Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *457*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Hai ca azi sunt fresh, dau eu cafeaua

Si la noi a nins din nou , putin ce-i drept, asa ca nu e nicicum , abia astept sa vina vaaaaaara !

Silvi, da' chiar asa ,duceti de acasa lenjeria de pat ?


Simonapro,
sanatate multa va doresc !!


Ramona, wow ce a trecut timpul, a crescut Natalia

Iulia e bine, e acasa, incearca sa revina la normal



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete dragi...
la noi ieri s-a mai topit din zapada spre seara a inceput sa ninga iar iar peste noapte a inghetat si tot orasul e patinoar...mai putin strazile principale pe unde circula autobuzele si microbuzele.

Azi ,ca de obicei am dus bitul la scoala si ca niciodata in clasa era sora colegului nou(ieri venit in clasa-tigan) care inghesuia una din fetitele din clasa.A lasat-o in pace cerandu-si scuze ca a confundat-o ...i-am spus tigancusii ca nu-i corect ceea ce a facut caci exista inv si prof carora sa le spuna ce nu le convine nu sa-si faca singuri dreptate.Bogdi mai are in clasa copii din aceasta etnie ,din acest an ,dar niciunul nu a agresat pe nimeni si nici nu a venit cu fratele bau-bau.I-am spus doamnei invatatoare ...dar tot sunt ingrijorata caci se poate repreta si eu nu-s acolo sau ca asteapta vreun copil in afara scolii.

O zi buna va doresc.
PS: acum am vazut pozicile..sa-ti traiasca puii Ramona ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

astazi am plecat de acasa in mare viteza si am uitat rucsacul crinei. asa ca azi nu are nici schimburi, nici pijamale, nici fata de perna...sper sa nu se murdareasca.



Noi nu ne skimbam la gradi, decat la somn (ii ducem pijamalutza). Dar fatza de perna!? Trimiteti fata de perne de acasa?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 36+ cu


si perna e tot de acasa. iar fata de perna se schimba saptamanal sau cand ai chef/nevoie. prima data nu i-am dus perna pentru ca acasa nu doarme cu perna dar daca toti copiii aveau perna a trebuit sa ne conformam. si e o mare intrecere cine are fata de perna mai frumoasa. acum avem doua noi, una cu ariel si una cu tom si jerry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

dodo, sa scapati repede de virusi si la noi e o schimbare cu doamnele la gradi, adica au ramas cu o singura doamna, cealalta fiind si directoare nu mai are voie sa fie si educatoare. asta cu care au ramas e cea exigenta. ele lucrau ceva de genul politistul bun/politistul rau. si cea care a ramas acum e ala rau oricum eu sunt mai multumita de asta. acum i-a inscris la un concurs de desenat.

cred ca lipsesc mai multe fete> monn, olga, alexandra...si nici anca si ilinca nu sunt atat de prezente pe cat as vrea eu. hai, toata lumea la raport!

bebe, multumesc pentru pontul cu cartea de la libertatea. am citit aseara si ne-am distrat cu piticul nas si drept urmare azi a plecat la gradi cu doua veverite. pana sa citim aceasta poveste nu s-a jucat niciodata ce ele.

simona, multa sanatate! sper sa remediati repede problemele

ramona, am admirat o frumusete de fetita. si seamana f tare cu Stefan. sanatate si voua



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Ramona:azi dupa ora 17 pana seara tarziu si maine la fel ca sunt la munca
Ce a crescut Nati si amandoi seamana mult cu sotul tau, cred ca e tare mandru

Nu va spun cati nervi mi-am facut, de aseara de la 21.30 s-a intrerupt lumina si nu a venit nici pana dimineata la 8 cand m-am enervat si am plecat in oras la soacra-mea cu tot cu Luc, ca era un frig in casa. Nu inteleg, ca inainte se remedia imediat, acum am aflat ca nu mai au personal, daca o fi posibil asa ceva, m-am certat cu ei la telefon, cica se va remedia azi





http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata!

Azi dau de baut, ca implinim 37s!!!

In curand

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Noi am fost in concediu unde a fost bine si frumos. Ne-am intalnit si cu Simply in Barcelona, m-am bucurat tare sa o vad pe ea si pe Luca, dar din pacate am stat f putin.

Eu si Chiti bolim, ceva toxi infectie alimentara, de la niste castraveti. Eu una nu pot nici in fund sa stau.

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Olga, dar copiii sunt bine? Leon n-are treaba cu toxiinfectia ta?

Ramo, frumosi foc si seamana intre ei!

Mada, ti-am zis, eu mai stiu fete care au tremurat toata sarcina si au ajuns sa depaseasca termenul. Cum o sa nasti?

Ai mei sunt raciti. Din nou. Dar de data asta, usor. Le-am golit un raft, le-am aruncat o patura peste ca sa le fac casa...si nu stiu ce sa le mai fac ca-mi mananca urechile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eu ma chinui cu lucrarea, ma imping singura de la spate, imi fac galerie... Hai sa iau o pauza ("pauzele lungi si desuri cheia marilor succesuri")
Vai, Ramona, ce seamana fata cu frate'so! Si amandoi cu sotul, tu nu ai avut nicio contributie?:)) Oricum nu-i problema, esti tu frumoasa dar parca copiii sunt si mai si!
Silvia, dar tie de ce-ti place mai mult "politistul rau"? Tii cu lupu'?:P Eu nu pot suporta educatoarele/invatatoarele/profesorii "exigenti" in sensul de mult prea severi, rigizi. Inainte de toate ii vreau umani.
Dodo, nashpa cu scolile astea in care poate intra oricine; la gradinita inca-s "safe" copiii dar la scoala...cate auzi... Cum a fost si stirea aia (nu ma uit veci la stiri voluntar, dar cand sunt undeva unde merge tv-ul numai de-astea nimeresc) cu psihopatu' ala de a fost reperat asteptand pe la diferite scoli si abordand fetitele de 7-10 ani pe care le vedea singure!!
Simonapro, dar multe v-au gasit si voua Cum e aia infectie urinara fara simptome? Adica o duci, asa, si tu habar n-ai? Si sotului tau i-a descoperit colesterol mare, el care pare asa in forma?!
Mno, gata, ma intorc la buchiseala, netu' asta e o ispita tare mare dar nu pot renunta la el ca am resurse si pe el (ce scuze am, ay?;)) Macar pe FB sper sa reusesc sa ma abtin sa intru, cum mi-am propus...dar acum deja tremur gandindu-ma ca precis a pus Olishka poze si sunt curioaaaasa!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Mada, ti-am zis, eu mai stiu fete care au tremurat toata sarcina si au ajuns sa depaseasca termenul. Cum o sa nasti?



Daca nu se intampla nimic care sa grabeasca lucrurile, voi naste prin cezariana, dupa ce facem 38s. Sper sincer sa nu se intample nimic si sa facem cezariana "la rece", ca sa avem timp sa oprim clexane-ul, sa exilam mandra... sa nu ne dam cu stangul in dreptul acum pe ultima 100m. Doamne ajuta!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 37+ cu

Edit: ca am actualizat semnatura :)

Mergi la inceput