Fluturasi minunati 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, stiu e naspa cand esti la mijloc...eu zic ca secretul e sa te faci rea, ca sa-ti stie de frica si soacra si barbatul si sa stea cuminti......, glumesce naspasa fii la mijloc si nu poti da sfaturi cum sa o rezolvi..
roxy si eu am dat la examene ....de mi se luase, lumea petrecea sambata seara , eu invatam, dar inauntru sufletului am un sentiment misto cand trec un examen, de multumire...( cum ar zice barbata-miu... tot tocilara ai ramas )
eu sincer am preferat Maria sa mearga la gradi la jumatate de program ca si ea dormea 3 ore acasa, gradi era in centru si tb s ao ia cineva, noi nu ieseam de la serv mereu la 4.30 cand tb sa o luam pe ea...asa o lua bona la 1.30 dupa pranz, o pune la somn, statea pana veneam noi, statea cu ea cand era bolnava, in vacante.... etcEu aveam toti bunicii cu mine dar munceau toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, maine dimi du-te la shopii... ca-ti trece sigur depresia...si poate-ti vine si vreo idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

o alta idee: un restaurant cu camera de joaca pt copii sau o pizzerie si angajat un personaj/animator.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



exact, asta mi-ar place. un local cu camera cu tot felul de jocuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Roxy, eu nu te-am contrazis...am zis asa ,ca si completare la spusele Laviniei pt a-i serba ziua lui Lucas acolo. Iar cu privire la ”cotidian„. Noi nu mergem zilnic...uneori saptamanal,alteori la 2 saptamani. Asta in functie de ce timp avem. Si da, pentru Eduard este o iesire din cotidian pentru ca nu face acelasi lucru zilnic...respectiv sa mearga la spatiile de joaca. Il vad ca este foarte vesel ,jucaus si incantat cand este acolo ...acasa se mai plictiseste,in parc la fel. Nu am zis-o cu suparare, ma repet.


Eduard Andrei 02.04.2011



nuuu, dar n-am zis-o nicicum...pur si simplu am zis si eu pararea mea. a sunat nasol? n-am vrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelorrrrrrrrrrrr mi-a ajuns rochita pentru nunta surorii mele!!! Sunt mega happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

azi n-am mai mers pe jos, s-a trezit cata prea tarziu ca sa mai ajungem la timp pe jos si sa mai fie si timp de stat in parc. Am mers cu masina si am stat mai mult in parculet. Ah ce dor imi e de primavara !!!

yasmi, noi vom face acasa. La noi spatiile de joaca sunt scumpe, plus ca cer minim 10 copii (ma rog..10 meniuri platite), iar noi avem 7 copilasi cu tot cu ai nostrii, plus parintii copiilor, fini si poate bunici, cam 10-14 adulti. Ne depaseste bugetul. Acasa as face probabil cu jumatate din buget, dar ramane deranjul...asta e..nu le pot avea pe toate Vom face sambata, iar eu lunea urmatoare incep serviciul

miki, sa-mi spui si mie cum reszolvi problemele de genul asta. Si la mine vor aparea..ca o sapt vo sta cu mama si una cu soacra......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally si cum este rochia? hai arata-ne-o si noua. eu sunt topita dupa rochii, imi place sa le studiez

ailed stiu ce zici cu examenele, si eu eram super multumita si ma simteam tare bine cand le luam. mai ales daca erau si grele. dar nu mi-e dor imi place asa fara scoala, fara invatat, tocit. vreau sa merg la serviciu sa stau linistita nu sa ma supuna aia la tot felul de examene streante. pai n-am derptate?
bun program ai avut la Maria. si eu tot la program scurt o sa o dau pe Anastasia.

madutza cu mama, soacra.. sigur o sa apara conflicte, n-are cum sa nu apara...dar trebuie facut cumva sa fie bine, sa fie toata lumea multumita.
ce fain ca faceti acasa, voi aveti si spatiu. as face si eu acasa ca nu mi-e de dezordine. doar cat este sa facem curat...iesi si mai ieftin... dar parca totusi as si iesi undeva...nici nu stiu exact ce vreau

Anastasia asa mamoasa este zilele astea...de vreo saptamana asa...vrea numai la mine, numai in brate...toata ziua 'bate, bate', cateodata nu vrea nici la buni, nici la tati....ai vostrii fac asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, sunt in perioada aia nasoala a lunii si nu am starea necesara sa ma imbrac, sa pozez. Dar, poate iti pun un link cu rochita mult astaptata. Sau mai bine descarc pozele de pe Fb si le pun pe Picassa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am pus 2 poze cu rochita pe Picassa. Astept pareri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

