Fluturasi minunati 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, ai asa niste copii isteti foc..si dulci..mie mi-e draga catalina numai din ce povestesti, cred ca as papa-o daca as vedea-o si live la fazele respective nu-mi vine sa cred ca e de varsta cu andra mea
si cristi stie atatea pai al meu nu cred ca stie cap-coada o poezie, de despartitul in silabe nici vorba..bine, nici n-a mai calcat pe la gradi dar n-are rabdare, prinde totul f usor si are o memorie de elefant, insa f greu cu rabdarea...
cred ca temerile astea le avem toate, eu ma gandeam ca il leaga de scaun la scoala ca sa stea..dar ma gandesc ca poate cresc si vine si rabdarea la pachet


bbyasmi si madutza, eu am fost la phoenicia holiday resort..pachetul e cu cazare in apartamente/studiouri ( un fel de ap cu 2 camere open-space ) si mancare dimi si pranz cu servire ce vrei..
a fsot reducere 40%..venea f convenabil un sejur de 7 zile..conditiile sun super..si plaja..acum e reducere de doar 20%, insa au zile in care baga reduceri mari..acum le vanez
un sejur pt noi 4, 7 nopti la sfarsit de iunie in apart de 2 camere costa la pret full 1190 EUR (cazare si masa -dimi+pranz). cu reducere ar fi fost 700 EUR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

strumphy, superbe foto, ...superbe locuri...superbi caini si nu numai! Parca am fost deja acolo...la suflet mi-au ajuns
mada, miki-cu siguranta va interveni rabdare la ei odata cu cresterea varstei.... eu de Cristi nu as zice ca nu ar avea rabdare...in filmuletul postat de mada, atunci cand prepara clatite, s-a comportat exemplar...ca un profesionist...sau na, atata seriozitate....si fara fataiala

Ard gazul eu....pleaca soata iar la munci acusi, am o fasole cu ciolan afumat la oala si astept sa-i scot capacul...va miroase deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, iar am avut globul de cristal la mine,
catank, da e super crema si e ff gustuoasa si apropo de de leu si de mama, eu cred ca in fata mamelor protective par cam genul de mama denaturata, nu tip cand cade ii zic hai hopa si gata, o las sa descopere singura lucruri, le las sa se descurce singure, eu cred ca trebuie sa stai in umbra lor, dar sa le lasi sa-si faca alegerile singure ca doar asa invata, nu sa le bagi si in traista cum se spune. deci eu nu sunt closca... si nici nu-mi place sa ascund, mai bine spun in fata si se supera, si dupa ii trece


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada tare catalina, stie ca nu e bine sa faca pe ea
miki pai 700 la 4 persoane e bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

strumphy, superbe foto, ...superbe locuri...superbi caini si nu numai! Parca am fost deja acolo...la suflet mi-au ajuns

Ard gazul eu....pleaca soata iar la munci acusi, am o fasole cu ciolan afumat la oala si astept sa-i scot capacul...va miroase deja?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







ancuta si eu la fel visez cand vad niste poze de pe undeva de unde nu am ajuns oauu da cate locuri nu am pe lista, da pana ajung ma multumesc sa salivez la poze de pe google sau de pe la prieteni

..decat sa mai arzi gazul, eu zic sa trimiti ceva fasole cu ciolan si la Londra ca nu am nimic mancare dupa atatea zile plecati si nu am chef de gatit si nici inspiratie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Strumph, iar am avut globul de cristal la mine,



mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ehh... parca globul era la mine, nus tiu cand ti-ai facut si tu rost de unu


gata trancaneala, off off... am atatea de facut, asa ca pentru aniversarea asta, cica zi speciala, mda... la spalat rufe si intins si facut de mancare... si mai trebuie si sa ies afara la ceva mici cumparaturi si Sophia de hranit si culcat de pranz

scuze ca nu scriu la fiecare in parte dar am si uitat ce am citit, ca de citit am citit pe fuga asa din mers, dar o sa fie mai greu cu raspunsu... sa vedem cand imi fac timp printre rufe si oale si tigai ...

poate pe seara am juma de ora sa va povestesc si experienta noastra la Polul Nord care a fost superba, inca nu-mi revin din efectul WOW!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada ma voi uita
stiu de site ca finuta mea de aici comanda mereu dupa el
ea a luat bluzite pt fata de la esprit cu 10 lei
eu cautand pt noi am gasit un site cu rochii exact pe gustul meu
al unei creatioare romance ... se numeste sense parca daca dati pe goole gasiti
si au reduceri
si imi plac mult

ce bine ca a invatatv cristi sa desparta in silabe
super
antonia nu a invatat inca asa ceva
da sa stii ca e o problema la scoala cu statul locului in banca
si la cei mari
de la clasele 5-8
apoi se mai linistesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele maine e sarbatoare mare cu rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, pai Antonia nu e la grupa mica? cristi e la mijlocie..si acusi vin inscrierile pentru grupa mare ..si cele de grupa mica pt Cata...ce moment indepartat parea asta...

catank, pe Cristi daca-l pui sa faca treaba de oameni mari e primul, cand e vorba de invatat ceva il apuca mancariciul...la orice prajitura e mereu pe scaun langa mine, si musai tb sa faca si el ceva din treaba mea, cand sterg bufetul e langa mine sa ma ajute, la sters praful, la scos rufe de la masina, la pus masa..toate fara sa-l rog eu sa ma ajute. Gradinita l-a invatat multe, acolo mereu le spun ca sunt colegi si trebuie sa se ajute unul pe celalalt.

Cred ca am sa o si filmez odata pe Cata la baie..daca o prind...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, mi se pare totusi destul de mult hotelul....
Vlad sigur stie multe poezii, dar poate nu are rabdare sa le spuna

Strumph, sa sti ca m-ai cam tinut in suspans. Si Florin ma intreaba de 2 zile daca ai dat vre-un semn . La multi ani inainte fericiti!!!



Mergi la inceput