Pinguini, randunici, tavane si diete(2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Mi-am amintit o intamplare de acum cativa ani: cabana, grup mare, iarna, o cunostinta din grupul nostru 60+, crai mare. Ii pica cu tronc fata de la receptie, frumoasa de altfel. Incerca de vreo trei zile sa o prinda singura si el sa fie nevasta free (nevasta-sa cu ochi de vultur, antrenati bine in cativa zeci de ani de pazit-barbat-de-altele). In fine, intr-o zi toata lumea afara, la sanius pe un deal din vecini, craiul nostru are o nevoie stringenta si mare, anunta solemn, merg la cabana ! Cand ajunge in receptie, nevasta pe deal, conditii ideale, fata noastra frumoasa singurica dornica de conversatie il abordeaza cu o banalitate. Se opreste el fericit, se baga-n seama cateva minute strangand din ... Finalul a fost total nefericit, varsta isi spuse cuvantul si umplu craiul nostru tot holul de un miros oribil, facu stanga imprejur si fugi in camera. Restul concediului nevasta a stat linistita, cand sotul ei vedea fata de la receptie nu stia cum si unde sa se ascunda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen randunicilor pinguinate

bufleo, o gazam pe madam de pica pe jos.
pe aici nemti le trag oriunde si oricand, indiferent de rangul pe care il au.

tre sa fac mancare astazi.... sunt total lipsita de inspiratie si chef. am si rufe de calcat... am si de intins cateva....

zi minunata sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata si la mine,

Lali ... wow, sa inteleg ca la 60+ gagicele se agata cu pampers-ul pe tine ?

Asa cum mi-a fost teama, galustele mele din supa sunt BETON ...adica tari ca piatra ... nenicaaaaa, o data in viata mea nu mi-au iesit galustele de supa. Si evident lui Alex ii plac de nu are aer ...
Ca sa-i indeplines dorinta, aseara le-am taiat cu cutitul (cu lingura nu merge sa le tai ) si i le-am pus asa in supa ... si Alex cica "mama, ce bune sunt galustele" - Doamne, noroc ca nu-si mai aduce aminte cum erau alea a lui maica-mea.

Dentist tot nu am gasit ... mai caut si azi, bai dar nu stiu dupa ce sa caut ... sesizez cu stupoare ca nu prea sunt site-uri cu reviews pentru dentisti.

Fiu-mei citeste de zor Diary of a Wimpy Kid, vol 2 ... ah, nu citeste benevol, tot eu il trimit la citit, dar vad ca macar nu mai protesteaza.

Fica-mea (clasa 1) insa are probleme la matematica ... trebuie sa faca 30 de adunari intr-un minut si nu reuseste sa treaca de 18 ...asta pentru ca inca socoteste pe degete. Aseara i-am masurat pe amandoi, mai in gluma, mai in serios ... fiu-meu zbarnie la matematica.

Tot aseara, dupa ce am culcat copiii, m-am uitat la Fashion Police despre SAG Awards ...am uitat sa va spun, au fost duminica ...baiiii si am adormit la final, habar n-am ce film a luat.

Ce-o mai face Aqai, Julia si Androix si Mihalela 770 si Denisam ? Fetelor, mai dati si voi un semn ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Azi dimineata a venit mama in vizita.
Eh, ei ii place sa faca politica, mie imi place sa ascult caci cunoaste multe barfe cu parfum de credibilitate.
Dar dimineata i-am zis ca am eu ceva mai tare: flatulentele americane.

Si da-i si citeste. Hohoteam amandoua.
A hohotit atat de tare ca i s-a dezlipit lucrarea.
Spre deosebire de Buflea ea are dentist.

Ma incearca o raceala si sigur ma imbolnavesc si nici nu sunt prea vesela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

hello si din partea mea si cu vesti de pe coasta de vest!

patania zilei de ieri:
ieri pe la ora 10 imi vine o proasta idee in minte, de a face curat prin curte. soare si frumos afara dar ger. imi iau un pulovar pe min zicand ca mult si asa nu stau, scot catzelul si inchid usa de la terasa dupa mine.
fac, ce fac prin curte, tai o mocheta pt Pepper sa stea pe ea afara, ma joc cu catzelul, dupa care ni se face frig si sa intram in casa. surpriza: usa se blocase!
incerc sa o deschid, trag de usa, ridic de ea in sus, imping...nimic...nici un chip nu a fost sa o deschid.