hop si eu la ceas de seara
azi nu am mai reusit sa intru ...defapt cam asa se intampla daca nu deschid pc ul inaite sa se trezasca A apoi nici ca o mai fac...ca ma dispera numai calare pe el ar sta...
imi e ca nu scriu la fiecare cate ceva , dar v-am tot citit in ultimul timp si ma bucur ca in linii mari sunteti bine...
imi pare rau ca tu Miki nu reusesti sa ii dai de cap otitei lui V. din ce te-am citit are acelesi simptome cu avea si S a mea...excepite fiind otita....eu zic sa mergi si pe partea asta cu alergia....zic ca si la el e 99,9%..cauta un medic bun si urmeaza o schema...sa stii ca pe undeva si dr.aceea pediatra a avut dreptate cat ti-a zis ca face otite ca el rceste des...dar V nu raceste asa des ..insa daca e alergic la ceva i-l poate inflama pe interior si in acelasi timp sa-i declanseze si o rinita care nu trebuie sa -i curga si in exterior..se formeaza si se scurge in urechi si in gat....

Iasmi si Mada sa va fie de bine vacanta...am vazut poze pe fb...cu voi...defapt cu mada doar 1/2
Felicitari pt Lucas!....ce conteza ca l-ai mai dus in mediul de la gradi cate putin....Si cu inscrierea lui I te inteleg.....crezi ca meniul tau e bun la iesitul din butoi???....hm eu cred ca ma afund mai rau..ma ingras si mai si si ....
apropos de slabit ..reusisem si eu vreo4kile..cu niste tincturi si un detoxifiant +un contol la apa si ce papam....dar le-am pus la loc..bine ca nu era sunca de pe burta cred ca doar apa din tzatze si bulane ca bietele tzatzici au ramas si mai mici...am si un stil cand ma ingras..pe ele nu pun nimic
Mada tu ce tii acum ...tot dieta pe cafe ne-ai dat-o si noua??

eu zic de luni ..de luni ..da care luni nu stiu..plus ca ma imbolnavesti si tu ,Ailed cu tinutele alea de pe fb....moama cand vad jeansii aia pix si tocurile alea..si apoi cand ma uit la cundul meu..in loc sa ma apuc de dieta ma deprim

pt Cata care a mers pe jos..si A e pasionata,dar sper cand vine vremea de iesit cu carutul sa mai imi stea in el
azi spre rusinea mea nu am iesit afara....
iar am avut o zi ''furtuna''...m-am apucat sa framant niste minciunele in ideea ca le las la odihnit fix 1h cat era timpul sa-i dau annei sa pape si sa le prajesc cand doarme ea..da ce a mai dormit..cred ca e a 2a zi din ianuarie cand nu mai imi doarme ziua..daca nu sunt imediat pe receptie cand zice hai a nani'' nu mai reusesc sa o fac sa stea in camera/patut si sa doarma nici cum...sper sa nu capete un obicei din asta ca ma termina....cei drept era cam 13 cand a cerut ea si eu am zis sa mai trag putin de timp....dar vroia si la nani ca o mai certasem eu....pai cand am framantat numai dracii a facut....mi-a varsat cutia de lapte pe jos..a scos painea din sertar si a rasturnat-o..iar firimiturile s-au facut terci cu laptele....cu ci okii sa pun ingredientele-n robot..ea imi ia si un iaurt si-l varsa si pe ala pe jos
zici tu Iasmi ca e L nazdravan ,dar nici cu A nu imi e rusine...si la era merge vorba aia..nu inseamna da si invers....pai atata imi trebuie sa-i zic ca nu mai fa aia ca mai rau face....trebuie sa o iau cu lugu lugu si nici asa uneori nu reusesc..doar cu ridicatul tonului..si acum vad ca ii pla e si asta..ca ma simt luata la misto cand zice'''hai cipa mama''=hai tipa mama
fiinca am ajuns la A sa zic si eu ca vb destul de multe si de bine..adica chiar daca poceste cuvinte tot sunt de inteles...si vb neica...dar am obs.ca numai acasa turuie..in deplasari e cand timida sau cand vine cineva la noi...ce am mai obs. asta dupa ce a zis Mada cum face ex cu Cristi cu tinutul limbii....si A tine limba sus sau nu imi dau seama cum..ca multe ii ies cu ci sau shi...sau nu stiu cum sa zic..nu-l zice pe r..dar e haiosa ca are un accent de moldoveanca...''dutii di icia'' iasii pacii anna''
eu sunt ff multumita de ea cum a evoluat ..atat doar ca acum nu prea reuseste sa mance cum o facea in urma cu ceva timp..nu ma lasa sa-i dau eu..adica cum facem inainte aveam si eu si ea lingurita si manca alternativ...vad ca ea parca se plictiseste sau enerveaza repede si gata o da in joaca..a inceput sa bage mana si in castronul cu mancare si in iaurtele...se vede ca a slabit..sau unde s-a mai inalta,ca i se vad si coastele..off....as puteo declara cea mai slaba dintre fluturasi..nucred ca are mai mult de 10kile...sper sa le mai aibe si pe astea

Mergi la inceput