Pinguini, randunici, tavane si diete(2)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

repede pana nu ma duc in scutece. cine vrea zapada? e proaspata si foarte pufoasa, e rece si straluceste, kostenlos!

Viviana, am citit ca tusesti ca un magarus. bea sirop de patlagina, pana iti trece, chiar si dupa ce ti-a trecut. insa tusea nu trece cu una cu doua. urmeaza sa te mute celcesforaie pe canapeaua din sufragerie.
daca poti dormi pe doua perne, sa fi cu capul si parte de sus a corpului ceva mai sus.

sunt cam trista, azi a murit un pacient sub ochii mei si eu n-am avut cum sa-l ajut. si era atat de tanar, 36 de ani. isi dorea sa moara....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Neatza,
Un cuvint asa trecator....voi incepe luptele birocratice cu frantujii......i au polen si q10....m au programat pt internare de ziua femeii ca sa mi faca nu s ce in aceea uzina numita spital cardiologic
Al meu o tine tot pe a lui cu "caprele".....miram as sa mai continuam drumul impreuna...sunt obosita de lupta asta psihologica...tocmai cind am nevoie de resurse si calm
Deci aici la belgieni ma simt bine nu vad partea goala a paharului(mica ce i drept)
Vom schimba locatia vineri sine vom muta intr un apartament la marea belgiana.
In orice caz acum stiu ca nu e bine sa ai regrete nici in ceea ce priveste latitudinea si longitudinea.....nu ti prieste,nu ti mai place,nu te poti adapta nici dupa 5 ani......schimba locatia caci viata e scurta si daca o umpli cu regrete e si mai scurtutza
Si acum va las cu bine ,va urez o saptamina calma ,frumoasa si linistita
Cu sanatate maxima ,fara evenimente suparatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Am uitat sa spun ca am fost sa platesc taxele in ro...am stat 9 zile....situatia e grea,vreme nebuna ba soare ba ninsoare
Am reintilnit numai oameni ,firme puse numai pe furtisaguri...si ce sa mai spun de compania wizz air care iar m a furat 20e(scria pe bilet ca am platit bagaj mare de cabina ...ei nu au recunoscut asta...deci daca vroiam sa plec trebuia sa platesc 20e
O magarie....dar de ce sa ma mai mir de ceva?
Eram in romania......si ca ultima picatura dupa ce am platit impozitele am auzit ca se vor majoara cu16% si ca vor venii recalculatii
Si sa nu va mai zic cum administratora de la apartamentul din bucuresti a vrut sa ma fraudeze cu apeoape 600 roni
Ouff bine ca am plecat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'neata randunici si pingunici!

Ieri zi plina,imposibil sa revin.
Am fost la concurs,Praslea plictisit de viata,cred eu din cauza ca a fost despartit de sor-sa,au fost impartiti pe grupe de varsta, facea rotocoale pe podea cu destu',ridica mainile si picioarele alene,hmmm nu prea cred ca ii place karate.
Printesa in schimb a intrat in lupta decisa,a pierdut discutabil,dar precum i-am spus participarea conteaza si e primul concurs,sa nu uitam.
S-a prelungit cu o ora concursul,am ajuns acasa rupti de foame,dupa ce ne-am calmat stomacele am fugit la joaca afara.

Viviana pt tuse enervanta si care nu trece cu nimic,am apelat de curand la o retea veche:
la o cana de apa am pus o lingura de zahar candel brun(gasesti in Auchan),doua felii de lamaie decojite,las sa dea 4-5 clocote apoi pui la infuzat o lingurita de patlagina si una de cimbru,ambele le gasesti la Plafar.Bei cat poti de cald amestecul.
Pt dureri si gadilici in gat e buna nalba,pe care o lasi cu 12 ore inainte sa stea intr-o cana cu apa si apoi incalzesti amestecul putin,ca-si pierde proprietatile la temperaturi mari.Ambele au gust placut

Surimi ,fii-mea haleste in disperare,cumpar din Lidl ca sunt mai ieftini,ii mananca simpli cu lamaie sau amestecati cu salata verde si lamaie.

Cam atat momentan.



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neatza,
Surimi tot de la Lidl si tot pentru fii-mea.

Mersi pentru retele astea de tuse. Pe toate am sa le fac.

Kari, da, Celcesforaie a dormit in sufra, eu oricum dorm pe 2 perne. A venit in pat pe la 5 dimineata inghetat bocna ca a uitat sa dea drumul la calorifere.

Nu va spun ca aseara ma invitase la Starbucks. A fost cam suparat cand am declinat invitatia. Aia le mai lipsea alora - behaitul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

'Neatza !

O melodie cu Elvis Presley - Always On My Mind :

http://www.youtube.com/watch?v=u9sRJ-eOHnc&feature=player_embedded


O alta cu Celine Dion - When I need you :

http://www.youtube.com/watch?v=Y8JI_wlNEck&feature=endscreen&NR=1






allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Sa-ti fie de folos Viviana!

Allinta superb .

Am un fior pe sira spinarii,am vorbit cu d-soara mea ieri sa faca lista cu invitatii pt ziua ei ,sa o discutam,azi astept .Ma mai suna si ursu' sa rasuceasca cutitul in rana :"iubita mea tu sa nu-ti faci probleme ,sa organizezi totul" .
Nooo pai sigur ce usor ii din gura,dar parca vad ca-mi aduce toata clasa ,in conditiile in care oricum trebuie sa organizez doua evenimente,caci mai avem si neamuri ,asa ca.....Nah ca m-am si -necat cu maru' .

Buflea Rina,da? de astazi,nu ma lasa sa sufar singura

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ralualexandrei, ma bucur ca iti plac melodiile.
De ce nu sarbatoresti undeva la un loc de joaca si inviti cati vrei, copii si adulti ?



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

M-am gandit si la asta insa trebuie sa calculez bine bugetul ,indiferent de cate asigurari ca va fi bine imi da Ursu.Ultima perioada nu mi se sterge usor din minte si chiar daca viitorul pare roz eu sunt tentata sa merg tot cu frana de mana trasa.
La un loc de joaca ar fi ideal pt mine,as muncii mai putin,mult mai putin ,insa costurile ar fi mai mari si meniul pt copii ar fi mai putin sanatos.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufniciul meu.....
Luati o cafea mare,tare si neagra.....

Mergi la inceput