aveam cand eram mic si ma uitam in grua altora @" .

Si cu asta am incheiat capitolul "ce mai mananca strugurasii vostri" , ca sa nu ma mai justific .


in alta ordine de idei,eu beau un ceai de tei,mai vrea cineva?

Eu am terminat serialele medicale dep e net, si nu mai am la ce sa ma uit seara, cand ne bagam in apt . Cine imi recomanda si mie ceva serial usurel , comedie daca se poate ?
Ultimul serial vazut a fost "Missing" . E ceva cu agenti secreti, actiune si suspans . Te tine cu sufletul la gura si imaginatia treaza pana la ultima secunda din mini-serie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lali: Daca pui si miere si lamaie vreau eu. Daca nu, bleah!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lali: Fringe. Tocmai s-a terminat din ce am inteles. SF.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_i

Lali: Daca pui si miere si lamaie vreau eu. Daca nu, bleah!

mama lui Daniel (23/07/2011)


Hai fie,cu miere! Dar nu am ccertificat ca-i organica . E de aia din piata ,iar lamaile probabil au pesticide in coaja . Le decojesc?

Mai,sa nu se simta nimeni lezat de afirmatiile bio/nebio, ca nu bat spre nimeni ,da? Tocmai am citit la cei emigrati in Tenerrife,si sunt inca nitel socata. Revin cu impresii ... Intre timp ma duc sa vad cate scutecew mai am la fata, ca maine fac piata,si sunt sigura ca sunt pe terminata. Auzi la ei, pisu pe terasa hotelului... Ii sanctionam pentru asta.Inteleg,nu pui scutec copilului, atunci fa astfel incat sa nu ajunga pipi sau caca intentionat in locuri publice. Daca acel pipi nu este spalat,fie el si de copil,la caldura tot pute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Lali am auzit de The big bang theory, inca nu m-am uitat dar planific

ce fain a fost ultimul episod din grey...

Meniu
dimineata: ou (a hranito taicasu deci nu stiu dak i-a dat si albus sau nu) cu rosie, nu s-a saturat si a mancat si quinoa cu banan
gustare: cateva felii de clementina
amiaza: carnita din fripturica de iepure de ieri cu legume la abur
gustare: salata din telina, morcov, mere, stafide hidratate si nuci (imi facusem mie la amiaza si mi-a placut ft mult si am zis sa incerc si la pitica) a mancat tot, nu imi vendea sa cred ca ea de obicei daca sunt chestii crude bucati le scuipa. De exemplu morcovul daca ii dau rontaie si scuipa bucatile care le rupe.
seara: mamaliguta cu branza si iaurt sau paste cu sos de rosii cu usturoi si parmeza... ma mai gandesc. cred ca prima varianta ca e mai simplu de facut :))

Marryan de ce ai cumparat amarath daca tu nu mananci asa ceva?
daca manca Lera nu ii mai dadeai?
recunosc amarath inca nu am cumparat, deci nu stiu ce gust are :)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mi-am amintit : MAy,carnea de miel cica e grea,de aia se da dupa trei ani.

Amaranth nici eu nu am cumparat, ca nu m-a tentat, nu mi-a cazut in mana. Hrisca imi place tare, inca ma gandesc s afac cu pui,cum a facut Kora,sau Nanna,nu mai stiu care . Eu deocamdata hrisca am mancat doar ca mic fel dulce.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu nu mai citesc la emigranti ca intru in fibrilatii.

de bine ce am boscorodit o pe fii mea ca nu mananca naut azi a mancat :d

ma duc sa ii fac ciupercile.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lali: Eu nu mananc bio. Iar pentru Dani iau bio daca gasesc bio si daca nu, iau nebio. Dar de carne cu hormoni mi-e tare frica. Nu i-as da mezeluri, branza topita, carne cu hormoni, afumaturi, salamuri, crenvursti, parizer, pateuri din comert, mai zic?

Mergi la inceput