MRI la cap

MRI la cap | Autor: baicualina

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor!
nu mai stiu de cand nu am mai intrat si de cand nu am mai scris aici...imi cer mii de scuze si sa stit ca v-am dus dorul!

va urez si eu un an plin de sanatate! ca restul le faceti voi!

si ca sa nu mai lungesc vorba, vin sa va intreb si eu despre problema mea!ca pana ajung saptamana viitoare, miercuri, la neurolog simt ca imi pierd rabdarea! cateodata si imi vin tot feluri de ganduri urate in minte tot gandindu-ma cu ingrijorare ce poate fi....

e vorba despre un MRI la cap, dupa cum spune si subiectul!
L-am facut impreuna cu alte analize pentru inima, am avut niste palpitatii si am vrut sa facem investigatii in legatura cu asta...totul a iesit ok in legatura cu inima, forma, functii-am avut si 24 inregistrare -deci totul e ok!

doar MRI-ul a scos la iveala niste formatiuni relativ mici, care nu-si au locul acolo.
doctorul de la inima care a citit rezultatele nu a stiut ce sa-mi spuna si mi-a facut rezervare pentru miercuri dar pana atunci simt ca...
sunt vreo 4 sau 5 fiecare cat o gamalie de chibrit in interior...
ce ma fac???



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Poti sa scrii exact ce scrie pe interpretarea MRI? Adica cum a interpretat radiologul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Tonia Antonia mersi de mesaj
acum pot sa spun mai multe....

am ajuns la neurolog si mi-a spus ca sunt niste inflamatii care nu au nici o influenta asupra activitatii creierului insa care vor trebui supravegheate pentru ca in final se poate ajunge la MS -screloza multipla.

deci...acum pentru ca nu sunt alte simptome si nici nu am alt MRI din trecut cu care sa comparam situatia actuala, peste 6 luni voi mai face un alt MRI si vedem atunci diferenta.

pana atunci sper sa nu fie probleme....
nu stiu daca a mai avut cineva asa o situatie...dar oricum m-am linistit!

Multumesc pentru tot!
Alina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Alina, te rog sa-ti activezi optiunea de a primi mesaje private. Am ceva important sa-ti comunic. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Da, Corina am activat optiunea de a primi mesaje private!
sper ca nu e ceva foarte grav ce vrei sa-mi comunici!

Numai bine!
Alina

Mergi la inceput