Homeland cu miros de tocanita de cartofi

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

ar trebui sa ies din casa sa imi iau rimel, dar mi-i lene. Lancome are o oferta super acum, cred ca ma duc dupa rimel si imi iau si tonner. Voi folositi?



adica toner, cu un "n"? (asa il gasesc pe net). e totuna cu lotiune tonica? daca da, folosesc, dar doar din cand in cand, nu zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

na ca mi-a desfiintat Rall bunatate de dieta

oricum voiam sa zic ca nu va recomand dieta cu migdale - tocmai am ramas cu o lucrare-n mana

ok, stiu, n-au migdalele nicio vina, stiu ca n-am mai dat de mult pe la stomatolog, asta-i impulsul care-mi trebuia. vad eu unde-l strecor in programul meu de deplasari fixate deja pana la jumatatea lui martie. macar luni si marti sunt in Bucuresti. daca nu mi-o rezolva in doua zile, mi-o lipesc cu fixodent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui maru

ar trebui sa ies din casa sa imi iau rimel, dar mi-i lene. Lancome are o oferta super acum, cred ca ma duc dupa rimel si imi iau si tonner. Voi folositi?



adica toner, cu un "n"? (asa il gasesc pe net). e totuna cu lotiune tonica? daca da, folosesc, dar doar din cand in cand, nu zilnic.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...




lol, da, toner aka solutie tonica!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ah, mianna, aiurea cu lucrarea dentala...
mie mi-i extrem de frica de dentist,fac atac de panica, sunt rau de tot overdue la dentist sa fac niste reparatii... am promis ca merg in martie, ca benefiturile care le am acum sunt mult mai bune.
ar trebui sa il operam si pe Andrei, si vreau sa o facem la SK, dar sincer, imi sta inima de frica, si daca nu ma grabesc, face pruncu 18 ani si nu-l mai primesc aia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

eh, mi-s obisnuita. nici nu mai stiu exact cate lucrari am - cel putin doua, ca doar am trecut prin doua operatii pentru granulom apical (adica infectie la capatul radacinii dintelui).

pe cand petreceam mai mult timp in birou, si dentista avea cabinet in blocul de langa firma, am reusit sa trec suficient de des pe la ea, incat reusisem performanta (pentru mine) sa merg doar la controale, sa nu-mi gaseasca nimic.

acum insa dentista s-a mutat (din fericire doar la o statie distanta), iar io am uneori senzatia ca m-am mutat in aeroportul Otopeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu vad Pearson-ul zi de zi...
zau ca daca incepe sa ninga din nou, imi dau demisia! imi iau traista si plec la bird!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

am trecut prin doua operatii pentru granulom apical (adica infectie la capatul radacinii dintelui).


Auu
Am si eu unul, de vreo 5-6 ani. Il las acolo, ca nu ma deranjeaza (inca)... Am dat recent pe el cu ulei de oregano si ulei de cocos si mi se pare ca s-a micsorat mult. Dar inca mai e...

Tie ti-au mai (re)aparut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

nu, n-au reaparut (cel putin deocamdata - si unul a fost operat acum... vreo 10 ani, iar al doilea prin 2008).

nici pe mine nu m-au deranjat, ambele au fost descoperite intamplator la radiografie.

cum sufletu' sa dai pe el cu ceva, cand e in interiorul mandibulei/maxilarului? explica-mi te rog ce-ai vrut sa zici. eu vorbesc de ceea ce se vede in poza atasata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

E in interior dar la mine se simte si in exterior, sus, pe gingie. Si dau.. pe deasupra. Stiu ca suna cam SF sa functioneze, dar am incercat si chiar s-a micsorat. Sa vedem cum evolueaza, poate e doar o coincidenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

eu ma gandeam la toner pt imprimanta!

Mergi la inceput