Lace-Bichon Havanez. Vizita la crescatoare.

Lace-Bichon Havanez. Vizita la crescatoare. | Autor: KittyMummy

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor

Am fost astazi in vizita la crescatoarea de Havanezi pentru a-i vizita cainii si a vedea ce credem despre Havanezi cand ii vedem fata in fata in realitate Vizita a fost minunata, nu am cuvinte, imi va ramane mereu o amintire superba Ea are vreo 10 Havanezi si un Ciobanesc Belgian care ii protejeaza pe Havanezi Cand am mers in curtea cainilor (separata de restul curtii) ea a dat drumul cainilor din custile lor (fiecare caine avea propria lui cusca mare) si au alergat toti la noi, au sarit pe noi, latrau, ne lingeau, erau asa de scumpi si dulci
Ea are de vanzare doi Havanezi mai mari, Dante,un baietel de 9 luni si Lace o fetita de 3 anisori. Noi am interactionat cu amandoi cainii sa vedem cu care ne intelegem mai bine si amandoi sunt niste adorabili, dar...Lace a fost mult mai dulce Lace sarea intruna pe noi, ne lingea, alerga in jurul nostru, voia in brate, cand o luam in brate ne pupa, apoi se ducea sa se joace cu ceilalti caini, apoi 1 minut mai tarziu venea inapoi la noi sa ne pupe si apoi iar fugea la ceilalti caini si tot asa, a fost extrem de iubitoare si afectuoasa si blanda Dante in schimb ne-a cam ros degetele si ne-a cam ignorat, mai mult se juca cu ceilalti, nu prea venea la noi ca Lace
Crescatoarea a supravegheat interactiunile dintre noi si a spus la final ca noua ni se potriveste mult mai bine Lace ceea ce am simtit si noi
Totodata a spus ca Lace e obisnuita cu pisicile si le respecta si nu le fugarest/raneste si ca ea crede ca Lace se va intelege bine cu pisicutele noastre
In cele din urma a ramas ca socrii mei o vor vizita de asemenea pe Lace ca sa vada crescatoarea cum se inteleg socrii si Lace impreuna si daca totul merge bine intre socrii si Lace, noi vom deveni noii parinti a lui Lace Saptamana asta vom tine legatura cu crescatoarea si weekendul viitor ne intalnim cu ea si posibil si cu Lace la un concurs canin de conformare/frumusete, vin si socrii cu noi sa o cunoasca pe Lace si daca totul merge bine plecam cu Lace acasa sau o luam ziua urmatoare dupa acel concurs
Saptamana asta ne pregatim intens cu mancare si accesorii pentru Lace, crescatoarea ne-a dat liste cu ce trebuie sa cumparam si sa facem deci se pare ca ea, crescatoarea este inclinata sa ne-o dea noua pe Lace din moment ce ne-a dat atatea liste

Lace este superba, este creme/beige/blonda deschis culoarea graului, are blanita moale, matasoasa, catifelata, este dresata si este incredibil de dulce si blanda. Crescatoarea ne-a spus ca Lace este unica in Australia/Noua Zeelanda si in intreaga lume pentru ca parintii lui Lace nu au avut impreuna decat pe Lace si fratii/surorile ei si de atunci nu au mai avut pui niciodata deci sangele parintilor lui Lace nu se mai regaseste in alte generatii mai tinere. Iar fratii si surorile lui Lace au fost dati toti ca animale de casa, Lace fiind singura care a devenit campion australian in rasa ei si singura care a avut pui. Lace a avut o singura data pui dupa care a fost castratata. Istoria ei o face unica, deosebita, speciala, pe langa faptul ca este atat de afectuoasa

Lace are Pedigree, este de rasa pura Havaneza. Parintii ei au fost din Marea Britanie amandoi. Bunicii ei au fost din Finlanda, Ungaria, Marea Britanie si Ungaria din nou. Strabunicii ei au fost din Finlanda, Finlanda, Marea Britanie, Ungaria, Olanda, Canada, Ungaria si Ungaria.

Speram ca totul sa fie bine si sa o luam noi pe Lace deoarece ne-am indragostit de ea iremediabil

Oricum la inceput va fi o perioada de proba in care o vom avea pe Lace, cam 2-4 saptamani si crescatoarea ne va suna saptamanal sa ne intrebe de Lace si cum ne descurcam si sa ne dea sfaturi si daca totul merge bine in perioada de proba, Lace va ramane a noastra pentru totdeauna Doamne ajuta!

Socrii sunt si ei fericiti ca ne luam caine, soacra este chiar foarte fericita, abia asteapta, ea adora animalele ca mine si sotul meu si mama mea

Sper sa revin cu vesti excelente despre micuta adorabila Lace

Pe curand si toate cele bune tuturor


Mamica fericita de pisicute alintate, fericite, mieunatoare si torcatoare, Daisy (20.01.2012.) si Gracie (31.03.2012.)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si pozele, pozele de la intalnire unde sunt ???


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Din pacate nu am facut poze Nu am fost pe faza, am fost si noi emotionati si cu o mie si una de intrebari in cap, nici nu am luat aparatul foto cu noi Acum regret, au fost intr-adevar niste momente magice

Oricum nu cred ca am fi putut face poze. Mai mult ii mangaiam pe toti, sareau pe noi, ne rodeau de degete si haine si ne trageau in jos spre ei si crescatorea vorbea cu noi mult mult de tot, ne povestea despre toti, despre cum a ales ea rasa asta, despre istoria lui Dante si despre istoria lui Lace, sfaturi, ne punea intrebari, si noi o intrebam pe ea, i-am aratat poze cu pisicile noastre si cu casa/curtea noastra, nu cred ca am fi avut timp de poze. Plus ca nu era sigur nimic, eram inca la faza de interviu Poate ar fi fost nepoliticos sa scoteam aparatul foto sa facem poze la cateii ei cand ea nici nu stia inca daca ii place sau nu de noi In orice caz, am uitat din cauza emotiilor
Nici acum nu e 100% sigur ca noi o vom lua pe Lace, depinde si de socrii cum se vor intelege cu Lace si ce va crede crescatoarea, oricum din mesajele ei pare sa fie cam 90% sigur ca o vom lua noi pe Lace. Plus perioada de proba daca o trecem cu bine, deci nimic nu e 100% sigur, nu putem decat sa speram si sa ne rugam ca se va intampla ce va fi cel mai bine pentru Lace, in interesul ei

Daca/cand o luam acasa ii vom face mii de poze desigur si cum am timp voi pune niste poze si aici ca sa o vedeti cat este de dulce

Eu am citit mult de Havanezi, de 1 an ma tot documentez despre ei si nu am fost extrem de surprinsa cand i-am intalnit, s-au comportat ca la carte, sa spun asa Doar ca senzatiile in realitate pe care le-am avut nici nu se compara cu momentele in care citeam despre ei. Realitatea a fost mult mai dulce
Dupa aceasta intalnire cu ei, eu recomand cu caldura si pasiune aceasta rasa tuturor! Este superba, minunata, afectuoasa, dulce-dulce, o ador

Mult succes tututor celor care sunt in cautare de caini/pisici/animalute, va doresc sa va gasiti animalutele perfecte care sa va insenineze vietile cu gingasia si poznele lor haioase

Pe curand si toate cele bune tututor


Mamica fericita de pisicute alintate, fericite, mieunatoare si torcatoare, Daisy (20.01.2012.) si Gracie (31.03.2012.)

Mergi la inceput