Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (16)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Mony, e si mai bine daca iei preventiv

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Doxy da, sunt in targ noi l-am inscris azi pe pitic la gradi si am niste emotii de zici ca merge la facultate

unidanad cel mai probabil pe bebe l-ai simtit! ai mei amandoi au stat pe pozitie de la 16 saptamani. e prima data cand aud de sus/ jos asta nu prea vad un temei medical...

Ele no-spa ai voie 240 mg pe zi adica 3 de 80 mg. daca dupa un nos-ap nu te lasa poti adauga si supozitor uscosin.

eu tocmai am mancat o budinca de orez cu multa vanilie. nu suport mancarea gatita carnuri, etc. no, in felul asta nici nu am pus decat 1 kg pe mine



-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 11 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdav spune:

Buna! Sunt Magda, data nasterii 09.04.1980, UM 24.11.2012, DPN 31.08.2013, nu stim inca ce culoare va avea caruciorul nostru!!!!!
Mergem la domnisoara doctor Carmen Cruceanu in Bacau.
Toate cele bune tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Legat de oscillo, eu ii dau Dorei preventiv cate un flaconel de 2 ori pe zi cu 15 min. inainte de masa sau la o ora dupa masa. Iar in cazul in care esti bolnav daca bine retin din prospect se pot lua 3-4/zi, dar trebuie sa citesti prospectul ca la faza asta nu retin exact.


Stefania 15+ si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Happy ti-am trimis un PM.
Ma duc sa citesc din urma ca vad ca ati fost harnice nu gluma.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Fetelor, multumesc ca m-ati linistit! Recunosc ca sunt usor panicabila ... pentru ca am asteptat bebele asta atatia ani ... si nu as vrea pentru nimic in lume sa se intample ceva ... Parca inca nu ne vine sa credem ca este o minune in burtica! Abia saptamana viitoare ar trebui sa merg la gine pt morfofetala (cred ca asa ii zice), dar tare ma tem ca nu mai am rabdare si trag o fuga la dr sa vad ce si cum!

Sunt ok acum ... am stat linistita ... poate e si agitatia de la job, ar trebui s-o las mai moale!

11+


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Rodica scurgerile maronii inseamna o sangerare mai veche care acum se scurge. Teoretic nu e motiv de ingrijorare dar ar fi bine sa afli de unde provine macar sa previ sau sa tratezi cauza daca se poate si sa iei tratament daca e cazul.

Unidanad asta cu nascutul la 8 luni e un mit pe care l-am mai auzit si eu si mi se pare o tampenie, eu sunt nascuta la 8 luni si sunt bine cu toti neuronii intacti. De intorsul la bb am auzit care s-au intors si la nastere dar sunt cazuri rare, teoretic daca nu s-a intors pana acum slabe sanse sa o mai faca ca nu mai prea are loc.

Cris suna dr vezi ce zice si pana atunci ia un nospa, magne b6 mai e bun pt relaxarea musculaturii si progesteronul. si multa odihna la pat, uneori rezolva mai bine decat medicamentele.

Ana bine ca esti bine si a trecut totul. Pupici sa nu se mai repete.

Mony in functie de ce vrei sa il iei scrie pe prospect. Preventiv eu luam un tub pe saptamana parca, dar nu am mai luat de mult asa ca s-ar putea sa gresesc.

Betty nu te alarma ca si eu mai aveam zile cand ma invineteam rau. Ai prins o zona mai puternic vascularizata.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Bineinteles ca la mine ca intotdeauna si dupa modelul primei sarcini, cand am mai multa nevoie de liniste si intelegere izbucnesc scandalurile in familie numai bine sa ma dea peste cap. Asa m-am saturat, azi m-am certat cu mama de am ajuns un pachet de nervi acasa. Noroc cu sotulache care ma ajuta si in casa cu treburile ma sustine si moral ca altfel de mult o luam pe campie.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

multumesc dragi mamici pentru informatie. Am citit prospectul,dar am zis sa va intreb pe voi ca stiti mai bine cum se ia in sarcina. Pe prospect scrie cum se ia pentru adulti si copii,dar nu pentru gravidute

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Ca sa aduc iar in discutie situatia spitalelor din Romania,si alegerea noastra la ce fel de clinica sa nastem,la stat sau privat.
De curand am auzit un caz la o maternitate privata din Constanta. O graviduta a nascut la 35 de saptamani,nu stiu detalii despre nastere,doar ca a doua zi dupa nastere starea copilului a devenit grava si l-au transferat la un spital de stat din Constanta. Dupa transfer timp de o saptamana cand starea copilului se tot agrava ,mama se lupta cu conducerea spitalului si cu doctorii ca sa-si poata muta copilul. Daca nu reusea sa ia legatura cu Raed Arafat,nu-si putea muta copilul. Prin intermediul acestuia a reusit sa-si mute copilul in Bucuresti si acum este bine.
Prin urmare in care clinica sa mai avem incredere?
Eu sincer sunt ingrozita.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 15+

Mergi la inceput