Bulgarasi: LMA Vlad, Sanziana, Elisa! (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani, Kariss! La multi ani, Codrin!sa cresteti mari sanatosi ,frumosi si norocosi !!!
Am uitat sa spun ca i-am mai dat spanac lui Andrei si a mancat f bine .. chiar ar tb sa ii mai fac...
Lexi- nu stiu daca sunt mag. astea aici dar intreb o prietena .. care stie totoricum multumesc ptr idee.. nu stiam ca la DM au bors ..
Alice- multumesc ptr idee
Ica- si eu sunt ptr a-l lasa cateva ore la inceput.. oricum nu vreau sa stiuce va fi in sufletul tau in orele aleaneaparat sa iei nr de tel sa te poti interesa ...Bafta sa ii placa si sa se integreze usor. Oricum doamnele stiu sa ii ia si sa ii faca sa se simta bine ...
Adc- uite in plimbarile mele prin magazine o sa ma gandesc la tine abia astept sa vina primavara sa fie vreme buna de plimbareala.
Bulinuta- astept o zi sa spui si tu ca esti ok ... sa vina cat mai curand..
Miha - acum sunt si eu mai libera .. dar activitate IOC.. asta este alta data noapte buna
o seara placuta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Mi s-a facut dor de dc si am intrat sa vad ce faceti! felicitari bulgarasilir plimbareti si la multi ani sarbatoritilor. Am vazut ca vb. De miere,maine imi ajunge si mie pachetul din ardeal .am luat miere de salcam,poliflira si de mana.Am inteles din cercetarile mele ca pt. Copii cea poliflora e mai potrivita iar pe masura ce cresc cea de mana e cea mai buna ca ar avea de 20 de ori mai mult fier si vitamine.pt .mine am comandat pe un site raw miere de manuk. Mazare nu i-am dat inca si nu ma grabesc.i-am dat de curand gulie,andive ,water coconut -asta i-a placut la maxim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi anisori, Kariss si Codrin!



georgia si bulinuta stabiliti o zi si ora, ca voi sunteti cu serviciul, saptamana viitoare si vin... la o cafea.. ca voi avea ajutoare 3 -4 zile (vine mama)

Mihaela felicitari pentru Iris!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Buna dimineata!

Cafea?

La multi ani ANtonia!
La multi ani, Tudor!

Ne laudam cu inca o noapte dormita cap coada! Sa speram ca o sa-l tina tot asa. In ultima perioada nu prea mai vrea sa bea lapte, in dimineata asta la trezire a baut cred ca de sete vreo 50 ml, cred ca de aia nici nu se mai trezeste nopatea.

Ne pregatim sufleteste pentru ziua de maine si mami trebuie sa faca un pic de ordine si mancare ca vin bunicii. Tot a zis ca ma apuc sa scriu povestea nasterii, poate astazi cand doarme o sa apuc sa scriu ceva ceva.

Va pup ca ma duc sa pregatesc micul dejun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, Antonia si Tudor![/b] Sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti parte de mult noroc!
Eu raportez o noapte asa si asa. [b]Jo
nu a mai fornait absolut deloc dar se frichineste in somn ce n-am vazut. Si de cateva luni incoace si-a facut obiceiul ca la 4 dimineata sa se scoale si sa nu mai adoarma pana pe la 5. Nu stiu ce sa-i mai fac, pauza asta de 1 ora de somn ma termina. Si din cauza oboselii nu mai am nici rabdare cu ea, mai ridic tonul, ma enervez... Practic o trezesc mai rau. Azi-noapte era deja 5 si ea inca nu dadea semne de oboseala asa ca, in disperare de cauza am luat-o si am pus-o in leagan, am dat drumul la muzicuta si m-am bagat la somn. Se pare ca a adormit si ea, ca nu am auzit-o plangand.
Aseara am vrut sa-i dau pt prima oara mancare bucatele si pentru asta i-am pregatit o jumatate de avocado crud dupa care aveam de gand sa-i dau un iaurt. A papat vreo 4-5 bucatele, pe urma nu a mai vrut, asa ca tot la clasicul borcanas am apelat. Asta e. Ceea ce ma supara insa foarte tare e ca de cand am venit din Ro copilul meu nu mai mananca niciun borcanas intreg, nici macar fructele. Inainte manca un borcanas de fructe si cam trei sferturi dintr-unul de legume, acuma daca mananca jumatate e bine. Sunt f suparata, nu stiu ce sa mai fac. De aceea am zis sa incerc sa-i dau mancare bucatele, ca poate papa mai bine. Numai ca prima incercare a fost un fiasco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Lexi, acum esti obosita si pare dracu negru. Dar stii ca nu-i asa. Va fi mai bine!

Neata. Dau cafeaua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani, Antonia-Cristiana!

La multi ani, Tudor!


Letitia, retinusem ca bebe Tudor e obtinut prin fiv, dar credeam ca Sophia e pe natural. Pai... ne asemanam mult, doar ca eu nu am facut decat 3 ET ca sa il obtin pe Cristi, lucru pe care nici nu l-am prea spus, sunt sigura ca ma considerau unii "dusa" ca "ma chinui" cand am deja un copil sanatos, etc, etc.
Sa nu imi spui ca ai avut ER (colectarea de ovocite) in 14 mai, ar fi o coincidenta uriasa, si ai fi a treia din odiseea noastra . Te pup si inca o data sa va traiasca micutul!

Luiza, vreau povestea nasterii! Ma bucur ca dormiti bine, de fapt la Vladut cand nu doarme e clar ceva care il supara, la noi e invers, "normal" e sa se foiasca. Spor la curatenie (pe mine asta ma omoara ). V-ati hotarat unde il sarbatoriti pe bulgaras?

Cati bulgarasi ne sarbatorim weekend-ul asta? Cred ca suntem mai multi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna dimineata!
Multumim de cafea!

La multi anisori Antonia si Tudor!

Alex a dormit si el toata noaptea. Aseara i-am dat iaurt de vacuta Oly probiotic si spre surprinderea mea nu l-a mai durut burtica. De o saptamana imi refuza iaurtul de capra si de asta am trecut pe alt ceva.

lexi calm mami, sincer si eu ma stresam ca nu mai mananca cantitatile de inainte, dar m-am linistit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

multumim de incurajari. sper sa fie bine.
am vorbit cu doamnele de acolo si mi-au spus ca ar fi bine sa-l aduc, sa stau putin cu el pana se va obisnui si pana isi va indrepta atentia catre jucarii, apoi sa plec si sa incercam sa-l las pana la sfarsitul programului din prima zi, doar in cazul in care plange si nu-l pot linisti ma suna sa ma duc. am avantajul ca e f aproape de serviciul meu si ca pot ajunge in maxim 10 minute acolo. bine, si de casa e aproape ca eu stau cam la 3 minute de mers cu masina intre servici si casa.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Uf...am zis a scriu povestea nasterii si am cam pierdut timpul si nu am scris-o, cred ca ramane pe saptamana viitoare.

Amelia, ni s-au cam incurcat planurile cu ziua lui Vlad, dar le redresam cumva cumva. In week-end avem musafiri, vin bunicii paterni si unchiul lui, nasii nu mai pot ajunge si pe ai mei i-am amanat pe altadata ca eram prea aglomerati. In functie de cum decurge week-endul fac planuri si pe saptamana viitoare.


Ica, e bin e ca sunt asa putini copilasi la cresa, macar au timp sa se ocupe de ei.

Fetelor voi ce le mai dati sa manance seara la cina? Sunt cam in pana de idei.

Mergi la inceput