Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #3#

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

nici al meu nu mai are icter a avut o forma usoara dar i a trecut.luni mergem la Bucuresti pentru investigatii speram sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Alina eu nu as lasa bebe la tv, pana la 3 ani nu ar trebui sa se uite deloc, eu asa stiu.

Angelique, sper sa fie totul bine. Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyaoliang spune:

Victor a avut icter pana la o luna, asa cum mi-a spus dr ca va dura...noua ca tratament ne-a zis sa-l expun la soare 30 min/zi. E alaptat exclusiv.
Victor e interesat de carusel cam 30 de min, dupa care se plictiseste si vrea sa fie plimbat, sa-i vorbesc...Am umplut peretii cu figurine din desene animate si ii place sa se uite la ele. Pe salteluta de activitati sta ceva mai mult, insa inca nu loveste/apuca jucariile.Azi a avut o tentativa timida, dar atat.
Azi a fost extrem de cumite, a si dormit peste zi, am facut atatea...acum sunt franta.
Mami, asa va fi de acum incolo cu somnul, sa vezi...si Victor s-a reglat dintr-o data, nu mi-a venit sa cred... si ce bine e acum!!!
Bubu, mai aveti putin si face Nicolas 3 luni, trec si colicii. Toti bebeii pe care ii stiu au scapat de ei in jur de 3 luni.
Cellena, ma bucur ca ati rezolvat cu baita. Chiar circula pe net un filmulet cu un nou nascut spalat sub jetul de apa (de moasa) care adormea la baita...un scump.
Mena, noi ne protejam cu prezervativul, eu nu ma impac cu anticonceptionalele. Pana acum a fost ok, Victor a venit exact cand am dat drumul la bebe :-).
Va pup, merg la somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Fetele, de la cat ii punem pe salteluta de activitati?

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Gagicile care ati nascut prin cezariana, ati facut controlul de 6 saPtamani? Eu am fost la 4 am discutat, mi-a scos firele (da, abia atunci am reusit sa ajung) si mi-a dat reteta pt contraceptive si nu mi-a zis sa revin la 6 pt ceva anume (eco sau mai stiu eu ce). In ce consta controlul ala ? E musai sa il fac? Ma tot urmareste sotul prin casa pt si eu nu si nu.

de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Dragele,va pup

Mena,eu nu am ajuns,ca mi-au tot amanat programarea, abia in 11 feb ma duc, insa stiu ca or sa imi faca si un papanicolau, mi0au spus ca acum se face..

si lui Nicholas ii place in chiuveta,sa curga apica pe el,dar in camera pot face mai cald decat in baie,asa ca prefer cadita

fetelor, ce mai stim de Andie,Menics,Macarie Deeeeeenyyyyy!!(deny, iubita,tu ne-ai mutat in casuta noua?)
Madalina nu ne-a mai scris nici un cuvintel de f mult timp.
Dragelor,treceti macar o data pe saptamana sa ne spuneti ca suntetiu bine.


Valicutza, tu cum mai esti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Raspund si eu repede

Si noi am dezvoltat o pasiune mare-mare pt pumni, tot asa ca si Ivan. Sunt jucaria ei preferata si se chinuie sa-i bage in gurita ceva de groaza si nu are legatura cu foamea.

Am fost marti la control: totul bine, 64 cm si 5,900 kg, e o grasana si o scumpa. Andreea o pupa de-i ia tot luciul Acum ii pune o jucarie sa cante.

Plec ca se agita Sofi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Ary,eu nu o pun la tv.Ea mai sta intinsa pe canapea si intoarce capul spre tv ...N-am stiut ca nu trebuie deloc...:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Ai vostri mai varsa lapticul?A mea inca mai varsa,de vreo 2-3 ori pe zi...Bine ca a luat in greutate.Are 2 luni si 3 saptamani si 5,700 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

CELLENA noi folosim patura de activitati de vreo 2 saptamani. ii place tare mult.se intretine singura si o ora...da din maini si picioare intr-o veselie.

MENA da, am facut controlul.unul normal, cu mana......totul ok. eu ac papanicolau in mai.

de ce nu e voie la tv¿ca mie mi s-a spus sa ii pun muzica sau tv....in timpul zilei, cat de mult ca sa interactioneze bine mai incolo cu alti copii.

pe Irina in spital o spalau la chiuveta dar urla de nu puteam sa stau acolo...e drept ca nu erau foarte delicate...

Mergi la inceput