Burtici cu stelute de iulie - august 2013 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Mihaela, multa sanatate iti doresc!
Adde, cred ca eu eram aia cu morfo la 18 sapt. sincer nu mai tin minte cand am facut-o in prima sarcina, dar am cautat pe net sa vad si am gasit ca se face intre 18-22 sapt. Nu am intrebat dr. Pai daca se face dupa 22 sapt, nu mai am atata rabdare si merg la o consultatie mai devreme, sa vad ce e.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Oana, sa-ti fie de bine cumparaturile! Ai mai vazut ceva interesant? Mie maine ar trebui sa-mi intre salarul pe card si poate dau o fuga si eu pe la Palas.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna fetelor!
Astazi nu am reusit sa ajung la munca.
Am mancat ceva aiurea cred si am ceva ce seamana cu enterocolita sau indigestie.
Oricum mi-am mai revenit fata de dimneata.
Oxana si eu stiu de morfofetala dupa 20 sapt. Ti-a zis medicul sa faci la 18?? Ai idee cat te costa? Si merci de aprecierea la "fostai Lele cand ai fost"


Elena & Denisa (26.10.2004)
16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Si eu am vb cu dr ca tot la 18 saptamani ma duc la morfofetala. Ma duc si la 22, nu-i nici un bai.

Elena, ce ai mancat? Si voma si diaree ai? Sa bei multe , multe lichide!!

La multi ani Bubulina!!



Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 15+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ma uit acum inca o data pe net si unele site-uri zic 18-22 altele 22-24 pentru morfofetala. Tre sa vb cu dr.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Pe mine m-a trimis la morfo la 22 spre 23 de saptamani. Si costa 550 RON la Regina Maria..

Happy_Ama 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

diana tin pumnii stransi si zic un Doamne ajuta pt azi la 15 cand mergi la TT(sper ca iti zic bine diana,esti cumva dana?)
noi am reusit sa mobilam camera fetitei, si am vrut neaparat sa fie cu paturi supraetajate, nu va spun cat e de incantata, caram acolo o parte din jucarii, farfuria cu ceva de rontait si stau acolo cu ea sa ne jucam impreuna, e cea mai buna investitie in casa noastra. am ceva emotii cand coboara pe scara de la pat, dar e f atenta, nu se grabeste la coborare.

mihaelafalt condoleante pt pierderea suferita, sa te aduni sa depasesti acest trist moment, relax la pat si cumintica. eu m-as duce sa ma vada cineva, e mult pana pe 12 februarie. sanatate multa.

bubulina sarcina usoara, sanatate si impliniri cat mai multe!

adde felicitari pt rezultatul bun, si mie dr mi-a zis ca pt morfologia fetala ne programam intre 20-24 s.

cat am scris aceste mesaje luuuungi, am mancat o farfurie uriasa cu salata boeuf incat cred ca arat cam asa , abia ma pot misca

ma pregatesc sa merg sa imi iau puiul de la gradi si am in plan sa mergem la o inghetata la mall, asa ca fetele. desi eram ieri cam necajita pe ea, m-a sunat soacra de la gradi sa-mi spuna, educatoarea le-a vorbit in cateva cuvinte pe intelesul lor, de marea unire, iar a mea mandra s-a ridicat si a spus ca s-a plictisit si vrea sa plece acasa. macar stiu sigur ca istoria nu se numara printre preferintele ei de viitor

va pup petoate de la A la Z si sa aveti o zi faina!

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Paula, tot tacamul. :)
Am reusit sa mananc doua felii de paine prajita si juma de cana ceai de menta.
Bine ca nu mai fac carare la baie.

Elena & Denisa (26.10.2004)
16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ele, nu mi-a zis dr. am citit pe net ca se face incepand cu 18 sapt, si cum eu le stiu pe toate , am zis ca atunci merg. O sa vb cu dr. sa vad ce zice. Sper ca nu te-ai suparat pentru commentul la poza, acum clar arati mai bine ca e bebe si nu se discuta. Dar abdomenul ala cu cubulete, mmmmmm, nu reusesc domle nicidecum sa-l obtin. Asa ca te-am admirat.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Oana, unde ai facut patul suspendat? Sau l-ai cumparat? Unul din motivele pentru care am renuntat la ideea asta, a fost frica sa nu-mi cada de sus. Ziua nu e o problema ca se descurca dar are obiceiul spre dimineata sa vina pe jumatate adormit la noi in dormitor. Si ma gandeam cum naiba sa coboare el somnambul pe scara.
Cel mai rau imi pare ca intr-un puseu de euforie i-am zis ca o sa-i fac un pat cu scari si cu tobogan si bla bla bla si tine minte. De fiecare data cand incerc sa-i zic de patut, ca o sa i-l dam lui bebe si lui o sa-i iau unul mai mare, imi zice daaaa pat cu tobogan si scari.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput