Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Buna de dimineata burtici, ce faceti?In dimineata asta tati a pupat burtica fara sa-l punem noi :) e pe calea cea buna.Sa aveti o zi minunata:))

19+ Ingrid Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Buna dimineata mamici frumoase

Dam un ceai, eu sunt uituca in aceasta dimineata, mi-am uitat telefonul si verigheta acasa .

Si al nostru tati a simtit aseara bebele, eu tot insistam si el nimic nimic, nu simt nu simt, pana cand aseara zice ia uite "poc" si eu fericita da da la care el a pai asta este ca eu am mai simtit pana acum dar credeam ca se simte altfel

Sa avem o zi frumoasa

20+ cu Emma Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Buna dimineata fetelor,la mine se vede pe burtica cand face tumbe bebelul.
Azi am intalnire cu el,abia astept!
Sa aveti o zi buna!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Citat:
citat din mesajul lui duduta190578

Buna dimineata fetelor,la mine se vede pe burtica cand face tumbe bebelul.
Azi am intalnire cu el,abia astept!
Sa aveti o zi buna!

23+




21+ cu Emma Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Neata!

Va spun si eu prezent la cafea.
Am avut o noapte linistita, adica nu am mai tusit (Doamne sper sa nu vorbesc intr-un ceas rau). Acum nu stiu daca e de la Stodal sau de la siropul de ceapa, dar important e ca m-a mai lasat.
In schimb m-am dus la pipi pe la 4 dimi si apoi 1,5 ore am studiat fiecare colt al tavanului.
Eu nu am vazut-o pe bebetina prin piele ( o fi din cauza ca-s ochelarista? :)) si nici tati cand pune mana nu o mai simte pentru ca ea se opreste. De fapt se opreste si la mine, daca pun repede mana pe burta, dar mai trisez dormind cu mana pe burta si deodata simt cum se agita. Eu mereu zic ca da cu sutul si daddy ma intreaba de unde stiu ca nu da cu pumnul.

Gata deocamdata sa-mi studiez si mailurile de servici.

pupici

24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Neatza cu cafea!
Madi felicitari, e o veste extraordinara asta cu lucratul de acasa!
Am si eu o intrebare pt cele cu experienta: e intr-adevar nevoie de inca cineva acasa la inceput dupa ce nasti? Pe noi nu are cine sa ne ajute si multa lume m-a innebunit ca nu o sa ne descurcam noi 2 sa caut pe cineva etc. Voi ce ziceti?

26+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Eu am vb cu sotul meu si in prima luna va sta si el acasa cu mine.O sa isi ia toate tipurile de concedii posibile si imposibile, si in cel mai rau caz va munci de acasa, dar o luna e numai si numai al nostru . Oricum dupa aia mai vedem, dar parca totusi nu mi-as dori sa stau cu soacra-mea ( mai ales cu EA) sau cu mama cate 2 saptamani pe cap.La cumnata-mea dupa ce a nascut asa a facut.Eu una cred ca la mine nu se va inscrie din 2 motive: 1 nu e prea incantata ca avem fetita, de cand a aflat ca-i fata nici nu intreaba nimic de noi, dar nici inainte nu a fost innebunita (pt ca nu ne intelegem cred ca si-ar fi dorit sa divortam nu sa facem copii) si 2 nu ne intelegem deloc.Ea are impresia ca are dreptul sa se bage in familia noastra si sa dea ordine dupa bunu-i plac.De Craciun a reusit sa ma faca sa arunc cu mandarinele si sarmalele prin casa dupa al meu sot (daca si Ingrid va fi la fel de temperamentala ca mine, vai de tati...o sa facem concurs:))

19+ Ingrid Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Hello girls!

Flafi, la mine a venit mama. O sa vina si acum. Dar daca mama nu ar fi putut nu as fi adus soacra de ex, no way. A fost f bine cu mama,dar iti spun sincer ca se poate f bine sa va descurcati numai voi 2. Daca tati reusesti sa-si ia si el atunci concediu, macar 2 saptamani o sa fie f bine. Sa aduci pe cineva strain nu mi se pare bine, mai ales la inceput. Sa o aduci sa faca ce? Poate curatenie si mancare. Ori cand programul e asa de haotic, fix unu strain in coaste iti mai trebuie.
Prietena mea care tocmai a nascut nu mai are parinti. Asa ca nu au pe nimeni, si se descurca f bine doar ei 2. e adevarat ca tati si-a luat o luna de concediu. Eu m-am tot propus sa stau cu a mica sa respire un pic, dar deocamdata nu au chef de asta :).


Vicky, Printzesone and BB (26+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

'Neatza fetelor si burticilor!

Vicky, multumesc mult pentru link-uri! Nu ma interesa neaparat sa citesc cine stie ce studii laborioase ci sa vad mai multe pareri (abia dupa aia, poate ma apuc de aprofundat studii etc.). Oricum am vazut ca ce sustinea tipa aia acum 5 ani (fosta ta colega de odisee) sustine si Simcri acum...iar pentru ca ele sunt amandoua "din domeniu", pentru mine e suficient. Eu in general am incredere in profesionisti.

Simcri, pentru dezbaterea referitoare la stem cells. Si desigur, si asa ca fapt divers..nu numai pentru dezbatere .

Flafi, eu nu am experienta anterioara dar inclin sa cred ca ai nevoie de cineva sa te ajute cu treburile casnice (gen curatenie, cumparaturi bla-bla de genul asta) si ast anu neaparat pentru ca tu si sotul nu ati fi in stare ci pentru ca poate nu te poti dezlipi de comoara mica si pufoasa cel putin in prima saptamana...zic si eu. Eu pe principiul asta am antamat-o deja pe mami . La aceasta ora eu sunt sigura ca le pot face pe toate referitor la bebe (nu mi-e frica de baitza etc.), dar stii cum e?...practica ne omoara...si parca ma vad speriata la momentul X.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

neatza mamici!

Sa aveti o zi frumoasa! Eu servesc laptele si prajiturica de dimi.

Noi tot printre cutii de impachetat si transportat, dar mai un pic si gata. Burtica mea a inceput sa fie mai activa, mai ales daca lenevesc in pat . In rest ne decidem la nume, avem o mica polemica.

Ma pun sa citesc putin capitolele trecute.

Vroiam sa va intreb, oare in Mai trebuie sa luam body cu manecutze lungi si pantalonasi, nu? Ma gandesc ca 2 randuri de haine vor fi prea multe. Voi cum credeti ca o sa faceti?

Pupici.

Oana, bebelina Andreea (18.02.2011) & samburel 18 +

Mergi la inceput