Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Janis vine e la ce cred eu?



www.janis.ro/" target="_blank">nu stiu ce zici, vine?




Vine!!

Eu astazi am venit pe un ger acasa! Mie imi place iarna, imi place gerul, ma simt bine in aer rece. Insa cind bate vintul in Canada e criminal. Astazi imi venea sa pling pe strada, aveam turturi la gene.

Trupa doarme, sotul e la kendo, eu incerc sa fac un afis pentru un atelier de lectura cu un mouse care sare ca nebunu' in toate directiile pe sticla... geamurile-s inghetate si simt vintul din casa... dar eu beau gin cu apa tonica, lamiie si maslina verde (ultima din borcan si ascult ceva ce ma incalzeste. Incalziti-va si voi:




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Neata! Eu tot cu cafeaua.
Am avut 3 zile de primavara si era cat pe aci sa ma obisnuiesc. Azi e naspa rau... lapovita. Asa nu m-as fi trezit dimineataaaaaaaa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Si eu la cafea!

Azi plec ACASA!!!! E tot ce conteaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

tu pleci acasa, eu stau acasa

ma pregatisem sufleteste sa gasesc cand ma trezesc zapada si prapad. (inca) nu-i, dar daca mintea mea era setata pe lucru homebased, nu ma mai scoate nimeni din casa.

adica ma scoate - pe la pranz o sa dau o tura prin zona, ca trebuie sa-i iau mamei tigari si sa i le trimit prin curier fir-ar sa fie de orase mici (si oameni fara chef de munca, presupun, ca nu-mi dau seama ce s-a intamplat). ceva discutii intre distribuitori si vanzatori, probabil, si momentan nu se mai aduce LM in tot orasul

numa' tigari nu ma asteptam sa trimit. am zis c-am atins apogeul acum vreo 2 ani, cand am trimis tot prin curier... betisoare pentru frigarui avea mama niste prietene invitate la cina, si voia sa le impresioneze cu ariciul facut din ananas (cereti detalii daca nu stiti ce-i). pana atunci il facuse cu scobitori, dar ma palise pe mine revelatia ca-i mai comod cu bete de frigarui rupte-n jumatate, ca nu te chinui atat de mult. era octombrie sau noiembrie - cand s-a dus mama la magazin sa intrebe daca au, i-au recomandat sa vina la vara asa ca le-am trimis rapid prin curier

si daca tot trimit colet, ar trebui sa-i iau si niste ceapa murata, ca n-a auzit Mediasul de asa ceva si mamei ii place mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Eu am laborator de la ora 13. Cultivam celule :).

Apoi plec acasa. Dar sunt euforica de buna dimineata, parca as pleca acum. :)

ceapa murata nici eu nu am auzit.

Trebuie sa ma gandesc ce sa gatesc maine si ce dulce sa fac. Dulce cred ca va fi salam de biscuiti. Mancare, ceva idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

ceapa murata nici eu nu am auzit.



o fi de mai multe feluri, nu stiu exact, eu de aia mica-mica vorbesc, asa ca www.ecuisine.ro/retete/compoturi-conserve/ceapa-murata-otet" target="_blank">asta

pies: intra pe FB, ca ai o invitatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

ah da...din asta am vazut si aici in Suedia, noi am luat usturoi murat aici. Ceapa asta se numeste aspargic parca?

Intru acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

n-am idee care-i momentul in care arpagicul devine ceapa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

neata!
tot frig asa ca dau inca un ceai!
si ma vait de o durere de cap...

nu e arpagic, e pearl onion, o "natie" de ceapa, asa, mai posh!

e bine ca e vinery, nu e bine ca am sedinta de la 3:30 la 4:30! mama ei de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

M-a palit un somn (decompensare dupa o lucrare grea predata)... ma duc sa mai pun o cafea.
Bine ca e vineri.
As vrea sa fac o friptura de vita. Ceva idei sa iasa frageda si buna? Nu ca s-ar supara Zara (cainele) sa mestece mai mult la ea... dar parca as vrea si eu o bucatica...
Si ceva idei de citit? Sau filme sau ceva, orice pe we?

Mergi la inceput