FIV cu Dr. Dragos Albu 74

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Sar-mana Cris,voi fii cea mai curajoasa la histero,cross my heart!
Cumintzica,am ignorat total spusele aleia,desi lucrez intr-o maternitate de stat,am pretentii la colegele mele sa stie''ceva'',dar niente,zero barat,doar invidie si rautati la maxim,am plecat din locul ala 2 etaje mai sus,e mai bine aici dpdv ''moral''...episodul ala n-a fost singurul in sensul ''acela''...da,nu am facut pe Ally Mc.Beal,imi doream sa fiu personajul meu preferat Freddy Kruger(din seria ''Cosmarelor'')sa le bantui visurile...sorry,off topic
La primul Fiv am avut 11 ovocite,8 embrioni,4 de gr 1,restul 1-2...AMH repetat pt dosar 3.62 la 36 ani dupa n stimulari,IA si Fiv....da,se poate obtine o sarcina si cu AMH 0.1xxx,stiu un caz cu 0.9xxx,Fiv1 reusit cu 1 embrion transferat..curaj dragele mele,va veni si vremea noastra curand
fetele ''albe''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

...5 din cate stiu de la cazul respectiv,dar poate fetele cunosc cazuri cu mai multi transferati
fetele ''albe''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Arabella draga mea
Cumintzica I-mi pare rau ca trece-ti prin asta,dar fata draga totul va trece si va ve-ti indeplini visul .
Angelika si "mama lor de fonduri" dar lasa domnitza draga ca vor veni si ele ..

Pup toate fetele albe si va doresc un weekend minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

neata fete albe si o saptamana frumoasa va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobo_mica spune:

Neata fetelor!!!

O saptamana frumoasa va doresc si eu!!!

Pety cum esti? Sunt cu ochii pe tine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Pup fetele albe si va doresc o saptamana tare frumoasa ca sufletele voastre

Cam liniste pe aici ,nu are nimeni noutati?hmmmmmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

bobo sunt nerabdatoare astept sa incep anticonceptionalele la ciclul din martie.acum ma gandesc cum sa fac cu medicamentele ptr fiv pentru ca pe unele le achizitionez de la medlife si diferenta sa o cumpar .nu stiu ce sa fac si cum sa fac mai intai...
sperante am sa stii si stiu ce sa fac cu ele:)
anul asta o sa avem multe reusite pe aici...o sa vedeti voi:):):):)
nu am noutati insa va citesc de feicare data cand pot cu mare drag si cu tristete atunci cand nereusitele misuna pe aici
pentru toate doamnele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Petty scumpa

Si eu sunt nerebdatoare sa incep pentru ca presimt, cum ai zis si tu vor fi multe reusite anul asta...

Ce medicamente vrei sa iei de la medlife?din cate stiu eu sunt un pic mai scumpe decat la sensiblu sau farmacia tei...

Eu zica sa le cumperi pe rand in functie de cum raspunzi la stimulare...sa nu ramai cu ele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobo_mica spune:

Pety asa si trebuie sa incepi cu sperante!!! Nici nu ti dai seama ce de sperante am si eu ... desi sunt convinsa ca sunt si nesanse... dar inainte de toate trebuie sa speri si sa ai incredere...!!! ..

Sper din tot sufletul sa ai gura aurita si sa obtinem numai rezultate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

'neata dragi doamne!
vroiam sa va spun ca sunt optimista ,asa am fost si la primul fiv si nu m-am inselat pentru ca pana la urma fiv meu a fost o reusita chiar daca sarcina s-a oprit din evolutie.Se intampla pe vremea aceea sa fim 12 fete la fiv in ungaria si toate erau la al doilea fiv.erau dezamagite,ingandurate iar optimismul abia ca isi facea loc in viata lor.Din cele 12 care eram doar eu si inca o fata am obtinut beta pozitiv ceea ce este destul de trist.stiu ca optimismul si detasarea de injectiile alea m-au ajutat,e singura explicatie pe care mi-o dau pentru ca aveam mai multe probleme medicale decat ele si totusi am vazut beta pozitiv.Eu imi spun asa: de ce sa nu fie pozitiv daca dr W imi pune in pantece embrionasi,daca eu ii doresc atat de mult?puisorii mei o sa se aseze comfortabil pentru ca o sa le placa comfortul pe care il ofera "inauntrul meu" si uite asa o sa si creasca.
Acum stiu mai multe decat atunci deci trebuie sa fie si mai bine
O sa avem reusite asa cum au avut atatea fete,o sa ne tinem puiutii in brate asa cum o fac si celelalte fete care au trecut prin nebunia FIV.
DE CE NU ?aici nu gasesc 'explicatie" si nici nu vreau sa caut.

pentru fiecare doamna !
curaj fete ca se poate!!!!


Mergi la inceput