ne-am luat catzel, vrem sfaturi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

sper sa nu ma laud degeaba...dar am progreat si noi.
aseara pt a 3 -a oara in saptamana asta a latrat si apoi s-a dus la usa care da in curte si a ramas acolo uitindu-se pe geam...semn ca vrea afara. cum l-am dus, cum a facut.

dar de la ce virsta credeti ca poate sa tzina sa nu-l mai scot noaptea afara?
noi il ducem pe la ora 22 cand ne culcam si apoi noaptea pe la 3-4.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Ce varsta are acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Ce varsta are acum?

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.


4 luni+ 1 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Am si eu un Shitu si daca tot e subiectul de aici o sa va intreb aici.
Pot sa o tund in zona ochilor eu? Sau sa o duc la veterinar? Se tunde cainele in jurul ochilor? Sau patesc ca la motanul vecinei cand eram mica si i-am taiat mustatile de a plans vecina 2 sapt si nu m-a mai primit pe la ea
Chestia asta mica a noastra are 2 randuri de blana deci e jale cu ea.
Michelle, a noastra a invatat destul de repede sa faca afara...problema e ca nu are un colt al ei ...ci se serveste de toata curtea...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

mustatile sunt organe de simtz tactil asa ca vezi ce tunzi pe acolo ... avea dreptate vecina sa fie suparata practic ai lasat pisica fara simtul orientarii
"Mustatile servesc ca delicate organe de simt tactil si sunt considerate a fi la fel de sensibile ca varfurile degetelor noastre. Ele sunt sensibile la vibratiile din curentii de aer. Pe masura ce aerul se misca, mustatile vibreaza, iar pisicile utilizeaza „mesajele” din aceste vibratii pentru a percepe prezenta, dimensiunea si forma obiectelor din apropiere. Mustatile au rol si in protejarea ochilor. Orice atingere a mustatilor face pleoapele sa clipeasca."

eu zic sa tunzi cainele la veterinar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

acum stiu Cristinuk dar atunci aveam impresia ca saracul motan era tare deranjat de mustatile lungi...cam in aceasi situatie sunt acum cu, cainele.
Si eu zic tot la veterinar ca cine stie ce facem noi...dar parca niciodata nu e timp si pt asta....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

pe la doi ani ....cu bune intentii desigur am inecat vreo 6 pui de gaina eu vroiam doar sa le fac baie in galetusa ... habar nu am cum am reusit sa i prind


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

valeu....si noi am tuns catzelul si i-am tuns mustatile.
mai cresc la loc?

raportez, ca de o saptamana catzelul nu cere afara toata noaptea,de la 10 seara pana la 6-7 dimineatza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:


Michelle nu`i de bine! O sa-i creasca dar un timp o sa fie cam debusolat banuiesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

acum imi explic de ce merge in zig-zag...glumesc



Mergi la inceput