Buburuze de mart-apr 2013(15)!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eva ce burtica tuguiata! Nu te-ai ingrasat mai deloc! Super!
Pe mine ma tot dor picioarele! Vad ca la stangul am tendinte sa fac varice. Mi-am luat ieri lioton gel si mi-a dat mama o crema ft buna din elvetia antivarice. Trebuie sa ma fac cat de des pot. Nu am avut astfel de probleme la prima sarcina si mama nu a avut, bunica din partea tatalui avea varice, dar ea a avut 8 copii si pe tata l-a nascut la secerat, adica acolo au apucat-o durerile(nu-i de mirare ca avea varice). Doamne ca noi suntem niste regine, fata de cum erau femeile inainte.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Va pup fetelor
felicitas, danina, katy, liza multumesc mult de aprecieri
mara-i, ziua mea este pe 15 martie ca si a ta si m-a intrebat dr. daca vreau sa nasc de ziua mea...dar am stabilit data pe 11 martie...ca sa fiu acasa cu ei pe 15...acum sper din tot sufletul sa ajung pana pe 11 cu gemenasii...
AMR- 45 de zile


31+ gemeni
Clexane 0,6 , Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa
AMR 46 zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Da noi ne gandim la Anastasia. Este nume crestin si inseamna inviere in greaca, taticul printeselor mele fiind de origine greaca, avem si nume grec, deci va suna bine unul langa altul. Plus ca este numele unei strabunici de a lui, iar cum la prima fetita am pus eu numele, la a doua asa e frumos sa-l las pe el.
Plus ca cel mai probabil se va naste in postul Pastelui, sau in apropiere si postul are in vedere Invierea lui Hristos, deci Anastasia va fi numai sa fim noi sanatosi sa ajungem cu bine acolo.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Felicitas si eu am avarice, tot pe stangul, in sarcina au devenit f.proeminente. Cred ca nu voi mai putea purta fuste decat cu dresuri colorate. Eu il mostenesc pe tata, cred ca ma paste operatie.
Aseara nu puteam dormi din cauza refluxului gastro-esofagian, am baut zeama de cartof crud si asa m-am linistit. E groaznica la gust, dar decat sa nu dorm toata noaptea.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Si mie imi place Anastasia la fetita. Aveam in minte multe nume de fete. La baiat ne-a fost f.greu sa ne gandim, mai ales ca avem numai baietei in neam si multe nume sunt deja luate.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

felicitas ai ales nume super frumoase si deosebite : Miriam si Anastasia

31+ gemeni
Clexane 0,6 , Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa
AMR 46 zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Eva felicitari ptr grasanei si Doamne ajuta sa ajungi la data de 11...dupa tonusul pe care il ai sigur vei ajunge unde vrei tu (aici ma refer si la fetita). Imi plac mult si numele baietilor, dar si pe cel ales ptr fetita...super. Cat despre kilograme, unde sunt domle ca in afara de o burtica tuguiata nu vad nik. Dupa ce nasti sigur o sa te intrebe lumea daca-s ai tai:))

Io ma scurg incet incet din scaun...mi-e somn desi am dormit bine azi noapte, dar se pare ca ar mai fi incaput, mai ales cand am vazut ploaie si frig la orizont, mi-as fi pus plapuma pe cap.

O zi scurta va doresc! SI weekend placut ca de obicei nu prea intru in weekenduri.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si30+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Mai vroiam sa adaug ceva: Danina - Doamne ajuta sa iasa cum iti doresti! Esti o curajoasa!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si30+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eva, arati minunat, eu zic sa participi la concursul de miss de pe DC pentru gravidute, ai sanse reale mai ales ca ai si niste poze minunate. Chiar ca nu te-ai ingrasat mai deloc, doar pe burtica cred ca sunt cele 20 kg, surplusul o sa se topeasca repejor dupa sarcina.
Vroiam sa te intreb de mult, ai gemenasi pt ca ai facut tratament (stimulare ovariana, FIV...) sau asa a fost sa fie?
Scuze daca sunt indiscreta, daca nu vrei poti sa nu raspunzi.


29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Danina am urmarit reportajul, foarte interesant.
Doamne ajuta sa fie natural! Mult mai usor dupa aia. Cel putin asa mi-au zis mamicile cu ambele experiente, chiar daca au avut nasteri naturale grele, au zis ca tot natural a fost mai bine. Oricum ai sanse mari pentru ca ai deja la activ o nastere naturala.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput