Fluturasi minunati 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

NeatA!!!!
La multi ani,Alexina!!!! sa ai o viata buna, sa nasti usor un bebe perfect si sa-l alaptezi fara probleme!
off cu alaptatul asta si eu imi dorem tare tare mult mai ales dupa ce citeam postarile fetelor....m-am masat pe sfarcuri...le-am inmuitat la baie ...dar la mine nu a fost sa fie lapte,...tu daca ai, strange din dinti si fa tot posibilul...si poate au dreptate fetele ca la al 2 lea e mai usor....mai era parca un unguent care se dadea pe sfarcuri cu 2-3s inainte de nastere..poate iti zic fetele ..miki ,lavi...

nu v-am citit..am cascat gura-n presa si pe fb....am zis doar sa salut si sa fug sa spal macar vasele..vad ca somnorica inca doarme..dupa 2 dimineti in care s-a trezit pe la 8 si ceva ,am crezut ca si-a schimbat programul de nani....
azi noapte a dormit iar bine..adica fara acele plansaturi si chitaieli..dar am constatat altceva..vb in somn acum...
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, a mea la ciocolata zice "cocolata" , iar adca intreb ce vrea sa manance zice ori "aurt" ori "aurt si cocolata "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Yasmi sanatate lui L..da cum ati reusit iar sa raciti de la gradi sau a luat de la I....off sa va faceti repede bine

deci si voi dati cioco la copii..si A se mai scapa ca nah a vazut la sora sa ...mai ales de sarbatori...ii zice cioco...si primeste uneori cate o patratica ..da din aia cu cacao ca alba nu prea am ca nu-i place lui S...
a mancat si un ou de cioco intr-o zi cand am mers la cimitir i l-a dat o doamna..nu prea mi-a convenit da ce sa mai fac ca nu am scapat pana nu i l-am desfacut
voi cata cioco le dati si cat de des?
a ce mai mancam noi cam in fiecare zi e un barni cu lapte..doamne s-a invaTAT ca cine vine la noi sa-i aduca barni...si mai nou si tasu cand vine acasa..asa ca la mine pe frigider sunt cutii de barni..tasu intra-n casa merge la frigider ia un barni si i-l da....daca nu e scandal mare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deea era putin cu raceala dinainte sa plecam la munte. apoi i a trecut 2 zile si a luat ceva mai "strong" de la gradi cred
eu le dau produse kinder si jeleuri. si multa vitamina c (maxim 2-3/zi) pe post de bomboane si glucoza de la DM pe post de bobo si pastilute de gat (gen strepsils) tot pe post de bobo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Fetele la tinaR cica au reduceri la rochii

hai ca in loc sa fug la vase eu rasfoiesc pe aici...Yvy ce mi-a placut cum ai zis de L....pai si eu m-am minunat cum fac copii Madalinei clatie...si cand am citit ce ai scris tu ,parca scrisesem eu....dar lasa ca se fac si fitzoaele nostre cuminti

Mada cu durerea de cap te inteleg..si pe mine cand ma ia ,parca o accentuez cu gandul ca daca nu-mi trece repede ce ma fac..am trait 2 episoade tare naspa cand am fost doar eu cu A acasa..la unul cred ca am facut adevarat atac de panica..nu aveam nici pastilele mele ce imi fac bine...adica saridon....si tot incercasem una alta..dar nici rabdarea dea a ma calma sa isi faca alea efectul...uhhtare naspa..brrr

Ally cunosc sentimentul....si chiar la gineco am fost cu S dupa mine..si la mine e mai frustrant ca am rude apropiate in zona..dar aveau exact in momentele alea treaba..de aia am zis ieri in mesajul ala ca vreau sa fiu aproape de fetele mele si sa le ajut neconditionat....ele sa fie mai presus de alte treburi ale mele...
sa trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetele.

Alexina La multi ani!!!! sa ai o nastere usoara, un bebe sanatos si necolicos, sa alaptezi usor si frumos si sa fii fericita alaturi de puitii tai si de sot bineanteles

Ufff fetelor va inteleg, eu am stat doar 2 zile acasa cu ai mei si am capiat. Mi-au facut nervii creti. Ilinca n-are stare se urca peste tot, e foarte repezita si in permanenta are ba capul ba gura sparte.

Nu pot sta mai mult revin mai incolo, sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

Am reusit si eu sa intru ca a plecat micul terorist la cresa. L-am tinut de vineri acasa sa tratam streptococul din nas si sper sa fie ok, vedem peste o saptamana cand repetam exsudatul.
BB Yasmi, sanatate lui L, o fi luat ceva de pe la cresa. Si al meu e ok acum dar parca vad ca iar muceste peste cateva zile.
Deea, eu nu-i dau cioco lui Alex inca, incerc sa evit cat mai mult momentul. Sunt convinsa ca-i place ca a gustat putin din bomboanele de craciun, dar astept sa mai creasca. Dulce ii dau prajituri de casa(rar) si paine cu unt si cu miere(des) ca e innebunit dupa miere.
Alexina, la multi ani, sanatate si un bebe fumos si sanatos
Madutza, ce dieta tii? Ai 60 kg la ce inaltime? Si eu intru in cantonament ca peste 2 saptamani merg la botez si vreau sa am 48kg.Acum am 51.5.Eu nu tin o dieta anume, doar pap mai putin si seara deloc.Desigur, continui masajul care eu consider ca face minuni.

Mai citesc din urma


fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Me again,

Merge cineva in Turcia la mare vara aceasta?Noi vrem sa mergem in iunie si nu ma pot hotari ce statiune sa aleg, ma tenteaza fie un hotel Delphin sau Susesi, dar nu ma pot hotari



fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina la multi ani!!!!

anda, da asa o sa fie primul an de gradi!! asa a fost si la Iasmi si apoi nu am mai avut probleme.

ally, dar nu mai retin, de ce ati intrerupt gradi??

somleac te-am tot intrebat, unde ati fost la munte, cum a fost???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anda din propria experienta si cat mai documentat, iti recomand Belek, este statiunea cea mai de lux cu nisipul cel mai fin.

Mergi la inceput