Prod. pentru stimularea memoriei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

Nadaflorilor, noh... poti fi olecuta mai esplicita?

Rall, o sa iau azi si ginko biloba, e bun oricum si pentru circulatie (unde sunt deficitara).

Ralcat, si io functionez asijderea, doar ca la mine noptile dormite bustean cap-coada sunt dese ca firele de par din palma.

Pana una-alta, m-am dus ieri la o farmacie si mi-a recomandat farmacista Acutil, pe care l-am si cumparat, asigurata fiind ca il voi eclipsa pe Einstein in scurt timp... Astept cu nerabdare sa vad.




de exemplu eu nu pot memora decat cel mult doua trei definitii, cu conditia sa fie lungi si alambricate...daca ma pui sa memorez trei tone de papirus iti spun 'la revedere' ma duc ca poate am alta treaba :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Eu stiu ca f buna ptr memorie si fara efecte secundare este LECITINA. Luam frecvent pe vremea studentiei si pot spune ca m-a ajutat mult.

Pasim in noul an cu speranta ca va fi si distractia va continua in formula trio

Un vot va rog! :-)
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii%20editia%202&page=8


Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Elle, iti doresc succes. Si sa te aud si-a facut efectul, dar recunosc ca-mi doresc sa te aud si ca apuci sa te odihnesti un pic ca e bun somnul nu doar la memorie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Bird, hai pe bune, ii recomanzi sa ia amfetamine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si Memo Plus e foarte bun si cu efecte imediate. La mine a avut, cel putin. Mi-a oferit acea claritate pe care o vrei tu. Succes la invatat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui bird70

amfetamine


Cand eram in anul 2 de facultate am cautat,impreuna cu niste colegi cu care invatam ( a se citi ,,ingrasam porcul in ajun'' :)),un medicament pe care l-am gasit noi intr-o agenda medicala, si care continea exact amfetamine.Nu va spun cum se uitam farmacistele la noi...si cam ce le-a iesit pe gura.

Apoi am descoperit Piritinolul, pe care l-am luat cu mare succes pe toata perioada sesiunilor,in urmatorii 4 ani,cate 2 dj de doua ori pe zi.Si il iau si acum dupa o noapte nedormita, in perioadele foarte solicitante, daca am nevoie sa am mintea brici.Incearca , Elle_seb, e varianta pentru adulti a siropului Encephabol.Mi se pare ca acum se numeste asa si varianta drajeuri, nu stiu daca mai exista Piritinol, oricum e fix acelasi lucru.

Avantajul lui e ca are efect rapid si imediat.Noi invatam de la 14.00 la 6.00 dimineata,si programul asta dura cam 5 saptamani.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Bird, hai pe bune, ii recomanzi sa ia amfetamine?

Eu nu recomand nimic. Femeia a pus o intrebare, si eu i-am dat un raspuns. Vrei ceva cu efect imediat, asta este. Personal recomand o dieta sanatoasa, miscare, 8 ore de somn pe noapte si invatat din timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Bird, actually se numeste ca ai facut o recomandare. Ea a intrebat ce sa ia, iar tu care lucrezi din oemniul medical i-ai spus 'amfetamine'.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Imagineaza-ti cum ar fi fost daca n-as fi stiut ce-s amfetaminele, sa ma duc la o farmacie si sa-i cer farmacistei: "dati-mi si mie un flacon de amfetamine, am aflat si io ca fac bine la memorie". No comment.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

MemoPlus a functionat la mine, dar a durat cateva saptamani pana am inceput sa vad o diferenta.

Mergi la inceput