Fluturasi minunati 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Yvy nu mai avem didi de cand povesteam ca le am scos, noi aveam vreo 4-5 si zilele trecute a gasit una sub pat dar nu a avut treaba.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Da, dar poate L nu era asa dependent de ele, L acum o cere si ziua prin casa ii explic eu ca numai la somn, mai nou vrea sa iasa cu ea afara si i-am explicat ca nu, deja stie acum, zice singura: "Nu, atita p-apai a apii" (in traducere libera "Nu iesim cu suzetica afara la copii"). Inca mi-e teama sa i le ascund, nu stiu cum o sa fac

Happy Mom si S17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Yvy pai acesta a fost si motivul principal pt care am incercat sa le scot si mi a iesit din prima :) le cerea intr una si zi si noapte. Noaptea daca nu o. Mai avea se treea sa o caute..etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, sa-mi spui daca treci prin Croatia.....poti sa vii pe sus Trieste, Rjeka, Zagreb, Varasdin, Ungaria, timisoara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lavi asa traseu daaaaaaaaaaaa
te ador ca ai ales asa ceva
e foarte frumos
si de vis
eu iti spun ruta pe care as merge eu in italia
tu vrei sa ocolesti cam mult in austria
eu iti propun ruta budapesta - viena - graz (e in sudul austriei si e al doilea oras dupa viena si e minunat .... e f curat si frumos .... noi ne-am indragostit de el si dupa ce am vazut si viena am ramas oarecum deceptionati la capitolul curatenie atat) .... milano - si pna la milano poate chiar lacurile glaciare garda - como si magiore - am inteles ca e zona de vis acolo
din nordul italiei pana in sud alegi tu ruta
sunt mai multe posibilitati
fie spre roma fie spre venetia - rimini - iar o staiune de vara foarte cunoscuta la ei
e atat de complexa italia incat ai de unde alege
daca vreti prin austria si germania
atunci sunt multttttttttttttttt mai multe trasee
si optiuni
si locuri de vazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Mie mi-era teama ca daca i-o scot acum sa nu-i fure apoi suzetele lui bb (daca o avea si el), dar devine enervant, o cere non-stop, cred ca si eu o sa le tai varful in curand si-i zic ca s-au stricat... Sa vedem cum o sa adoarma...

Happy Mom si S17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yvy, cand aud ce papa fata ta, imi aduc aminte ca asa imi zicea mama ca papam si eu...aca va spun cefac eu ... ma chinuie talentul...
imi croiesc o bluza...
d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Cami vrem prin germania pt ca vomsta acolo vreo 3 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

yvy, cand aud ce papa fata ta, imi aduc aminte ca asa imi zicea mama ca papam si eu...aca va spun cefac eu ... ma chinuie talentul...
imi croiesc o bluza...
d

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Pai daca asa te-ai facut tu mare atunci sa nu ma mai stresez Eu recunosc ca o mai si fortez uneori, mai alerg cu mancarea dupa ea prin casa ca daca ar fi dupa ea n-ar manca nici atat...
Nu-ti spun ca are zile in care nu mananca decat o masa/zi, dar n-am mai scris asta ca sa nu zica lumea ca sint mama denaturata







Happy Mom si S17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Yvy pai pana atunci numai bine se obisnuieste . Ey. A dat o si asa taiata. Si doarmea la inceput cu ele in mana :) apoi a scapat una dupa pat la buni si stia ca nu mai are ca acolo sunt didi .

Cami, mie imi este cam groaza detrecut marea de la napoli la palermo pe insula.....Totusi sunt si acolo 350 km

Mergi la inceput