Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Fetelor, tot vreau sa va intreb, voi aveti probleme cu tenul? De vreo luna am tenul ff uscat, nu mai stiu ce sa-i fac sa-si revina, nu stiu daca e de la sarcina sau de la frigul de afara. In general am tenul mixt chiar gras.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Rodica si eu stiam ca daca sangele nu este rosu aprins atunci nu trebuie sa te sperii. Nu poti sa te invoiesti de la servici?

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_1981 spune:

Neata Delia,
am aceeasi situatie, aseara am observat 2 firicele de sange rosiatic. M-am speriat si eu si am vorbit cu doctora dimineata si m-a trimis la ecografie. Am la 13.30. Intre timp mi-au venit si rezultatele la dublu test si mi-au iesit ambele cu risc <1:10.000. Deci aici m-am linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maitrey, ai mei 16,21 si sper sa scapam si noi asa usor ca ai tai parinti ....

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Doxy, eu am tenul uscat de fel. Si nu am observat vreo modificare la el. Pt tenul meu uscat eu folosesc demachiant Roseliane si crema Tolederm Riche de la Uriage si apa termala Avene (combinatia asta in fiecare dimineata si seara pt mine face minuni)

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Betty, sa-ti traiasca copii! Ar trebui sa te dau exemplu colegei mele care zice ca nu indrazneste sa mai faca un copil ca baiatul ei are 9 ani.
Ama, merci de raspuns! Si eu folosesc doar dermato-cosmetice, dar nu-mi explic ce s-a intamplat cu tenul meu. Merci de pontul cu apa termala, eu am una de la vichy, de care am uitat.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Din pacate nu pot pleca de la serviciu, nu azi.

Referitor la ten si mie mi s-a mai schimbat, dar eu folosesc crema cu vitamina E care ma ajuta foarte mult, hidrateaza bine.

viitoare mamica 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Voi v-ati luat haine de gravide? Eu trebuie sa dau o tura prin magazine ca deja nu mai pot.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Eu mi-am luat in sapt a opta o salopeta pt ca eram foarte balonata si ma deranjau pantalonii mei. La o pereche de pantaloni mulati le-am scos elasticul. In rest am bluze baby doll, ca mie-mi plac dintotdeauna.

viitoare mamica 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Rodica, eu mi-am luat capsule de vitamina E si vit A uleioasa si mi-am facut masti, dar nici o imbunatatire. Ma dispera, se cojeste efectiv pielea. Mi-am luat o crema ieftina de la gerovital, ceva hidratant si ma dau din abundenta seara, sa vad daca merge. Aseara m-am dat a doua oara.

16+

Mergi la inceput