Fluturasi minunati 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Mada, daca tot mi au spus sa iti spun ce oferte mai gasasec, ce spui de asta: http://www.ntinasapartments.gr/en/photo-gallery tot in insula thassos


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



wow, arata super bine, dar pare cam departe de mare Nu m-am uitat la preturi... mesele banuiesc ca sunt maxim cu demipensiune, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Mada, nuuu, nu este deloc departe de mare!! 100m. Pretul este fara nimic inclus, doar cazarea.
Dar am mai gasit ceva http://www.studios-niki.gr/ trebuie sa trimit un email pt pret.

Nu reusesc sa il trezesc pe junior..... are peste 3 ore......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, nu am spus ca steriletul tb dupa 35, am spus ca anticonceptionalele sunt ok pana in 35. ma rog..asta ca regula generala, dar daca analizele sunt ok, probabil ca se paote continua cu AC-uri si peste 35.

Deea si Cata papa cioco Kinder din alea micute..nu stiu cat de des.. cateodata 1-2 buc pe sapt, altadata 2 buc in aceeasi zi . Cristi la varsta ei nu stia ce e aia, dar aucm nu ne mai putem ascunde de ea. Oricum de cand a inceput si Cata sa ceara, primeste si Cristi mai rar

strumph, am citit pe nerasuflate povestirea ta. f frumos tb sa fie acolo. Mie nu-mi place frigul, cred ca daca ar fi dupa mine si s-ar putea, as lua un avion pana acolo, vazut 2 ore aurora si inapoi acasa la caldura

ally, te inteleg legat de frica de straini, In prima zi de gradi a lui Cristi m-am simtit taaare nasol, l-a dus sotul la gradi ca eu nu as fi putut sa-l las cu 2 straine, insa el a fost f incantat. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, solutia e la tine

yasmi, la mine ca sa simt ca este concediu tb sa fie all-inclusive. Peste cativa ani paote am sa plec si fara masa, dar cu copii tb musai sa am masa si sa fie gata pregatita cand ne asezam pe scaune...asta ca sa-mi priasca si mie


Io n-am facut nimic la medicina muncii cica nu mai vor sa faca controlul decat dupa inceperea activitatii..ca asa e legislatia. pana acuum au facut de capul lor? ma rog...va tb dupa ce incep serv, in timpul prog sa plec de la serv si sa-l fac...asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada clar ne potrivim la concedii si eu PREFER all inclusive dar anul acesta avem un buget de maxim 800 euro. doar un bulgaria cu AI ne am incadra. sau o insula super cum este Thassos fara AI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Miky, iti multumesc din suflet pentru incurajari si sustinere. M-au linitit tare mult cuvintele tale si am simtit ca ma intelegi si ai punctat si spus exact ceea ce simt eu.
Nu stiu de ce dar, la intrebarea daca as angaja o bona ti-as raspunde ca nu am incredere in absolut nimeni...poate gresesc dar nu concep sa imi las sufletul cu o straina. Primul lucru la care ma gandesc cand vine vorba de bona este ca mi-l fura si fuge cu el. Minte tampita ce am. Nu am auzit de acele grupulete de care spui...iar cu privire la serviciul meu nu prea pot sa lucrez numai la domiciliu cu masajele+kineto+gim...trebuie sa ma angajez undeva iar acolo programul este zilnic cel putin cate 5-6 ore. Acum cei la care am lucrat de la farmacie mi-au propus sa fac un curs si sa reancep munca la ei pt ca le-a mers bine treaba cu mine. Dar, cand sa ma apuc de curs si cu cine sa-l las pe Edu?...Probabil ca il v-om trimite in tara la ai pentru o perioada. Iti multumesc inca o data pentru absolut tot!


Eduard Andrei 02.04.2011



daca n-ai auzit de sistemul asta, un fel de cresa la domiciliu, inseamna ca nu e dezvoltat si in italia
imi pare rau sa aud ca ati luat in considerare varianta cu trimisul in tara..
poate totusi mai gasiti si alte alternative, gradi ceva mai restranse..nu stiu, zic si eu..te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

apropo de cioco, andra aseara a gustat in premiera din prima ei ciocolata, un ou kinder..pt ca avea fracsu si era curioasa si vroia si ea normal..noroc ca a fost f darnic si ia dat o bucatica fix cat o unghie
data viitoare insa nu mai scap, va trebui sa -i iau si ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ally nici eu nu cred ca trimiterea in tara e solutia
ma rog ar fi ultima pe lista mea daca as fi in situatia ta
probabil tre sa mai incerci cu gradi
macar cateva ore sa il trimiti
acu cat stai tu acasa
sa se imunizeze in perioada asta
daca tot stai tu acasa macar sa stii o treaba
si vei vedea ca apoi va raci mult mai putin
si eu am avut emotii cu antonia care mi-a fost tare bolnavicioasa
da a fost relativ ok
bine recunosc ca antonia e mare
dar petra e si acum racita
si antonia e bine
asta pentru ca ei sunt mici inca
da eu asa cred
ca cel mai bine il imunizezi acum
da-i si tu siropele de imunitate
cat mai multe pana in mai
si poate e ok
eu pe petra am dus-o si o duc mereu cu antonia la gradi
dimineata si la pranz
deci a luat tot de la sora-sa
deci e aproape imunizata
da e racita din septembrie
sau impropriu zis racita
tuseste si are muci
da nu avem alte solutii
ca si eu incep munca
tanti asta e racita
si nici eu nu stiu inca ce voi face cu ele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ally ca sa nu mai zic ca dorul de parinti e cea mai mare trauma
eu am un nepot care a stat 2 ani fara mama lui care era in spania
si era mare
4 ani
si s-a consumat si schimbat in anii astia enorm
e greu pt copii in astfel de despartiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi eu in locul tau as alege grecia
thasos am inteles ca e f ok
sa nu mai vb ca poti sa stationezi in drum si o zi doua in salonic
care e un oras superb
eu merg la bulgari f des
in fiecare saptamana aproape din vara
si mi se par atat de simpli
ca sa nu mai zic ca am fost si la 5 stele la ei
si nu m-au dat pe spate
acu nici grecia nu exceleaza in stele
dar e altceva
intotdeauna imi va place grecia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph ce sa mai
m-ai dat pe spateeeeeeeeeee
eu ca si geograf visez cu ochii deschisi la o astfel de excursie
am vazut aurorele si la tv
sunt ceva extraordinar
si nemaipomenit
ca o minune a lumii
da cred ca tre sa strang bani 5 ani ca sa merg cu fetele 7 zile


Mergi la inceput