Intrebare

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Katya, ok,n-are rost discutia daca tu chiar crezi ca stii cine pe cine iubeste.
Cine are rochita roz se prostitueaza in zilele impare ale lunii. Cam asa suna rationamentul tau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

XIO las-o balta, atat Lady J cat si initiatoarea subiectului au dat finalul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

B.nica, in caz ca nu ai observat, discutia despre problema lui Ioachim am incheiat-o in primele pagini, acum incerc sa ma lupt cu generalizarile. 'ce tie nu-ti place altuia nu-i face', dupa proverbul asta ar trebui sa se ghideze toti oamenii.


Intre timp am descoperit un termen nou de care nu stiam (de-aia spun a ca e nou, se poate bineinteles sa fie vechi si eu abia acum sa il gasesc):
sapiosexual.
https://www.google.de/search?q=sapiosexual&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:de:official&client=firefox-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioachim

Da, a inceput de la o gluma si apoi a fost o propunere mai serioasa.

Vom vedea - in fond e decizia personala, care deocamdata in cazul meu suna cam asa.

Sunt atasata de ele si avand in vedere ca sunt sentimente la mijloc, nu pot sa fac asta deocamdata. Daca pt. el e foarte important, mai vedem. Daca nu, that's the end of the story.

In rest, vom vedea ce va mai fi cu relatia, eu sper sa ne intelegem tot la fel de bine si pe viitor, si sa fim impreuna.

LadyJ - ai dreptate cu aflarea lucrurilor despre celalalt ---- noi inca aflam mereu, am avut o prima mini-cearta daca se poate numi asa, discutie in contradictoriu saptamana asta despre cu totul altceva. A fost foarte bine ca am avut-o, pt. ca asa vedem cum reactionam fiecare la atsfel de discutii. Si el a reactionat foarte bine -- in viata mea, nu am avut o cearta mai placuta cu cineva

Re la discutiile tangentiale - e foarte interesant si merita dezbatut, dar cred ca in final ramane tot o alegere pur personala pt. care nimeni nu trebuie blamat atata timp cat este liber consimtit de ambii parteneri.



Eu tot nu am inteles inca ce prefera iubitul tau ca al 3-lea partener: o femeie sau un barbat?





_

Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale

Mobila pe comanda la preturi competitive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Elle - femeie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioachim

Elle - femeie.


Noh, cu riscul de a am repeta, spune-i ca mai bine sa fie un barbat, sa fii si tu multumita. Ce-ar zice?





_

Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale

www.facebook.com/pages/Bella-Plaza-Design/477366188967978" target="_blank">Mobila pe comanda la preturi competitive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Pai cu riscul de a crea senzatie, daca ar fi sa fac asta vreodata, si eu as prefera tot cu o femeie

Acum, la modul serios, nu as vrea sa ma angajez intr-un un tip de discutie care aduce mai mult a "care pe care". Adica nu vreau sa il "invat o lectie" pt. ca si-a exprimat o dorinta. Din contra, cred ca asta l-ar face sa se inchida in el, ceea ce nu cred ca e de dorit intr-o relatie pe termen lung.

Asta nu inseamna ca accept tot ce imi cere el, dar ma indoiesc ca asta e modalitatea cea mai potrivita de abordare in cazul asta -- dorinta mea este nu sa ii "inchid gura", ci sa inteleg mai bine motivatiile si dorintele lui fundamentale, ca sa vedem daca ne putem alinia - si aici nu ma refer numai la situatia prezenta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioachim

Pai cu riscul de a crea senzatie, daca ar fi sa fac asta vreodata, si eu as prefera tot cu o femeie

Acum, la modul serios, nu as vrea sa ma angajez intr-un un tip de discutie care aduce mai mult a "care pe care". Adica nu vreau sa il "invat o lectie" pt. ca si-a exprimat o dorinta. Din contra, cred ca asta l-ar face sa se inchida in el, ceea ce nu cred ca e de dorit intr-o relatie pe termen lung.

Asta nu inseamna ca accept tot ce imi cere el, dar ma indoiesc ca asta e modalitatea cea mai potrivita de abordare in cazul asta -- dorinta mea este nu sa ii "inchid gura", ci sa inteleg mai bine motivatiile si dorintele lui fundamentale, ca sa vedem daca ne putem alinia - si aici nu ma refer numai la situatia prezenta.



Ioachim, am io asa, o senzatie, ca v-ati putea alinia la fanteziile lui.




_

Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale

www.facebook.com/pages/Bella-Plaza-Design/477366188967978" target="_blank">Mobila pe comanda la preturi competitive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Io nu

Ca apare sentimentul de care vorbeau Katya, Marius si LadyJ - de faptul ca m-ar durea sa nu imi apartina doar mie. Ca doar tin la el. Daca ar fi doar pt fun, ar fi cu totul altceva. Dar asa, nu imi place ideea sa il impart.

Stiti conceptia conform careia pe femei le deranjeaza mai mult latura de implicare emotionala la inselat, si pe barbati cea fizica?

Eu cad in tabara barbatilor.

Spre exemplu, el are cateva prietene foarte bune femei, ceea ce nu ma deranjeaza deloc. Poate sa iasa si numai cu ele, sa vorbeasca despre probleme, etc.

Dar daca as afla ca fac si ceva fizic, atunci mi-as schimba parerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioachim

Io nu

Ca apare sentimentul de care vorbeau Katya, Marius si LadyJ - de faptul ca m-ar durea sa nu imi apartina doar mie. Ca doar tin la el. Daca ar fi doar pt fun, ar fi cu totul altceva. Dar asa, nu imi place ideea sa il impart.


defineste "just for fun"
mai devreme spuneai "nu stiu daca as putea sa raman impreuna cu el dupa o astfel de experienta - pur si simplu, nu stiu daca as putea"

ba a zis in gluma, ba a zis serios, ba te-ai plia pe fantezia asta, ca prea bine va potriviti si sa nu-l pierzi.
"nici eu nu as vrea sa ma opun dorintelor lui, ca in fond, are si el individualitatea lui"

faptul ca nu i-ai raspuns pe loc denota ca tu nu ai nici un chef de genul asta de experimente, nu inteleg de ce iti e asa de greu sa-i comunici.
de ce incerci sa pari altfel decat esti, sau sa nuantezi raspunsul, vezi "Iti respect dorintele si fanteziile, dar trebuie sa stii ca iti asumi un risc"



Mergi la inceput