Buburuze de mart-apr 2013(15)!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Pity si noi tot Tudor vrem pt baiat. Am primit hainute de la cumnata mea si arata f.bine, i-am mai luat si noi, dar nu multe. Le-am pregatit si acum tot timpul le scot si le pup

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu, soacra din fericire nu sta in Bucuresti. M-am gandit ca Anna cu 2 N o sa fie cam problematic dar nu-l pot convinge pe sot sa-l scriem cu un singur N. Asta e, o sa zica si ea micuta de fiecare data Anna cu 2 N sau prezinta actul de identitate si gata. Varianta actuala la care ne gandim pentru al doilea nume este Patricia.
Pe mine ma termina de ras gandul ca daca as numi-o Ruxandra ar rade toata lumea in perioada cand ea nu il va putea pronunta pe R si va zice ca o cheama Luxandla .
Sau sa fie RR-ita cand va creste si sa zica ca o cheama Rrrruxandrrrra
Tehnic vorbind daca stau sa ma gandesc putin numele in sine nu-i urat dar mie nu imi spune nimic deosebit, nu ma atinge la corazon cum s-ar zice. Si singurele 2 persoane pe care le cunosc si care poarta acest nume nu sunt prea ok. Una din ele, o fosta colega de generala, era cea mai timida si mai timorata si mai tocilara persoana de pe fata pamantului. Cealalta e un soi de ruda de-a sotului (parintii lui au botezat-o), si e o fiinta dubioasa rau ... a fost angajata la un video-chat...

29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

mie imi place mult numele tudor cra, cra, cra. nu poate fi diminutivat, doar Tudorica si atunci ma invinetesc de nervi, insa doar o colega de la gradi ii spune asa.
pe nazdravanul meu il cheama tudor stefan.





aura, mami lui Tudor 09.09.2010 si Ioana 29 saptamani + 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ce tare, si noi daca am fi avut baiat tot Tudor l-am fi numit. Sau Vlad. De fapt toate variantele ramase erau Damian, Iulian, Adrian, Paul, Robert, Tudor, Vlad, Alex si Stefan.


29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Pity, ce tare cu numele. Eu mi-am dorit ca pe bebe sa-l cheme Vlad Alexandru insa sotul meu parca era posedat cand auzea de Vlad. Dupa discutii, liste, voturi nenumarate am ales varianta Tudor Alexandru si amuzant e ca numele de familie e Stefan.

Piscotel, eu o sa nasc cu dr Nestianu.

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Emilia, esti haioasa cu soacra. Desi cred ca nu e deloc amuzant sa stai in "mijlocul evenimentelor".

Legat de zodii, eu nu cred in "acuratetea" descrierilor. Eu sunt Pesti, iar din ce povestea Emilia cum e prietena ei, nu ma regasesc deloc. In schimb parca o descria unu la unu pe prietena mea, care e zodia Balanta. Daca ma luam dupa zodie, nu ma maritam deloc (cica Pestii si Gemenii nu se inteleg)... iar de incapatanare... sunt convinsa ca pustoaica va fi super-hotarata si incapatanata, nu de alta dar are cu cine sa semene (amandoi suntem caposi).

Cu privire la recoltarea de celule stem, si noi am decis ca mai bine investim banii in altceva pentru bebe. Ne-am documentat, am vorbit cu medici (inclusiv cu medici care au facut transplant de celule stem)... si toti ne-au zis ca e o masura mai mult pentru psihicul parintilor si in beneficiul firmelor care se ocupa cu asta.

