Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Am fost si eu tare harnica azi, Calin a dormit 3 ore dupa plimbarea de azi. M-am luptat cu praful, e jale cat de repede apare. Acum cu dermatita asta tre sa-l tinem la distanta. Acu vorbim de zor si ne mai obosim pt diseara.

Azi a mancat f prost, prin somn sau plimbat, of of ... Sta doar in picioare, doar asa nu maraie...

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Stella, am vazut ca a inceput votarea, nu ne dai link-ul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Lory, ai 2 fete superbe iar tu arati ca o diva, tu ce mananci de nu se pune deloc. Felicitari! Teo e extraordinara in rochita de dantela iar Lory e finuta ca o printesa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Kytana, ce familie frumoasa sunteti. Luke e asa expresiv si arata a copil cumiiiiinte, care nu o deranjeaza pe mami cu nimic si doarme tooooata noaptea legat. Am vazut si casutele englezesti . Nu am vazut burta cu care te lauzi , unde vezi tu kg in plus????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna seara, fetelor

Eu scriu mai pe seara, ca de obicei. Am tot citit comentarii pe aici si am intrat sa vad pozele nou puse. Niste copii superbi si niste mamici pe masura Am mai pus si eu cateva poze cu fetele; eu n-am curaj sa ma arat ca azi dimineata cantarul indica 79,9 kg(m-am ingrasat de cand am nascut ). Kytana, ce tanara esti!!! Ce copii sunteti amandoi De fapt toti 3. E frumos sa faci copii de tanar. Eu cand ma gandesc ca la 20 ai fetei mari eu deja voi avea 50...

Nu mai stiu cine intreba...maine e Intampinarea Domnului.

Tare rau imi pare pentru bebelusii bolnavi. Sa dea Dumnezeu sa-si revina cat mai repede. Noi avem programate pentru luni o serie de analize pentru cea mare, ca tot face viroze, enteroviroze, i se inflameaza amigdalele etc. Apropo, pt coprocultura se poate duce scaunul din ziua precedenta?

Va pup pe toate si va doresc numai bine. Ah, multumesc pt oferta, Kytana, sa aflu intai cat e transportul si apoi te anunt.

Noapte linistita sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

vai, fetele, nu mai apuc sa scriu... habar n-am cum trece timpul, ca nici mare scofala nu fac. Ce e sfant e iesirea afara in parc zilnic, in rest... cum bate vantul si cat de mare e lenea

Mirabela, ms pt parola. Poate am timp in week-end sa intru.

Stela, eu sunt ok sa se trezeasca noaptea des. poate-i e sete, poate vrea alinare. Eu imi zic: daca eu nu stau 3 ore fara sa mananc/ beau ceva, cum sa stea el? Plus ca am citit la mame cu experienta ca alaptat la cerere asta inseamna: la cerere, oricand. E ok
ai verificat umiditatea din casa, poate e aerul prea uscat. Eu am cumparat umidificator, ca am citit la niste fete ca aerul uscat provoaca nas infundat, si eu mereu eram cu nasul infundat noaptea si Stefan fornaia. acum e bine.

Dana, vaaai, ce meniu ai tu! inseamna ca esti slaba! auzi, salate seara si o ciorba la pranz! io-s , si noaptea mananc uneori. e greu tare!

fetele cu boboci bolnavi, va admir pt cum va descurcati! eu cred ca voi muri de frica prima data cand va face febra! parca ar tb sa-i fac bai cu apa calduta daca nu e mare. habar n-am. cred ca as merge direct la spital.

sa-l laud pe sarbatorit: azi a dormit de pe la 5 la 8 dim., nu-mi venea sa cred, ca el se trezeste cam la fiecare ora dimineata. apoi a dormit de la 9 la 10.45 si de la 12.15 la 14, la plimbare. n-a mai dormit mai mult de jumate de ora ziua de muuult timp!
acum s-a trezit din somnul de jumate de ora, il asteptam pe tati sa comandam sushi si sa papam tort.

pupici, sa aveti in week-end usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata fetelor!

