Clubul "babelor" FIV-oase 72

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

ma adaug si eu la galerie,haide Ady ,nastere usoara !!!!!!
Aristico dar dupa copilasi cand mergi?

pe mine m-au programat pe 2 mai,nesperat de repede .Poate ma intalnesc si eu cu cineva pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Adriana inca un pic si o sa te intrebi oare unde au incaput asa fete mari in burtica ta? :)
Nastere usoara babuto! Nu stiu cand a trecut timpul... acum parca eram la Unirii la carciuma si te stimulai de zor...hee heeh... Hai ca am dat-o in melancolie...dulce melodie.
Te pupacesc si sunt alaturi de tine

Ari te astept in vecinatate

Maria sa fie intr-un ceas bun!

Smaick acus faci si tu livrarea :)

Qiao pupam pasaretul si mama lor

Lara au inceput sa o "bata" pe mama lor mamarutii?

Ioana la multi ani pentru printesa Ana!

Sami, Ana, Adina, Daniela, Brigit

Pup toate babutele si sa aveti o seara fumoasa!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Daniela, unde? La cehi? Super! Oh, vei vedea ca va fi super ok...


Elenush , ce mai faci, cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Ana sunt bine...o perioada mai agitata, dar trece. Astept primavara :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

da Ana,la Reprofit,deja incep sa am emotii,parca as fi la primul fiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ioana pai nu te-am trecut la mamici, ca n-ai cerut. Sunt multe persoane care nu doresc sa apara la gravide sau la mamici, asa ca nu ma bag eu aiurea in seama sa trec oamenii de capul meu. Uite, acum ceva timp, am intrebat-o pe aadina daca vrea sa fie pe listuta si, pentru ca nu mi-a raspuns, am considerat ca nu e cazul sa mai intreb. Cu aadina ma conversez si in alta parte si a avut o sarcina care i-a dat multe emotii, asa c-o inteleg perfect. Dar gata, scriu mesajul asta, ma loghez ca baba si te trec, normaaal
sandy din pacate este tot chirie, ca mai avem mult la casuta, dar aici am nimerit pe o scara "problematica" si cum nu suntem proprietari, mi se pare c-ar trebui sa fim nebuni sa mai stam. Am chemat si politia de cateva ori, eheee, nu intru in detalii...Oricum, nu ne-am plictisit deloc O sa fiu vecina cu elenusha noastra. Sa vedeti ce-o sa mai facem piata impreuna: doua gospodine desavarsite
ana noi avem o casuta mica, de 160 mp. Si asa ne temem ca e prea mare si va fi destul de greu de intretinut. Dar uite, aici, mi-a venit intretinerea aproape 500 de lei si curentul 180 de lei. Cand aveam si noi casa (uite elenusho, ca si pe mine ma doboara melancolia ), iarna, cel mai mult am platit 600 lei intr-o casa de 100 mp. Deci prefer sa nu ma mai prinda o alta iarna cu astfel de costuri. Daca vrei, iti dau poze cu fatada casei noastre (pe mail, normal)
elly n-o sa am eu prea mult timp, dar la un cico poate stam, asa, macar 20 minute
alexut am mancat o ciorba de la soacra-mea si intru in brad. Am zis ca in seara asta il dovedesc, mai ales ca trebuie bagat si el in cutiuta lui.
daniela astept sa se incalzeasca afara, sa imi mai asez lucrurile pe aici si trebuie sa reiau discutiile despre copilasi. Dar sunt cu ochii pe tine
ady daca Gabriela are peste 3 kg iti aduc un meniu de la Mc, ca si asa ti-a zis candva o colorata ca d-aia "se face" copiii de 4 kile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
cum lipsesc putin cum se umple un capitol, ar trebui sa lipsesc mai des
adri ce sa zic sa fie rotunjoare si bine coapte...se nasc intr-o zi frumoasa
ari spor la mutat eu abia aranjez hainele in dulap si deja ma "bucur" de traiul in comun ....am gasit chiriasi in casa(a se traduce gandaci)...la inceput au fost 2 dupa argaz adormiti si azi am gasit unul intr-o punga cu cosmetice din dormitorul mic ....deciam mai avut intr-o garsoniera invazie si atrebuit sa ma mut ca nu am scapat de ei....acum eu am tot dat cu insecticid...insa mi-e teama ca nu o sa scap...scare este impecabila ,apartamentul la fel, iar eu tin toata mancarea in frigider(inclusiv painea si biscuitii)
am si racit si n-am timp sa tot umblu pe unde mai am de umblat...cat despre copii, toti ne streseaza acum ca v-ati luat casa cand adoptati ???asa de parca m-as duce la piata si l-as lua acasa , eventual si cu garantie....deci nu mai ies din casa si nici pe la tel nu mai vb , am zis la toata lumea ca's in pauza vocala cu gatu, ceea ce nu-mi strica ca sunt cam ragusita...
va puuup pe toate si sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna seara fete

Ari multumesc mult,prietena mea! si tie iti doresc tot binele din lume

adriana,nastere usoara!

o seara frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ari, sigur ca vreau poze cu fatada casei, multumesc. Ma inspir de oriunde. Caut pe net intruna si parca nu ma multumeste nimic. As vrea sa aiba o fatada un pic mai deosebita, sa o incadrez frumos in peisaj, sa se potriveasca specificului zonei si cu ceea ce vrem noi sa facem acolo. Sotul meu o vrea de maxim 180 mp suprafata construita, deci undeva in jur de 150 mp utila. Nebuna de mine o vroia insa ceva mai mare, macar la 180 mp utila, dar inclin sa ii dau lui dreptate, mai ales ca nu mai vindem apartamentul din cauza nebunilor de la carma tarii. Ma omoara astia cu regionalizarea lor. Tu te-ai referit la suprafata utila?


Elenush, te inteleg.


Daniela, o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Daniela,Doamne ajuta!tin pumnii stransi!

Mergi la inceput