planul B: caut o intrare, poate poate am lasat pe undeva un geam deschis, vreo o usa...
leg catzelul cu zgarada de o teava si incep sa caut.
pun o scara inalta la un balcon,unde am o baie, escaladez balconul, nimic, si usa aia inchisa...
la peste 30'j de geamuri si vreo 10 usi, cand ai nevoie sa fi uitat una, doar una deschisa, atunci e totul perfect!

plimb scara de cativa metri si in fatza casei, sa ma urc pe acoperis si de acolo sa sar intr-un balcon...ma credeam ca in filme.
de unde totul e in panta nici nu aveam cum sa pun scara.

asa ca pana la urma, am luat catzelul si ne-am dus la vecina, am sunat pe barbate-miu sa vina acasa sa ne descuie.

vine sotul dupa vreo ora, in sfirsit intram in casa. verific usa de la terasa, culmea usa aia nu se poate incuia singura, nu e chip sa o deschizi si sa o incui pe dinafara....mister.

dar de acum in colo las un geam crapat pe undeva, in caz ca se mai intimpla sa am pe unde intra.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

morgen randunicilor pinguinate

bufleo, o gazam pe madam de pica pe jos.
pe aici nemti le trag oriunde si oricand, indiferent de rangul pe care il au.

tre sa fac mancare astazi.... sunt total lipsita de inspiratie si chef. am si rufe de calcat... am si de intins cateva....

zi minunata sa aveti!

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



vezi daca nu ai lista de meniuri! imediat ti-ar fi venit ideea.
si eu am de calcat astazi pt barbate-miu la serivici si urasc calcatul!!! dar imi pun un film si calc...asa parca e mai usor.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cred ca s-a trecut prea repede peste amanunte. Care amanunte? Flatulentele...(asa li se zice pompos?)
Buflea zice ca pe la ea pea acolo lumea nu se ataca la asa ceva. Kari cica nemtii le trag pe oriunde, oricand.
Mai...cum adica? De exemplu, la birou la voi sau la servicii oamenii se base se fault...ma rog, se partaie cand au chef? Stai de vorba cu un coleg, departezi un picior si-o tragi? Eventual oftezi multumit? Scuturi un pic fusta? Si femei si barbati?
Si daca pute???
Pe aici circula o snoava cu nemti...ca la masa, daca ti-a placut mancarea, trebuie sa ragai macar asa, incetisor...sau macar un part.
Bai, eu nu cred si pace. Sau...?

Edit: Tora intreaba: cum o fi la sedintele cu mai multi oameni? Poate sunt si ceva comentarii...Ja, ja, sehr gut...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea



Lali ... wow, sa inteleg ca la 60+ gagicele se agata cu pampers-ul pe tine ?



Nu neaparat, caci numai gazele s-au eliberat in loc nepotrivit ... dar a fost mai mult decat suficient ca sa fuga gazela.

michelle, randunica te-ai facut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea,
pt fiica-ta incearca ca un game cu flash cards acasa.
adunari cu numere pana la 10.
incearca cu cate 10 sau cate are rabdare sa iti spuna imediat raspunsul...fara sa socoteasca pe degete.
in 3 sec sa iti spuna rezultatul, daca nu-l stie ii spui tu rezultatul, pui cartea jos si ii dai urmatoarea, apoi le rulezi cele care nu le-a stiut.
cardurile la care le-a stie rezultatul le ia ea, celeleate care nu stie le cistigi tu.
vezi cine are mai multe.

flash cards poti sa ceri de la scoala, sigur are doamna un set sa-ti dea sau printuiesti de pe net (iti dau eu website) sau cumperi(sutn si la target sau dollar-cheap store)

sa vezi tu cum se cunoaste practica.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea cu dentistul incearca sa gogalesti "numele+review" nu se poate sa nu gasesti.
eu , inainte sa ajung la cel care il am acum, m-am dus la unul care mi-a dat un estimate de 20 de mii de dollari, cica treb sa-mi schimb toti dintii, toate lucrarile facute .
cine ar fi vazut estimate-ul ar fi zis ca nu am nici un dinte bun in gura...de unde, cu x-ray de la el am fost la actualul dentist si mi-a spus ca nu am nevoeie de asa ceva. ca nu treb sa umblu , da cnu ma doare la lucrari indiferent daca nu au fost facute perfect.


michelle

Mergi la inceput