Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (81)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

Cami, multa sanatate, eu totusi sper sa fie un diagnostic gresit, sper din tot sufletul sa fie asa.
La multi ani frumosi si sanatosi pentru Antonia!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

Fetelor ce se intampla de e asa pustiu pe aici?
haideti, putina animatie va rog; honey ai primit cumva canonul parintelui Lavrentie?; eram si eu curioasa daca sunt mai expliciti privind canoanele; daca trb citite toate acele acatiste timp de 40 de zile sau doar in prima saptamana; ma refer la canonul pentru zamislire de prunci;
Camiantonia ce mai faci?, cum se simt fetitele?; ne rugam cu toate sa fie bine;
Maranisia ce iti mai face fluturasul; mi-ar palcea sa ne mai povestesti ce giumbuslucuri mai face;
tuturor si sa avem un an plini de
Lili g m-ar interesa si pe mine cartea cu minunile Sfantului Nectarie; manastirea radu-voda e o manastire unde ma duc cu mare drag;
ideea e ca nu am reusit sa iti trimit mesaj pe pm, ori nu a mers atunci ori nu ma pricep eu;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey_eyes27 spune:

maryella77, iarasi mi-ai citit gandul! Si eu ma gandeam ca este cam pustiu pe forum!Gand la gand cu bucurie! Intru in fiecare seara, dar nu mai sunt noutati:))
Din pacate, nu am primit cartea :( se pare ca n-o mai aveau p[e stoc si nu se mai tipareste! Nu stiu cum sa fac rost de ea.
Cred ca tu nu ai activat Private Message si de asta nu-ti poate trimite cartea online, si eu am vrut sa-ti scriu pe PM si am vazut ca nu pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Fetelor eu am primit cartea de la Lili ,Dumnezeu sa-i dea sanatate si vreau sa spun ca am citit-o deja si e f frumoasa; asa ca cititi-o si voi si dati-o mai departe celor care au nevoie de intarire duhovniceasca.
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

maryella, te rog activeaza PM si trimite-mi adresa ta de e-mail acolo.
Iti trimit cartea cu drag.
Sunt pe fuga dar gasesti la help instructiuni cum sa-ti activezi cvasuta de mesaje private (PM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Doamne ajuta!
A mai venit cineva cu vestea cea mult asteptata: ca va fi mamica?
Nu am mai intrat de mult si de aceea intreb!
Sa ne ajute Dumnezeu ssa ne imbratisam bebelusii cat mai curand!!!!!

Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

Honey te rog sa ma ajuti sa imi activez PM; spre rusinea mea nu stiu cum;
ma gandesc ca o data cu venirea primaverii se insufleteste si forumul si vin si vestile bune;
chiar am citit undeva ca s-a dovedit cresterea fertilitatii la femeile care fac parte dintr-un grup de sustinere; citind si din capitolele trecute ale acestui forum se confirma; asa ca haideti fetelor sa ne incurajam reciproc sa spunem ce am mai facut;
eu citesc in fiecare seara Paraclisul Maicii D si pe al sfantului Nectarie
am dat acatist la manastirea plumbuita si staretul de acolo ne-a zis mie si sotului sa citim zilnic timp de 40 de zile paraclisul;
in rest ma hranesc sanatos si sa fiu sincera am luat si unele naturiste de stimularea fertilitatii; acum ne rugam sa isi fi facut efectul
si gandirea pozitiva e f imp ; Doamne ajuta noua tuturor celor care ne dorim bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

am reusit sa imi activez si eu PM;asa cred cel putin;
am o idee care sper sa nu va supere fetelor; ma gandeam sa impartim cumva lista cu aspirante pentru ca e foarte lunga si evident neactualizata; eu una as vrea sa duc la biserica, manastire lista cu cele care mai intra din cand in cand si isi exprima dorinta de a fi mame; sper ca nu am suparat pe nimeni, dar cred ca asa ne va fi mai usor ;
honey ma rog ca anul acesta sa schimbam impresii si de gravidute nu doar de aspirante;
lili g pentru ca ne sustii pe toate; sper din suflet sa simtim si noi bucuriile maternitatii; Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

scuza-ti-mi lipsa
da sigur vom merge la targu mures sa mai cerem o a doua parere
daca nu reusim sa mergem acolo la cineva atunci incercam in bucuresti
si dupa Paste daca reusim sa strangem ceva banuti poate mergem la o alta diagnosticare in turcia sau germania

offffffff eu cred in minuni
stiu ca ele exista
stiti cat ne-am chinuit cu alina
si ca am razbit pana la urma
desi acum ii este si ei rau
offfffff
dar macar au trecut 4 ani de viata de la operatia din germania
e ceva cand stim foarte bine ca era sa moara de o mie de ori in anul acela

stiu ca e o incercare
dar este fff greaaaaa
offfffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

fetelor am o propunere; haideti de maine ca e duminica sa stabilim o ora la care sa citim mai multe acatistul Sfantului Nectarie sau pe al Sfantului Pantelimon, doctori fara de arginti pentru fetele lui Cami; asa ne unim in rugaciune si ne aude Dumnezeu prin intermediul sfintilor lui si schimba diagnosticul in bine;
eu o sa citesc oricum; eu l-am citit pe amandoua pt tatal meu si sa stiti ca intr-adevar se simte pe zi ce trece mai bine, multumim lui Dumnezeu;
indiferent ce spun doctorii, diagnosticul final ca sa zic asa il da Dumnezeu si, daca avem credinta si ne rugam, il da in bine ; ati inteles cred ce am vrut sa spun;
Cami fruntea sus si credinta multa si va fi peste asteptari de bine;sanatate multa si Doamne ajuta tuturor!

Mergi la inceput