Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**7**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Nu vrea sa accepte poza in nici un fel azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

LALI
Eu pap niste rahat. Au adus colegii de la turci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Neatza si de la noi...

Vreau si eu cafea..in vena va rog! Azinoapte a dormit Paco cu Noa, ca azi e liber, iar Noa a dormit prost, eu si mai prost, chiar daca eram in alta camera am auzit fiecare scancet, fiecare fasaitura de cearceaf. L-am dus pe Dani la scoala...ei inca dorm, eu incerc sa-mi ascund cearcanelele. lele.

lali nu poti trai viata nimanui, poti da sfaturi(care de obicei is privite chiorash), poti pregati unele lucrusoare(bine-ai facut) dar deciziile finale le ia ea (si incapatanarea ei). asa sunt unii oameni, oricat te-ai stresa pt ei, nu apreciaza, ba chiar mai cred ca le faci in contra. e greu, ca-i familia ta, dar eu de muuulte ori am ales sa tac din gura, sa ascult, si sa las sa treaca...apa multa, ca la robinet. de cele mai multe ori daca am vrut sa ajut/sfatuiesc si n-a iesit chestiunea bine, ba chiar am si luat-o peste bot, ca-i din vina mea si-a sfaturilor mele.

Eu pe-aici scriu telegrafic, dar in viata reala nu-mi tace gura nici sub apa. asa ca una din ´goal-urile´ pe 2013 este sa vorbesc mai putin, si sa fac mai mult. wish me luck

jade facusi placinta?

eu facui una buna buna buna adica negresa simpla, dar a iesit atat de moale si pufoasaaaa

cand ziceam ca incepem dieta aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Vin si eu la cafea!
Am inceput munca de la 8 si deja simt nevoia de inca o cafea Eu va invit la prajitura cu mere si nuca (facuta de mine )

Noi am fost la sanius in weekend, a fost tare frumos!

Lali, si eu cred ca e micuta si probabil speriata surioara ta. Te inteleg in lefatura cu faptul ca minte, doar dicutand cu ea poti s-o intelegi

Ma intorc la munca, revin mai tarziu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

neata,

lali, din pacate nu stiu ce sfat sa iti dau...cred ca pana nu se maturizeaza singura nu prea ai ce face...

bunny, si eu am facut ieri prajitura. eu am inceput o semi dieta pt ca alaptez...de vreo 2 sapt cred ca am inceput. sunt abia la -1 kg

am 57.5 si as vrea 53-54 kg...sa vedem daca ma tine.

am si vreo 3 nunti anul asta si vreau sa fiu gazela

eu azi vreau sa fac o varza calita. in we am facut protap de crap si tochitura cu mamaliguta
ma termina mancarea asta ca intru in pana de idei.
de unde ma sfatuiti sa imi iau haine de ocazie nu foarte scumpe?
am nevoie de o rochie unga si una scurta.
mie imi plac mult cele bluzate in sus

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Buna fetele si de la Timisoara

Lali ... nu stiu ce sfat sa iti dau in legatura cu surioara ta ...dar faptul k minte si pe mine m-ar scoate din sarite ...

Alayna ....nu merge NIMIC ...doar leganat si DA intr-adevar ma dor rau picioarele si spatele ...dar ce sa fac


Va pupacesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bunny daa , facui prajitura f buna , merci mult (ca n am mai apucat sa ti multumesc )
cu dieta .... o incepem , in curand

inutsa dar voi de cand v ati mutat in italia ? sau acolo ati stat mereu ? sunt confuzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor!!
o saptamana superba va doresc!!!!
Eu una sunt rupta de oboseala , am dormit tot we si tot mai vreu .
Vad ca ati fost active, bravo !!!
Eu una nu mai tin pasul , acasa nu prea mai intru pe net ca incerc sa petrec cat mai mult timp cu Iancu, si bineinteles ca nu imi iese tot timpul.

Si eu imi caut niste rochii de seara dar o sa fie fff complicat cu burtica.Cel putin cea care imi trebuie in iunie cred ca o sa o iau cu o saptamana inainte ca sa nu am vrou surpriza cu burtica.Chit ca mie la Iancu mi-au venit rochiile mele de seara si in luna a 9 a , bine vizibiil mai stramte .

Acum am inceput sa caut hainute pt botezul finutului , refuz sa ii cumpar hainele alea inutile de botez gen frac, sau costum de seara care oricum o sa zaca aruncate in dulap si o sa ramana imbracate doar atunci. Am gasit ceva la Next si cred ca o sa fac comanda , dar astept mai intai sa iau salariul .

