Fluturasi minunati 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

hai ca am luat o pauza, si de treburi si de Fb!! ca a trebuit sa schimb cateva chestii, deh... de acum ma vede si soacra, cumnatu si nepoatele Nick avea contul dezactivat, nu stiu ce ii veni sa si-l reactiveze da na, acum imi largesc si eu lista de prieteni comuni

sa vad ce si cat apuc sa scriu, ca-s restanta rau

La multi ani sotului de catank!!! sa traiasca si sa fie sanatos si sa ii mai faca o sora Ioanei, ca-i prea frumoasa si dulce

Somleac, La multi ani tie si dariei tale, ca nu am apucat sa va urez, ca am umblat aiurea! sa fiti fericite si santoase si sa va dea Dumnezeu multe zile senine ca tare frumoasa familie mai sunteti!

Alexina la multi ani sanatosi, frumosi si cu multe bucurii!!! nastere usoara ca nu mai e mult si la multi anis otului tau, pentru cand o fi ziua lui peste 2 sapt

Ally, tare te inteleg cu cei 4 pereti si singura printre straini deci daca te incalzeste cu ceva, cam la fel sunt si eu

Yasmi poze am pus de ieri pe FB de cand am spus ca am fost plecata, nu stiu de ce nu le-ai vazut?! sanatate lui L, sa treaca repede si sa nu mai trebuiasca sa luati antibiotic prea curand

Mada, super peripetii ai povestit de strengarii tai si ce fain face clatite Cristi si ce matura mi se pare Cata pentru varsta ei bravo! si sophia a inceput sa spuna cand simte ca vrea kk : caca poo , deci romano engleza si pune mana la pampers... tre` sa ies sa ii cumpar olita

cami, am sa revin cu povestea aventurii polare mai tarziu si am sa iti spun mai multe asa ca pentru o profa de geogra, ca tot suntem noi in loce cu geografia

Ailed tu cu globul tau de la reduceri mi-a placut tare

Mary , acum ca ai laptop nou nu treci si tu mai des pe la noi ?

yvyana, cate saptamani ai acum? pune si tu o semnatura sa stim si noi

Roxy, m-am gandit la tine si la muntii tai cand eram plecata, ca tare ti-ar mai fi placut si tie pe acolo tu cu cine o lasi pe A cand pleci la munca? cu mama sau si cu soacra ? sau bona?

anda, a scapat alex de tratament? cred ca abia astepta sa mearga la crea, avand in vedere cat ii place


Miki, ai facut banana bread ? eu maine execut una ca am lasat in casa mai multe banane si s-au copt cat am fost plecati , numa bune de facut praji din ele

Felicitas, tu ce faci? nu mai dai pe la noi? sau ai nascut? cum ne anunti cand nasti ?

ramo_b, si tu esti plecata pe undeva? vad ca nu ai mai scris de mult ?

nu mai stiu cui sa scriu, asta asa la prima strigare, ce mi-am adus aminte... la subiectele fierbinti nu ma bag ca nu vreau

iar ma trage de mana piscoata, nu stiu unde vrea sa ma duc cu ea iar... cred ca in bucatarie sa imi arate ceva sau sa o ajut cu ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Dorina, le am vazut chiar de ieri , Am si dat like. Sunt foarte frumoase pozele!!!!! Dr stii ca eu as fi preferat o insula exotica, nu??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

salutari

strumph, va-m admirat pozele pe fb frumoase, dar eu is mai grea de cap..n-am inteles exact unde ati fost, imi trebuie oras ceva, punct de reper..
banana bread am facut-o , te si intrebam cate ceva despre cum iti iese tie..probabil n-ai vazut..ideeam e ca nu prea mi-a crescut deloc, a iesit ca o praji cu crema, f grea..nu consistenta de chec.. dar o mai repet ca lui vlad ia placut si asa

cineva intreba de turcia, eu stiam ca fethiye e deosebit.. acum asteptam impresii de la cele car au fost..

ally, ma gandeam, la banii astia nu gasesti pe cineva sa stea cu el ? sau un fel de gradi mai restransa de cativa copii la cate cineva acasa ? cum e sistemul ala francez cu bone la 4-5 -6 copilasi ? eu te inteleg cu serviciul, si eu sunt la fel..stiu ca unele femei stau cu copii acasa si n-au nici o problema pana la scaoala sau chiar mai tarziu, insa nu suntem facuti toti din acelasi aluat..imi aduc aminte cum ma sfatuia o buncia inainte sa incep serviciul ca nu o sa pot, ca o as cedez dupa prima luna ca ea sa lasat de servici dupa cateva luni ca alerga spre casa la copilasi si nu putea nici sa respire fara ei..
asa suntem noi oamenii diferiti, fiecare reactionam altfel la diverse situatii..de aceea trebuie sa gasesti o solutie si pe viitor sa ai cu cine sa-l lasi...ma gandesc ca asta e primul pas si pe urma va fi mai usor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea eu nu-i dau cioco Anastasiei. de ce sa-i dau acum? lasa ca o sa manance ea mai incolo vrute si nevrute. in schimb, ii dau praji de casa cu fructe, budinci, paine cu unt si dulceata facuta de noi bineinteles
a gustat ea bomboane de pom. le fura si se ascundea cu ele dupa perdele sau fugea in dormitor si inchidea usa sa n-o vedem noi ce face

