Lipsa apetitului sexual...

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

Am intrerupt pastilele de o saptamana si se vad rezultatele
Sunt ok acum...
Noi timp avem pentru ca fetita merge la gradi pana la ora 16 00,nu mai stiu cum se face dragoste noaptea,pe intuneric..dar ne acomodam asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariana_flo
La mine acasa, pe usa frigiderului am pus o figurina cu magnet. Cand figurina este in jumatatea de sus a frigiderului inseamna ca o sa am o noapte frumoasa , in restul timpului magnetul de pe frigider sta in partea de jos a usii. Acesta este semnul nostru secret, departe de privirile celorlalti membri ai familiei. Folosesc metoda de vreo 4 ani, de cand au aparut copiii in viata noastra si programul zilnic este extrem de aglomerat.

Imi si imaginez dialogul din dormitor la miez de noapte:
- Pai ...
- Pai nu?
- Pai cum?
- Pai, nu pusesi magnetul sus?
- Nu!
- ???
- Iarasi s-a jucat ala micu cu magnetii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui mariana_flo
La mine acasa, pe usa frigiderului am pus o figurina cu magnet. Cand figurina este in jumatatea de sus a frigiderului inseamna ca o sa am o noapte frumoasa , in restul timpului magnetul de pe frigider sta in partea de jos a usii. Acesta este semnul nostru secret, departe de privirile celorlalti membri ai familiei. Folosesc metoda de vreo 4 ani, de cand au aparut copiii in viata noastra si programul zilnic este extrem de aglomerat.

Imi si imaginez dialogul din dormitor la miez de noapte:
- Pai ...
- Pai nu?
- Pai cum?
- Pai, nu pusesi magnetul sus?
- Nu!
- ???
- Iarasi s-a jucat ala micu cu magnetii ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikol24

Am intrerupt pastilele de o saptamana si se vad rezultatele
Sunt ok acum...
Noi timp avem pentru ca fetita merge la gradi pana la ora 16 00,nu mai stiu cum se face dragoste noaptea,pe intuneric..dar ne acomodam asa

,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''


Ea:
- Auzi draga aia e luna?
El:
-?!!
Se uita buimacit catre geam
-Nu. E soarele draga!

Ea:
-Dar cat e ceasul?

El zapacit de-a binelea:
-15.55

Ea aruncandu-l cat colo pe jos:
-Aoleu! Copilul!

El ametit de la cazatura:
-Copilul?

Ea zburand spre usa in timp ce se imbraca:
-E ora 16! Copilul trebuie scos de la gradinita!!!

El aiurit:
-Si noi?

Ea uitandu-se peste umar cu gura stransa, suiera printre dinti:
-Maine iubi... maine...

Si iese val vartej....


....
Va continua....
maine desigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu una nu mai pot de invidie.ioi,cat e de mare!
deci, voi aveti timp sa si discutati???????
nu e ca la aplicatiile militare;inamicul a plecat din raza de actiune!

si deodata apare el, gata!
ca la alarma, te imbraci in cateva secunde si iesi zambitoriu pe usa. si numa ce aud din gura 'nealui:mami,da' de tze ai tricoul lui tati pe tine?

jur ca plec la .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Iarasi rad, de se uita cei din jur aiurea la mine Dar nu ma pot abtine, la cat de bine au scris Capcaunul si Marius.

Frigiderul si dulapurile noastre sunt toate cu magneti pe ele. Sigur am incurca magnetii, daca am folosi metoda asta Si cine stie ce ar iesi atunci.

Iar fiica-mea nu intra la noi in camera pana nu bate la usa si nu i se da voie. Asa sunt aici educati copiii. Si eu fac la fel cand merg la ea in camera. Si la noi nu se intampla doar noaptea, pe intuneric nici atat (avem lumina aprinsa mereu). In weekend mai "dormim" la pranz din cand in cand (copila stie lucrul asta si nu ne deranjeaza). Seara imi mai da sotul cu crema si ea nu intra atunci la noi in camera. Sau se uita la nu stiu ce serial, asa ca atunci avem liniste. Deci avem timp pt noi, chiar daca nu doarme copila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missdarcey spune:

Stiu ,... pe aia mici ii mai prostim ,dar ce faci cu parintii , ca am inteles ca locuiesc cu voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

eu una nu mai pot de invidie.ioi,cat e de mare!
deci, voi aveti timp sa si discutati???????
nu e ca la aplicatiile militare;inamicul a plecat din raza de actiune!

si deodata apare el, gata!
ca la alarma, te imbraci in cateva secunde si iesi zambitoriu pe usa. si numa ce aud din gura 'nealui:mami,da' de tze ai tricoul lui tati pe tine?

jur ca plec la .

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


- Bilete de calatorie va rog....
Vocea inconfundabila a nasului ma face sa zambesc. Ma ridic usor, ma caut in buzunarul de la piept si intind biletul.

Trenul ma leagana la trecerea peste un macaz. Ma uit pe geam si zambesc atunci cand zaresc padurea nesfarsita intinsa pana spre varfurile muntilor.

-Multumesc.

Preiau cu varful degetelor biletul compostat.

- Dvs? zice controlorul intorcandu-se spre un domn si o doamna asezati pe locurile din fata mea.

- Poftiti, zice doamna usor grabita in gesturi. Domnul care pare a fi sotul dansei nici macar nu schiteaza vreun gest.

Controlorul se uita pe bilete le composteaza si intreaba un pic mirat:

-Ma scuzati ca va intreb, dar nu ati fost tot dumneavoastra ieri pe acest tren?
-Ba da, de ce intrebati?
-Imi cer scuze nu as dori sa inoportunez insa nu stiu de ce retin ca ati fost si acum 5 zile, nu-i asa?
-Ba da, asa este, raspunse doamna si completa repede, am fost si acum 1 saptamana fix.
Domnul de langa dansa incepe sa zambeasca si ochii i se lungesc sclipind.
- In concediu? intreba controlorul usor ezitant fara sa spere la un raspuns.
- Nu tocmai, raspunse rapid doamna.
Si completa la fel de repede.
- Doar asa .. o iesire cu cortul. Stiti noua ne place natura.
- Desigur....raspunse controlorul dupa care continua.
- Vroiam defapt sa va sugerez ca avem oferte de bilete CFR cu reducere 30% daca tot calatoriti atat de des.
-Da? Nu stiam. Multumesc pentru informatie.

Controlorul inchise usa si vocea-i inconfundabila se auzi imediat in dreptul urmatorului compartiment:

-Buna ziua.... biletele dvs de calatorie va rog....

....

-Auzi draga, tu stiai de reducerea asta? intreaba usor doamna cu capul intors pe jumatate catre sot.
- Nu, de unde sa fi stiut?
- Auzi tu, ma gandeam ca daca tot mergem si saptamana viitoare din aia 30% sa-i luam si lui teroristu' o jucarie ceva, ca prea mergem si venim cu mana goala, ce zici?

Domnul aproba inclinand usor din cap si se afunda in citit.

Iar eu ma pierd in imensitatea padurii intinse pana hat departe spre varfurile muntilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Nu-i problema cu ei, fiecare are camera lui si se uita la TV Si nu sunt genul care stau si asculta pe la usi.

Edit : ca daca erau genul stresant, nu stateau cu noi. Oricum vor mai stam cam 1-2 ani si dupa se intorc in tara. O sa le simt lipsa atunci, dar ne vor vizita des. Am parinti ft de treaba, asta spre norocul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

marius, m-am inecat cu cafea din cauza ta


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput