Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Chuny

Agale, agale - si tu nu te īntrebai cānd īncepe si plimbarea?



io ma rugam sa adoarma calu' de tot cand a traversat o foarte mica alee alcatuita din dale de pavaj, am avut senzatia ca-s de-a dreptul in galop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Copila e mult mai bine, merci Mihaela :) sper ca si a ta e bine acum
Zapada e sperietoare mare nu e decit un plug de zapada si ala e mai mult pe la aeroport ( glumesc dar nu prea tare :)
Am scapat de doua ori ca prin urechile acului cind au patinat niste tiruri pe banda mea pe autostrada :( ca unii nu se gindesc ca iarna nu-i ca vara si se dau cu peste 100 pe gheata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:



Ce frumos! Buna idee cu spusul ceva dupa, dar sa lasati mereu Homeland-ul!

Acum am ajuns, tot n-am net la servici, a cazut tot... s-au cumparat lucrurile necesare dar admin-ul e in vacanta. Deci nu stim nu cind vom avea net, ci nici cind vom mai deschide vreun calculator, nu merge nimic si avem atit de mult de lucru... iar multe sint acolo, inchise in cutiile alea care nu mai merg.

E o perioada grea la servici, iarna si frigul (e geeer! vor fi -28 fara alti factori... cu ei nu stiu unde se va duce cifra), lipsa soarelui... ii deprima pe baietii mei. Rau de tot si medicamentele nu-si mai fac efectul. Nu prea ai ce sa faci pentru ei, miine gatim salata Salata Poienita la atelierul de bucatarie, nu cred ca voi reusi sa fac altceva cu ei saptamina asta... poate duminica un film, dar in interior. Si a venit unul nou si tinaaar... of, e crunt destinul lui, tot imi vine sa bat citiva adulti, numiti de ei insisi, fara drept, parinti.

Altfel... nimic nou. Avem competitie de patinaj vineri, ambele fete, simbata e ziua stilpului casei si sinte si invitati si la o alta petrecere, pentru copii, care incepe cu piscina... Deci, da, sint libera... imi iau si eu ultima zi de la sarbatori, ca atunci am tot lucrat.

Serialele alea... voi le vedeti la televizor? Ma duc sa ma ocup de trupa si dupa aceea vin sa va mai citesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

rall, nu vreau sa fac epilare cu laser, am o "pasarica"
plus ca prietena mea chiar e pansament pe suflet, mi-i draga de mor, e atat de frumoasa si inauntru si in afara!

calarie, si eu am facut calarie cat a facut Andrei. Daca ati citit pe blog stiti ca Andrei a facut calarie, dar am oprit cand a fost aruncat de cal a doua oara... el si acum imi reproseaza ca l-am indepartat de cai, dar eu am avut cosmaruri luni de zile...
pentru fetele ce vor sa calareasca pe o plaja, banuiesc ca stiti, sunt 2 stiluri de calarie. Cel britanic, in care te tii cu genunchii de sa, asta e tot, si cel western, in care ai la sa chestia aia in fata, manerul ala, de care poti sa te tii cand tii haturile.
aici e un sport de fete, ma rog in Canada, baietii merg la hockey iar fetele merg la calarie.
eu am reusit sa merg in trout,(cred ca asa se scrie) nu am incercat galopul (diferenta e de ritm, trout e in 3 timpi, galop e in 4)

friiiiiig!
la noapte o sa fie ffffff frig... dar nu frig ca laQuebec, totusi frig!

mi-am cumparat poseta noua sambata. Mama ce mi-a placut, gri, cu compartimente... ah.... s-a stricat manerul dimineata. M-am dus la magazin si mi-au schimbat-o. Sper asta noua sa tine, dar e alt model si nu sunt f incantata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


ce-mi place titlul:)

Adela, o carte faina, ce te tine cu miinile lipite de ea e L'homme qui aimait les chiens/omul care iubea ciinii, nu stiu cum s-o fi tradus titlul in romana, scrisa de Pandura, despre asasinarea lui Trotski.



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Neata! O cafea in casa noua!
Si eu treaba rau saptamana asta. De terminat vreo doua lucrari la job.
Acasa in sfarsit am negociat sa strangem pomul de craciun azi.
In rest... astept vara si concediul la mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

neatza! Si eu la cafea.

Azi am numai doua ore de curs, sa vad cu ce sa imi ocup dupamasa, poate vine prietena mea prin oras (am o prietena romanca aici, de varsta mea, cu un bb de 9 luni, e o dulceata de fetita!) sau stau si citesc articolele filozofice...

Sa aveti o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Eu aseara/azi-noapte m-am tuns. Singura.
M-am saturat sa ma duc la coafor si sa le explic alora ca vreau DOAR sa-mi aranjeze parul, nu sa ma tunda, dar pas, zici ca vorbeam singura. Asa ca m-am tuns. Si azi-dimi colegele m-au laudat si mi-au spus: ce frumos ce-ai tuns! La cine/ce coafor mergi? Asa ca, sunt happy.





Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sint -23 si se simt ca -27! Brrrr!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

neata de la minus 19 feels like minus 22

un ceai cald dau si eu (ori mai bine zis Starbucks, mama ce m-am snobit cu starbucksu asta)

sa-ti fie de bine tunsoarea, dana-vio! io nu am apucaturi de astea, am o tipa la care ma duc acasa si ma dichiseste cu vreau eu (mai bine zis cum vrea ea, ca nu se ia tot timpul dupa gargaunii mei, si bine face)

Ana, sa caut si io cartea aia, dar va zic ca m-am facut o lenesa, tare bine citesc de pe telefon, mi-I lene sa car carti dupa mine pe autobus...

nelia, bafta la concursuri la fete si la multi ani in avans stalpului casei! Sa fie de beton si sa reziste pentru inca vreo suta de ani!

Mergi la inceput