anda un la puiut, sa fie bine la cresa si sa nu mai faca nimic.
da, masajul chiar face minuni si eu fac aproape in fiecare seara. masaj asa mai dur cu o crema hidratanta. mai sar acum, cateodata sunt asa franta de oboseala ca nu mai am chef. ma oftic ca nu-l mai fac ca inainte dar asta este.... este bine si asa. macar ma tin de exercitii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Dorina, le am vazut chiar de ieri , Am si dat like. Sunt foarte frumoase pozele!!!!! Dr stii ca eu as fi preferat o insula exotica, nu??


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



upss nu am vazut de like, ca am avut sute de like uri si comentarii ieri si nu le-am luat pe fiecare in parte la puricat eu doar stii ca nu mi-s cu plaja si caldura, desi am avut de ales intre Norvegia si Caraibe/Maldive, de care stie Nick ca vreau sa le vad pana mor totusi am ales frigul si Aurora boreala, e mai frumos, pentru mine, ca eu mi-s o exploratoare, mereu trebuie sa vad ceva nou, sa imi scald ochii cu ceva, eu sunt o curioasa si nu imi place sa ma arda soarele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally ce situatie nasoala ca nu ai cu cine sa-l lasi pe Edu. si cam asa este cum zic fetele, in primul an va fi cu muci, raceli...de asta mi-e groaza si mie, sincer. trebuie sa gasesti o solutie buna

strumphitza daaa, mi-ar fi placut mult acolo adevarul este ca muntele este cu totul special fata de mare, pentru cine cunoaste...
si marea imi place mult, mereu abia astept sa merg la nisip, apa si soare dar n-as da muntele pe mare
pe Anastasia o sa o las cu mama pana la 3 ani cand o sa o dau la gradi.
hai, da-mi si mie reteta de banana bread, ca tot te-am prins pe felie

ailed un de la noi. mai este maraita Andra, draguta?

madutza de ce dupa 35 de ani sterilet? acum ce ar avea? eu stiu ca nu-i prea ok steriletul dar care metoda este?
eu pastile am zis ca nu mai iau, sterilet nici atat deci ramanem la preze, cel mai bun si neinvaziv la inceput este mai asa .. dar asa te obisnuiesti ca nici nu-l mai bagi in seama



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Miki, asa imi place de tine, cat de frumos iti poti spune parerea fara a ataca pe nimeni asa este: nu suntem facuti toti di. Acelasi aluat!!!

Strumf, caraibe este si pe lista mea....dar vb ta ...la mine este pe lista " pan" oi muri"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Miki, asa imi place de tine, cat de frumos iti poti spune parerea fara a ataca pe nimeni asa este: nu suntem facuti toti di. Acelasi aluat!!!



mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



da, asa este...de luat exemplu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza hai ca astept reteta de banana bread vreau s-o notez sa n-o mai ratez. na, ce rima am scos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Miki, asa imi place de tine, cat de frumos iti poti spune parerea fara a ataca pe nimeni asa este: nu suntem facuti toti di. Acelasi aluat!!!

Strumf, caraibe este si pe lista mea....dar vb ta ...la mine este pe lista " pan" oi muri"


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



da..nu stiu cat reusesc, ma straduiesc ..uneori tot poti gasi substrat daca vrei la orice aici intervine cat de bine cunosti persoana respectiva, cat reprezinta increderea..
de aceea pe net apar multe discutii, si se destrama grupuri de socializare..pt ca nu exista increderea, care este baza relatiilor..
nu este nimeni vinovat, asa suntem noi oamenii...
eu personal n-as indrazni sa jignesc pe cineva nici daca as fi indreptatita, nu-mi sta in fire..


lui ally am indraznit sa-i spun pt ca stiu ca ea demult simtea nevoia de servici, de a avea o ocupatie in afara casei, e o nevoie pana la urma pe care unele din noi o simtim..iar faptul ca intri intr-un cerc vicios cu rutina de zi cu zi cu copil mic si asta te cam sufoca pe zi ce trece, poate deveni periculos in timp..pentru psihicul nostru ma refer..
oricum ally, eu zic ca esti norocoasa ca din cate imi dau eu seama, si serviciul tau poate fi mai flexibil..chiar nu poti sa-ti gasesti clientelea pe cont propriu acolo ? si sa mergi cateva ore pe zi, poate nici macar zilnic ?
pupici multi fotbalistului, sa stii ca mereu va admir in poze

Mergi la inceput