28+ Bebe Tereza

Love is all around...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Vad ca suntem deja 3 fete care o sa punem numele Tudor baietilor.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Fetelor, apropos de scris gresit numele - numele meu e Elizabeta, scris cu "z"; nu pot sa va spun de cate zeci de ori in viata mi-a fost scris gresit cu "s", inclusiv in buletin, ca sa nu mai vorbesc de clinicile unde nu imi erau gasite analizele sau programarile. Deci am hotararat ca fetitei sa ii punem un nume care sa fie greu de gresit. Ulterior mi-am dat seama ca si aici poate fi loc de interpretare - numele ales este Teodora, si o sa fie intrebata daca T simplu sau Th . Alt criteriu dupa care am ales a fost numele de familie, care incepe cu "Co" - deci exclus Ilinca, Anca, Bianca etc.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Referitor la medicul cu care urmeaza sa nastem - eu nasc la Medlife cu Popa Mirela. Doar ca azi, cand am fost la control, m-a intrebat cum planuiesc sa nasc - i-am raspuns ca as vrea natural, mai ales ca nu exista nici un motiv sa fie altfel (cel putin pana acum). A stat, s-a uitat in calendar, intr-un final mi-a zis - a, pai eu o sa fiu putin plecata de pe 11 pana pe 17, dar o sa fiu probabil aici cand aveti DPN Am vrut sa o intreb daca la ea toti copii se nasc fix cand e data estimata, dar m-am abtinut. Mi-a zis ca lasa inlocuitor pentru cazul in care nasc mai devreme, si oricum n-aveam chef sa intru in polemici, ca doar nasc la spital privat si ma gandesc ca se gaseste intotdeauna vreun medic care sa aiba grija si de mine.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Buna seara burtici dragi
va dau si eu "raportul"
eu sunt ok, Aris avea aprox. 1.600 gr si Aron 1.500 gr. la eco de 30 sapt...yupii ...si de acum sper sa creasca 200-300 gr. pe sapt fiecare, ca le dau papa bun Clexane 0,6
am stabilit data nasterii !!! cezariana ofcourse : 11.03.2013
adica la 37 sapt si vreo 3 zile si sper din tot sufletul sa ajung pana acolo...este ok la 37 sapt pt. sarcina gemelara..
deci mai am 46 de zile si voi fi MAMA !!! happy maxim !
nasterea va fi la Regina Maria in Baneasa cu dr. Silviu Predoi, am facut contractul cu maternitatea de anul trecut de la inceputul lunii decembrie ( ca am beneficiat de discount pt. contract incheiat inainte de 25 sapt. de sarcina)
in rest ma simt bine, am 20 kg in plus, care s-au "distribuit" frumos si m-au facut sexoasa si voluptoasa...hahaha...pun poze pe Picasa sa imi vedeti burtoiul tuguiat ...sa nu va speriati de el
fetelor care faceti Clexane, am fost la medicul de familie, mi-a dat reteta pe 2 luni si mi-a spus ca de la 01 martie nu se mai da Clexane compensat la gravide ( pana acum am luat comp. 100%), deci aveti grija sa va luati daca puteti retete pe 2 luni...
va trebui sa-mi mai fac infectii cu Clexane 2 sapt dupa ce nasc si gata...yupii !!! ca devenisera un mod de viata injectiile astea si eu experta in a le face
am recoltat si eu culturi col (sper sa iasa bine)
am facut analizele si sunt ok...doar d-dimerii sunt mari 1.021 ...
eu voi recolta celule stem si tesut , ca Regina Maria unde nasc au propria banca celule si pot plati in 10 rate fara dobanda...iar la cum evolueaza lucrurile in domeniul cercetarii in medicina poate se vor descopri multe "minuni" in anii ce vor urma si e bine sa fie acolo in depozit...mai ales ca voi avea 2 copii si vreau la sfarsitul anului sa ma apuc de treaba sa mai fac si o fetita...sper eu...am si numele pregatit...ARIEL..ca sa dea bine cu numele fratilor ei: ARIS & ARON
am facut si injectiile cu Dexametazona : timp de 3 sapt fac o injectie cu 2 fiole de 4 mg/ pe sapt....
pe langa NoSpa 80 mg/ 2 tablete pe zi , iau acum si Scobutil/ 1 pe zi...functioneaza...nu am aproape deloc dureri de burta...iar contractii nici atat...
va pup pe toate cu drag si pe fetele noi


31+ gemeni
Clexane 0,6 , Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa
AMR 46 zile !!!

Mergi la inceput