Fiv Turcia - 2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Bravo Sultana! Asa sa fie! Mereu ma amuza in filemele turcesti alintul "viteazul meu"
Va pup pe toate fara exceptie!


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Va pup si eu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

si eu .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Da Nanne,poti sa ma treci pe listuta:
34 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 dr Ispasoiu,FIV 1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu nereusit,laparoscopie pentru extirparea trompelor iulie 2011,FET 1 dr Ispasoiu nereusit,FET 2 dr Chicea nereusit,FIV 2 reusit in Istanbul,Acibadem,dr Tayfun-Clara s-a nascut pe 30.11.2012
Cred ca si Tamys doreste sa fie pe lista,dar probabil ca nu mai intra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buna fetele!!!!

Fetele care sunteti in focuri va doresc multa bafta si sa veniti pozitivate la maxim din Turcia.... o sa va urmez si eu dar cred ca prin toamna, trebuie sa mai strang ceva banuti pana atunci.

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Bine ai venit alaturi de noi miky82.
Te cunosc din postari, ai fost pacienta dnei Predoi, daca nu gresesc.
Si eu merg in septembrie,deci poate ne sincronizam.
Aseara am transmis mail-ul catre otomani, am solicitat o programare pre-fiv in mai.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Multumesc Hatice!
Sunt pacienta dr Manolea, as vrea sa mai incerc inca un Et la Promed, iar daca nici asa nu reusesc poate in septembrie ne vedem acolo.
Este buna ideea ta de a merge la un control inainte, iau in calcul si varianta aceasta, tot in ziua 2 mergi la control, sau nu conteaza?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

..sunt un pic dezamagita..aseara am transmis mail-ul, azi primesc raspuns, la un interval de doar 12 ore!Un raspuns standard, chiar automat l-as numi.
Desi solicit in mod expres o consultatie, nici un cuvant din partea Semrei despre programarea mea.Nici urma de indicatie asupra zile de CM cand ar trebui sa ma vada medicul..
Mi-a cerut traducerea in engleza, desi am inteles ca voua nu.
Cum traduc eu toate analizele mele?Sunt fisiere pdf.Ma apuc si le insirui una cate una?
Apoi reproduc textual:"In cazul in care vi se recomanda preocedura de Fertilizare in Vitro", dragele meu, eu nu am cum natural sau prin IA,cum imi spune chestia asta??
Ma gandeam sa il pun in copia urmatorului mesaj si pe dr Tayfun.
A..mesajul contine lista de hoteluri si preturi, atat.
M-am cam desumflat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna Hatice!
Nu as dori sa ii au apararea, insa ar trebui sa va ganditi ca Semra are un anumit mod de lucru (poate trimite mesaje standard la inceput) si primeste zeci de mesaje pe zi, plus organizari/rezervari pentru hoteluri, transport la aeroport/clinica, etc.
Nu am tradus analizele, insa am facut rezumat...
Era un excel in care pe o foaie am pus analizele hormonale, pe alta, am pus tratamentele, plus o legenda a analizelor atasate - aveau denumire numerotata + pe scurt, etc. iar daca insista sa faci traducerea analizelor insereze text boxuri si pui denumire pe scurt eu tre' sa recunosc ca am mai facut la unele asa ca cine stie pe la ce clinci doream sa le trimit.

Nu rezolvi nimic daca ii scrii lui Tayfun si nu ai datele ok.

Am zis ca la o intalnire pre-FIV nu este necesara ziua - atat eu, cat si Qiao, am mentionat lucrul asta. Chiar s-a spus ca ar fi bine sa te duci in perioada ovulatie sa aiba ce vedea la eco

Pe de alta parte, asta sa fie singura problema, iar cand ajungi acolo sa fie totul struna.

A, e grav ca ti-a raspuns la 12 ore? Ca nu inteles asta. Eu am primit raspunsuri si dupa 3-4 zile, so...

Cat despre programare, ii scrii Semrei ca vrei sa il vezi pe Dr. in data x, la ora y, punct si daca nu iti raspunde, revii asupra acestui lucru.

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Mi se pare un raspuns transmis fara a citi mesajul meu.Eu am transmis mailul la ora 21, ieri, azi la ora 9 deja imi raspundea.
Mi se pare mult prea repede (oare le citeste noaptea, nu cred), nu a luat in considerare nimic din ce am scris.
Il voi traduce dar ma asteptam macar sa citeasca si sa inteleaga ca vreau o consultatie.Poate nici nu se poate cand vreau eu..

Mergi la inceput