Va las cate o cafea sau un ceai.
Ca niciodata ne-am trezit la 6.30.
Aseara a adormit la 22.30, ea care de obicei adoarme la 23.30-00.00.
Clar, culcatul asta "devreme" nu e pt noi!
La 6.30 era fata toata numai un zambet si-si invartea capul in toate partile. N-a m#259;i mers nici supt, nici leganat, m-am lasat pagubasa. Zic: hai sa-i schimb pampersul, daca tot ne-am trezit si o mai las asa pe intuneric, poate o apuca somnul repede. Cand sa-l schimb, facuse putin kk. Daca tot era treaza bine, hai sa o spal la chiuveta. Astept vreo 10 minute sa vina apa calda, nimic. Ok, las' ca o sterg cu servetele. Desfac pampersul din nou, facuse fata la kk de-i intrase peste tot! Ce sa mai sterg cu servetele! Am dat drumul la apa peste tot sa vina mai repede, am spalat-o si acum ne uitam una la alta.
Mi-am incalzit niste ceai si ea se lupta pe burta cu cate-o jucarie in fiecare mana. Sper sa o apuce oboseala repede si sa mai prindem niste somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

LML Mihnea-Bogdan! Anidaz, care mai sunt noutatile?

Oli, ce scumpa-i Maya! sper ca ati adormit iar intre timp.

Mirabela, cum faci salata de sfecla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Neatzaaa!

Carmen, multumesc de atentionare! Fetelor, uitati link-ul de votare: http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii%20editia%202&page=10

Toate burticile sunt super frumoase!!! Si brusc mi s-a facut asa dooor de Matei in burtica mea

Olivia, tu treaza de la 6.30? La cat s-a culcat Maya aseara?

Gabi, am avut pb cu mucii si fornaielile si am luat din supermarket un umidificator d-ala banal, de agatat pe calorifer in care pun apa, dar vreau sa zic ca-si face treaba bine. Daca nu si-o facea, investeam intr-unul performant. Am zis sa nu dam direct banii. Acum e nevoie sa-l aspir o data la doua zile, ii pun apa de mare in nasuc inainte. Oricum, nu asta-i pb lui de nu doarme, ca atunci cand doarme nici nu se aude respiratia lui, nu sforaie, nimic. Ma bucur ca Stefan a dormit asa bine! Si Matei a dormit bine azi-noapte, cu trezire la 23.00, 00.15 (aici a fost nitel plans, nu stiu ce a avut), iar apoi la 4.15 si 5.45 trezire finala. Dar aseara ne-am culcat la 20.30.

Dar sa va zic ce-am patimit aseara. Matei a devenit tare sperios. A venit un amic de-al sotului sa-l ia sa mearga la sala. Eu cu Matei in brate. A inceput amicul sa vorbeasca cu Matei, brotacul tot mai agitat, isi incretea barbita (asta-i mutrita lui super funny chiar dinainte sa planga) si a inceput apoi sa chitaie. Sotul, mirat, vine la Matei asa mai brusc sa-l intrebe ce are de-i asa plangacios, la care Matei, luat prin suprindere de sot, a tresarit si s-a pus pe un tipaaat, dar tipat d-ala de ziceai ca-l tai cu cutitul.... l-am luat repede in dormit, l-am pus la san, i-am vorbit... foarte, foarte greu l-am calmat. A dormit cu plansete si scanceli intre 18.30 si 20.00, cand s-0a trezit tare agitat, asa ca am zis sa-i fac baita, ca lui ii place tare mult, sa-l relaxeze, sa-l scoata din starea aia. Si s-a calmat baiatul. La 20.30 deja era la mine in brate adormit. Dar nu inteleg de ce s-a speriat asa, acum de dimi a tresarit cand am inchis usa

Si inca o chestia nasoala, a facut kk aseara si azi de dimi cu firicele verzi si ceva alb branzos... Ce-o fi??? Sun pediatra azi, sper sa-mi raspunda ca e wk.

fetele!

ps. Am intrat si eu pe gmail sa vaz pozici, dar nu le gasescMa luminati si pe mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Gata, am descoperit, nu stiu de ce nu mergea de pe calc sotului sa vad albumele, dar de pe al meu mergeee

Ela, am vazut ca ai votat, multumesc frumos Ce mai fac boboceii tai?

Mergi la inceput