Piersicute de iulie august (24)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fetelor, imi spuneti, va rog, daca de la otopeni mai circula spre oras 783-ul?
de asemenea, v-as ruga sa imi spuneti, daca stiti, cum se ajunge la spitalul marie curie (presupunand ca sunt in p-ta romana, de ex sau chiar direct de la aeroport). nu vreau taxi, fiindca si asa vad niste scoruri ciudate pe ruta timisoara bucuresti si retur (aproape 200 euro biletul de avion; acum vreun an erau bilete cu 100 euro). multumesc!

porumbita, momentan asteptam raspunsuri de la diverse clinici, dar intre timp vrem sa mai cerem o parere de la timisoara de la inca un dr si inca o parere de la bucuresti.
ioana, persoanele pe care le stii si s-au operat in israel ce afectiuni au avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Eu cred ca trebuie sa ma apuc sa port protectiile de silicon acuma la 6 luni .Are frumosul obicei de a ma musca.Alaltaieri mi-a dat sangele!Abia am putut spo alaptez din sanul ala.Si aseara ce s-a gandit draga de ea?Sa ma muste si de celalalt!
Cum o fi cand ii ies si aia de sus?

A doua masa diversificata cand se introduce?Adica eu legumele i le dadeam pe la 11.Fructe sa-i dau la urmatoarea masa?Sau sa mut legumele mai tarziu si sa-i dau fructe dimineata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Balanta, da, circula 783, vine cam la 30 minute si merge pana la unirii. De la unirii la marie curie poti lua metroul pana la brancoveanu, e direct de la statia piata unirii 1.

Cand vii? Eu nu as recomanda 783&metrou, e obositor si singur, nu mai zic cu copil mic. Taxiul, daca il comanzi, te costa aprox 40-50 lei pe ruta otopeni-spital. Te intreb prntru ca as putea veni sa te iau eu si sa te duc la spital, daca imi spui din timp cand vii. Nu e nicio problema.
La cine o sa mergi la marie curie? Te intreb pt ca si pediatra mea lucreaza acolo si pot sa mai intreb si pe ea, e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Buna dimineata si de la noi! Sa nu ne dati disparute.
Am avut cateva zile cu musafiri si agitatie, am sarbatorit-o pe bunica la 95 de ani. Ecaterina e al 23-lea stranepot al ei, cea mai tanara deocamdata.

Balanta, sa dea Domnu sa se rezolve lucrurile pentru Eric. Stiu ce inseamna sa umbli dupa pareri de doctori. Toata admiratia pentru tine. Esti o mama foarte puternica.

Si Ecaterina a mea a inceput sa "vorbeasca" foarte mult in ultimul timp. E alt fel de gangurit. Ca o conversatie, se uita prin camera de paca ar avea audienta si spune ea in legea ei. Asta bineinteles daca in camera e liniste, ca altfel sta si analizeaza.
Spune mereu "mememe" si "mamama" dar nu stiu cat e de voit, sau ca asa ii iese.

Trimit si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Balanta, are dreptate Iuli, e iegtin taxiul comandst, in nici un caz sa nu le iei pe cele din aeroport. Daca vine ea sa te ia, e super, daca nu, uite cateva nr la care sa comanzi taxi: 0219425, 0219444, 0219888. Eu cam pe astea le folosesc.
Cand vii? La Tarom am vazut ca pt inceputul lui februarie este 160-170 biletul. Ai la cine sa stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Vai Kimmy, si a mea a inceput sa ma muste, nu are niciun dinte dar are o forta...

Danett - sa iti traiasca mamaita si la cat mai multi stranepoti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Balanta, daca vii dimineata pot sa vb cu sotul sa te ia de la aeroport si sa te duca la spital.
Persoanele alea s-au operat asa: creier- anevrism cerebral intr-un loc unde nimeni altul nu s-a bagat sa opereze, alta pe miocard si alta la prostata - cancer. toti sunt super bine si am inteles ca interventiile sunt mai putin invazive decat in mod normal. Am uitat ca erau 3 persoane...
Daca vrei sa stai aici poti sa stai la noi, doar ca e mai greu cu plecatul in timpul zilei de aici ca stau in otopeni departe de bus si sotul e disponibil cu masina doar dimineata si seara...dar te primesc cu mare drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola si multu de cafea
Eu am baut una decaf cu lapte

Balanta no way autobuz si metrou.Cum au zis fetele faci comanda la taxi cobalcescu de ex( noi cu asta mergem) si iti dai intalnire la ceas.Tu iesi din aeroport si traversezi parcarea si o sa vezi unde vin taxiuri din oras.Alea acreditate sunt jaf la drumul mare.
Hai ca te-ai descurcat in It te descurci si la noi.

La Marie-Curie sunt niste rezerve facute de RM sau Medicover, nu mai stiu , unele sunt cu plata, altele fara, vorbesti si tu poate gasesti una disponibila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ana - m-ai amuzat cu pijamaua in oras. Oricum pp ca era vorba de saoleta din aceea :) Aia merge
Referitor la ochelari, Bianca mea a stricat o pereche de-ai mamei, a stat vreun an cu ei indoiti pana i-am dat comanda de altii. Sper Clara sa nu ii strice si pe astia ca sa nu mai scoatem inca 1000lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fetelor, nu mi-ar fi trecut prin cap sa il car pe eric prin autobuze/metrouri. ideea este ca dr a spus sa venim prima data fara copil (de aceea am intrebat de transportul in comun), doar cu analizele si in fct de ce vede il ele, ne spune ce e de facut. asa ca voi veni ori eu, ori sotul. inca nu stim in care zi, tre' sa vedem care ne pica mai bine.
iuli, ioana, multumesc de oferta, dar venind fara bb, e mai simplu.
oricum, ma bucur sa vad ca nu este scump taxiul.
iuli, este vorba de dr mihaela balgradean, sefa sectiei de nefrologie de la mc. pare f amabila si saritoare. de profesionalism nici nu mai zic, in opinia mea este cel mai bun pediatru nefrolog de la noi. pacat ca n-am descoprit-o mai devreme.
ioana, ai idee, asa cu aproximatie, cat o fi costat o operatie in israel?

Mergi la inceput