Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

Dau cafea si ceai pentru cine doreste!

A doua noapte buna! O trezire la 3.30 si finala la 8. O fi vreun salt ca am iesit din sapt 19?

Micaela, bine ai venit!

Gabi, de la ce a facut febra?

Ieri ne-am tot plimbat. Nasii au dus-o pe Maya la impartasit, pe la 2 am fost p-afara o ora si jumatate, spre seara am fost la Carrefour sa luam si noi de mancare...piticuta a fost foarte cuminte. Afara a dormit 45 min, in rest a "vorbit" cu noi, la Carrefour i-a adormit lui tati in brate, nici n-am mai apucat sa o punem in carrier. Nici n-am mai pus-o, sa nu o trezim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Mi-am adus aminte: nu-mi mai cade parul! Nu stiu daca a trecut etapa sau o fi avut vrei legatura Magne B6. Imi cade, dar normal, nu mai umplu pumnul de par. Am observat de saptamana trecuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_raluca spune:

buna dimineata si bine v-am regasit! dupa ce am nascut nu am mai reusit sa intru aici, mai ales ca prima luna am fost singurei, nu am avut tatic. acum gandacelul s-a mai linistit, doarme si singurel, nu numai la sanul meu si asa am inceput din nou sa va citesc.

tare am vrea sa ne primiti si pe noi in listuta. ma numesc Radu, sunt nascut pe 28.10.2012, natural la 40s, cu 4 200g si scor apgar 8.


va multumim, sa aveti o saptamana linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Bine ati venit Raluca si Piratelul Raducu!
Se pare ca avem un nou mezin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna dimineata ! Mi/am adormit si eu copilul si am timp sa pap si eu ceva.Am trecut sa va si salut....Revin mai pe seara...

Pupici si o zi frumoasa !

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Raluca,bine ai revenit.Eu tot la 40s si natural am nascut si tot de 4200gr ....doar data difera

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Merci Corina de raspunsul cu Stodal.

Fetelor eu cred ca o iau razna, mergem spre a 4-a sapt de tuse, la fel dimi a tusit tare, peste zi e mai bine, tot produce secretii si nu stie nimeni de ce. Mi-a zis sa-i dau prednison dar nu i-am dat, asta e pacatos rau.

Nu as vrea sa va transmit si voua starea mea, nu ma bagati in seama...

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Aaa, ca sa nu va zic ce am patit aseara, am alaptat Printu si l-am lasat pe pat sa se joace cu o zornaitoare care avea niste gauri mai mari asa cu o bila inauntru care se plimba si zornaie, e jucaria lui preferata ca are maner si o tine bine... n-a durat 2 min si a inceput sa urle ca din gura de sarpe si deja era vanat de plans, am sarit repede si isi bagase 2-3 degete intr-o gaura din aia, nu le mai putea scoate si tot tragea de mana si mai tare le bloca... in fine i le-am scos, tare greu s-a calmat, niciodata n-a plans asa de tare, se patase tot pe fata... faza e ca s-a umflat manuta, o misca dar e tot putin umflata si azi, i-am pus rece de la frigider si a mai scazut... sa vad azi cum e si daca nu-i scade mergem sa-l vada dr... chiar nu m-am gandit ca poate sa-i faca rau, el cu o mana tinea jucaria si cu cealalta tragea, de asta s-a blocat acolo... in fine, aveti mare grija la jucarii si stati langa ei cand se joaca. A inceput si David sa planga ca a suferit fratiorul lui si nu mai puteam sa-l calmez... deci, colac peste pupaza a mai venit si asta, ma simt ca naiba...

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Neata si de la mine

Bine ai venit printre noi Raluca , sper sa fii mai activa

Alina- ce activa esti, plina de viata
Olivette - mi-ai ridict moralul cand ai specificat despre caderea parului, mie imi cade ingrozitor de mult, am facut si poza, chiar vroiam sa va arat si voua dar m-am razgandit. Sper sa se opreasca si la mine altfel devin o mama cheala , Stefan mi-a zis ca ma iubeste si fara par
Kytana- merci de parola WAW, am vazut poze cu mame si copii superbi, chiar m-am delectat rasfoindu-le. Ar fi bine sa creeam toate album propriu, sa le punem numele care-l avem aici pt.a sti cine sunt in poza. Cand am timp o sa creez si eu...

Mirabela - imi pare tare rau ca treci prin astfel de momente, Natalia a avut doar nasul infundat si am crezut ca o iau razna. In perioada asta ii dau oscilococcin 1 tub de granule pe zi (dimi si seara), ajuta la imunitate.
Pe Stefan l-am dus la gradi., mai tuseste dar f.putin si e una care se rupe, nu mai face febra. Suntem pe Stodal sirop si ridiche neagra , am scapat ieftin de data asta.

Mi-a revenit si mie lapticul, eram cam necajita. Ii dau si acum completare dar nu mai mult de 60 ml.

Sa aveti o saptamana cu bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna, fete dragi! Nu am apucat sa mai intru, am fost mereu ocupata, fetele imi ocupa tot timpul si o data ce am pierdut ritmul zilnic, greu mi-a fost sa mai intru sa va citesc. Sunt abia la pag 11 capitolul anterior...

Doua vorbe din ce imi aduc aminte ca vroiam sa spun:

Am vorbit cu asistenta pediatrei despre Vigantol si imi recomanda sa il schimb tot la luna, nu la 6 luni cum scrie pe prospect, mai ales ca nu e scump. Normal, fiecare face cum vrea, acum 2 ani o pediatra mi-a recomandat sa il schimb o data la trei saptamani, alta la luna, iar pe prospect scria mai mult, dar nu mai stiu cat. E si ea mama de copil mic, are un an si ceva, asa face si ea. Mai bine asa, decat sa aveti probleme cu urme de rahitism, ca nu e de gluma. Stiu parinti cu copii cu asa ceva, oasele sternului evazate si nu mai stiu ce alte semne. O mamica avea casa de vacanta pe litoral si vara nu i-a mai dat Vigantol, considerand ca e soare suficient sa fixeze Ca in oase. Dar s-a trezit cu probleme, la analize iesea Ca ok, dar acesta nu se fixa, abia apoi a facut analiza vitaminei D3 si a constatat carenta acesteia.

Mai zicea cineva de mucegai, si noi am avut, dadeam cu Sano de doua ori pe iarna si gata, adica dadeam, dar incet incet se refacea. De cand au izolat blocul pe exterior (pe interior era izolat deja, dar nu era suficient), nu mai avem deloc . Am ramas cu o banda de umezeala in jurul geamului, adica dimineata gasim in jurul geamului picaturi de apa, dar e posibil sa fie de la florile tinute pe pervaz, desi umezeala apare si unde nu sunt flori. In fine, bine ca am scapat de negreala care se facea pe peretele din jurul geamului, ca tare neplacut era!

Of, nu mai stiu ce vroiam sa scriu... mai citesc putin din urma si poate imi amintesc vazandu-va postarile. Acum am zis sa incep cu scrisul, ca daca incepeam sa citesc, stiam ca nu mai apuc sa scriu, ca zic hai inca o pagina si tot asa, iar cand nu mai pot sta, inchid si gata.

Sper ca sunteti bine toate! Pupici tuturor!

Mergi la inceput