In rest prea multe nu am mai facut , dar pe de alta parte ma bucur de perioada asta ,cred ca iarasi o sa o luam de la capat cu programul incarcat .

Vb de stimularea copiilor inainte de vreme, tin minte clar ca eram una din mamicile care se palngea ca copilul ei nu face nimic , dar cu toae astea a mers la un an. Si acum e in urma fata de multi de aici , dar sunt sigura ca la o varsta o sa se alinieze cat de cat toti.
Iancu se joaca singur, de multe ori realizez ca nici nu intru la el in camera decat o data sau de doua ori pe zi, sta el acolo si se joaca fff frumos, mai vine la noi cateodata si ne arata cate o jucarie dar nu ne lasa pe noi sa punem mana pe ea ci doar ne explica cum functioneaza si apoi fuge iar la el in camera.stiu ca sunt denaturata ca nu prea ma joc cu el, cel putin asa zic eu, acum sper sa nu aiba de suferit mult din cauza asta.
Asera am decis sa ne facm trupa , eu cnatam la xilofon si el la toba, chiar ne sincronizam , tati a zis ca o sa ne dea clar lumea bani doar sa ne oprim .

Eu inca nu i-am dat lui Iancu sa coloreze, pt ca am zis ca inca nu are varsta potrivita, mai astept macar pana la 2 ani, cel putin asta e parerea mea. Nici eu nu accept ideea de a mazgali peretii sau canapea etc. Si am observat ca daca nu ii lasi niciodata , dar niciodata chiar nu fac, daca ii scapi odata nu mai poti sa ii opresti.
De ex asa am facut eu cu cartile la Iancu nu l'am lasat sa rupa niciodata nici o hartie , nici macar un pliant, si acum daca gaseste cartea mea o ia se uita o deschide(normal ca indoaie toate paginile daca nu sunt atenta), dar nu rupe hartia. In schimb daca i-am dat odata un semn de carte doar sa scap de el, de atunci nu mai am nici un semn de carte, toate sunt molfaite si mancate la propriu.

Mama, iar m-am intins cu aberatiile mele
ma intorc la munca , v-am

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

salut

cine vroia Tom http://www.groupon.ro/deals/national/Sapiences/16623824?nlp=&CID=RO_CRM_1_0_0_27&a=1923

Anca, foarte buna idea cu hainute de la next, sutn foarte bune si eu as prefera asa :)
rochii de graviduta faine gasesti aici http://www.mamaboutique.ro/search/apachesolr_search?filters=tid%3A14

Eu cred ca e bine sa le dai voie sa experimenteze si sa ii inveti ca anumite lucruri nu se permit. la mine functioneaza.
Da, rupe unele carti, dar e normal, ei asa exploreaza.
daca ii dai o carte care se poate rupe (nu cartonata, cum sunt ok pentru varsta lor) tb sa iti asumi riscul sa o gasesti rupta :D

O carte foarte faina. e 15 ron de la teora. O recomanda
http://www.youtube.com/watch?v=xItIhgU_TnM&feature=youtu.be

Arpopo de nervi si magneziu. si eu am avut ieri o priza de nervi de aveam impresia ca o sa imi explodeze capul
am citit aseara acest articol si acest paragraf a fost revelatia necesara, ca astazi sa fiu foarte calma :) http://alexcreste.blogspot.ro/2013/01/o-mica-vacanta.html
" ... nervii apar doar cand ai asteptari diferite de realitate, in rest nu exista. Asadar e posibil sa nu ai suficienta rabdare cu copilul doar cand te-ai astepta sa adoarma devreme, sa adoarma neplimbat, sa doarma mult, sa nu planga, sau cand te astepti sa citesti tot news feed-ul din FB :)), sa iesi in oras, sa faci o baie. Eu nu am astfel de asteptari, de aceea nici nu ma enervez si nu ma deprim. A, si spre deosebire de acu 3 ani, acum nu ma mai stresez pentru un viitor pe care nu-l pot banui. Ce dileme infantile din categoria drobului de sare aveam atunci... "Daca acum adoarme doar leganat la 5 kile, trebuie sa-l dezvat cumva, pentru ca peste un timp nu voi mai putea"."

Sa aveti o saptamana frumoasa !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Toate postarile mele sunt asa albastre? :))

Mergi la inceput