Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


eu tot ce inteleg din programul ala de tirgu-mures e ca pe la inceputul lui august as bea o cafea cu mianna in zona:)

so, aici unde am fost erau -26C, mai frig cu vreo 4C decit la noi, pentru ca-i munte. v-am zis ce mult imi place la oamenii astia ca si atunci cind te-ar stringe de git, zimbesc frumos si politicos pina-n virful unghiilor ? si-si pregatesc bataliile in spatele perdelelor:))

Mihaela, si eu asa imprumut cartile, dar circuitul e la nivel de oras (ma gindesc ca exista totusi si optiunea cu distante in anumite situatii); mi le rezerv pe site-ul bibliotecii de cartier si ei ma suna cind apar.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Hai sa va spun cum se combina la noi munca cu distractia. S-a facut un comitet social nou, pentru angajati, nu pentru rezidenti, ca pentru ei avem multe programe si activitati. Din care fac si eu parte de doua luni. Si discutind noi, am ajuns la concluzia ca muncim prea mult, prea mult stres, prea multa incarcare psihologica si ca avem nevoie de relaxare. Si tot cautam solutii... Deocamdata am gasit una pentru pauza de cafea de la ora 3. Care e de un sfert de ora, dar o data pe luna va fi de 30 de minute (pentru care se sta un sfert de ora peste program:) Insa, in acea jumatate de ora ne jucam si mincam (usor, sanatos, dar specific). Participarea obligatorie!

Asa ca, miercuri, ne-am adunat cei care lucram in ziua respectiva si ne-am jucat. Am mincat brinza si fructe, am baut ceai si cafea. Am facut doua grupe, un cosulet cu biletele pe care scria cite ceva, iar noi trebuia sa imitam pentru grupa noastra si ei trebuiau sa ghiceasca. Grupa care a cistigat a avut cite un cadou micut, o cutie mica cu ciocolata.

Nu ne imaginam ca poate fi atit de amuzat, eu fac jocuri din astea des cu copiii acasa, fac si cu baietii de la munca, am facut si la stagiu... altele, nu neaparat asta. Insa nu m-am gindit ca poate fi atit de relaxant si intre colegi. Am ris cu lacrimi si am descoperit la unii colegi adevarate talente de actor. Ce mai, ne-am tachinat, am ris, am discutat cu colegi cu care nu vorbisem niciodta pina acum, care sint in alte departamente, in afara de un simpu hi sau bonjour.

Mi-a placut, mai facem, acum trebuie sa gasim activitatea pentru 20 februarie. Idei, orice e binevenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana asa era si la noi, mereu. Numai pe net imi rezervam cartile. La noi functioneaza perfect prin email, asa ma anunta.
Dar la nivel de oras nu putem vb ca la mine in oras, pe insula adica, e doar o singura biblioteca. Unde nu gasesc aproape nicio carte ce imi trebuie mie pentru scoala, pentru ca nu exista facultatea asta pe insula. Aici in Kalmar sunt doua, dar carti de specialitate sunt numai la biblioteca facultatii. Chestia asta cu adusul de oriunde e mai noua...dar m-am folosit de ea de cateva ori, cand nu a fost necesar sa imi cumpar cartile. Pe majoritatea le-am cumparat ca sunt carti de specialitate si am nevoie si mai departe de ele probabil...dar asta de ex e din domeniul geneticii iar eu n-o sa muncesc niciodata in domeniu (cred, asa zic acum ).

Dar de ce sa te stranga de gat????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Bun, deci o dupa-amiaza cu verisoara, doua zile de sauna... restul sint detalii. Drum bun! Sa nu uiti costumul de baie si manusa.


stai ca n-am precizat - toata povestea se va desfasura incepand cu 18 februarie

pana atunci e Clujul toata saptamana viitoare, apoi inca un Cluj la mijocul saptamanii care urmeaza si cum spuneam, Clujul n-are sauna... dar are un concert cu Ada Milea la care merg cu o prietena draga

si mai are Clujul si "Janis la stuf", un bar fain cu atmosfera gen Vama Veche - sa vad daca resusesc sa ajung si acolo intr-o seara. de preferinta una cu folk. mult folk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

nelia la multi ani jumatatii tale, nu mai stiu cand ai zis ca e ziua lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

tot io . nelia am si eu un portret facut de cea mare a mea, mi l-a facut cadou anul trecut. Cand ma duc acasa ii fac o poza sa o vedeti si voi. Abia astept sa vad cum te vad copiii tai.

Pana atunci pun si eu un alt portret facut de cea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s
Pana atunci pun si eu un alt portret facut de cea mare.



pai pune-l cat ne mai tii in suspans?

hai ca intr-un final am vazut avatarul ma asteptam la o poza in galerie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Nelia, deci joaca e program impus, da? Fain asa... Mihaela, ce sistem minunat pentru imprumutat carti!
Io tot rasnesc variante. N-am reusit sa terminam finisajele interioare in casa si tot ma framant cu ce sa incepem cand o fi... ca bani de toate n-o sa fie deodata. Momentan ne-ar trebui parchet si apoi mobila (dulapuri, rafturi) la etaj in dormitorul nostru si pe holul de sus. E jale acum acolo, ca dormitorul e si atelierul meu iar holul e si camera de calcat . Livingul de jos (finisat) e si biroul sotului. Bucataria(mare) e si dining. Viitorul dining e inca nerenovat, nemobilat si functioneaza ca depozit, tot depozit e si in pod unde intind rufe. Copiii si mama au camerele ok, numa ca nimic nu-i definitiv deocamdata. Ca as muta-o pe mama in locul feciorului si fecioru in pod daca l-as finisa (pe pod nu pe fecior) si pe sot cu biroul la fecior in camera si as face una livingul si diningul si as lua eu livingul actual mare si luminos ramas numai pentru sufletelul si activitatile mele Da n-am bani pentru toate acu , asa ca ma bate gandul sa amenajez doar dormitorul si sa-l urc pe sot acolo... da n-o sa vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

mihaela, nu ma dau in vant dupa Amanda :(

nelia, si noi ne jucam la servici' :)
la micu' dejun citesc toti ziaru' ... hmm ... mai discutam ce scrie pe acolo, da' pe mine ma cam plictiseste chestia asta, asa ca iau ziaru', deschid la horoscop si ii iau pe rand, le citesc - sunt doar cateva randuri si ... aici incepe veselia :) le interpretez sexual! a devenit foarte popular jocu' asta :) am, n-am chef, musai sa interpretez.
la pauza de masa, rezolvam rebus
vinerea, ne turam si invitam la prajitura, de cele mai multe ori de casa. in timp ce servim prajitura, da' asta nu e regula, ne jucam cate ceva (uneori doar radem): intr-o vreme ne jucam sa descriem o carte cu max zece cuvinte si ceilalti sa ghiceasca. sau film. si dupa ce ne-am ghiftuit, jucam ping pong din ala rotitor, in juru' mesei (ne-am achizitionat o masa de ping pong si o avem in depozit)
sarada o puteti juca si cu desene in loc de mima

si io vreeeaaaauuu la Cluj!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

nelia!!!! ma bucur sa te vad
chiar asa mi te imaginam, da' nu chiar asa de zambareatza :))

Mergi la inceput